Jump to content

Vand Set jante E60 Xd pe 18 cu cauciucuri RFT


romika73

Recommended Posts

Vand set jante aluminiu Pt seria 5 E60 61 pt modelele xD

Atentie!!!!!!!Sunt diferite fata de modelele normale pt E60

Le-am cumparat din Germania si am crezut ca sunt bune pt E60 ul meu.Greseala mare... :download:

Sunt in stare foarte buna,dar normal au cateva zgaraieturi de la bordura.

Jentile sunt ORIGINALE BMW model 124

8x18 EH2+

Numar serie 6 775 793

IS43

Cauciucurile

2x Goodyear Eagle NCT 245/40/R18 93Y(Runflat)

 

DOT: 1407>Produktionsdatum 14.Kalenderwoche 2007

 

Profiltiefe innen: 5,5mm-6,0mm

 

Profiltiefe aussen: 4,0mm-4,5mm

 

2x Bridgestone Potenza RE050A 245/40/R18 93Y(Runflat)

 

DOT: 4109>Produktionsdatum 41.Kalenderwoche 2009

 

Profiltiefe innen: 7,0mm-7,5mm

 

Profiltiefe aussen: 7,5mm

 

Pret 700 euro neg

Tel 0746968754

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sunt originale, dar sunt 4 roti pentru puntea FATA, nu ai un set complet pentru masina. Se pot monta si asa, dar ..

Pai cum nu ii set complet.Pe toate jentile apare Numar serie 6 775 793.Daca nu ar fi pt acelasi set nu ar trebui sa difere numerele de serie???????Eu nu ma pricep asa bine la jante,dar asa mi s-ar parea normal.

AAAA si inca ceva ...Un vecin are un xD cu exact acelasi model de jante (acolo am vazut jentile si mi-au placut),si m-am uitat la cauciucuri(jentile nu le-am putut ca sunt montate)si are si pe fata si pe spate 245.

Poate ca BMW indica faptul ca pe spate sa fie jante mai late,dar nu este o regula.Eu zic ca asa ii mai ok,pt ca mai poti schimba jentile intre ele(alea din spater se uzeaza mai repede)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nimeni nu are 4x4 xD de aici??????!!!!Astept macar niste oferte....Jentile sunt chiar superbe....Daca mi s-ar potrivi chiar nu le-as vinde.....Sau poate are cineva jante care mi se potrivesc....Numai sa fie cu cauciucuri de vara.M-am uitat pe ebay .Preturile pt jentile astea si cauciucuri in starea stea nu se gasesc sub 600 650 Euro.Chiar nimeni nu are nevoie de ele :frantics:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.