Jump to content

E46 Probleme deschidere portbagaj


Recommended Posts

pentru ca din interior ai doar un fir care merge direct in gm(din partea stanga a bordului in partea dreapta), de la portbagaj ai firul care merge din switch care trece prin mansonul de cauciuc...daca scoti mansonul o sa vezi ca exact la mijloc (acolo unde se indoaie) o sa ai fire cu izolatia distrusa...in functie de ce fire se pun in scurt la un moment dat o sa ai diferite simptome

cum dau jos mansonul de cauciuc sa verific? poate fi si siguranta de vine, nu am reusit sa gasesc in tabloul de sigurante care ar fi..?

Edited by fizz
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Exact asa facea si la mine cum zici, doar din butonul de deschidere porbagaj de pe cheie mergea. Firele au fost problema.

 

Am lipit vreo 3 fire din mansonul ala si tot nu mergea asa le-am luat iar la verificat, erau mai multe rupte... verifica-le pe toate cu atentie, sanse mari sa fie de acolo, si rezolvarea e simpla si ieftina!

Link to comment
Share on other sites

Exact asa facea si la mine cum zici, doar din butonul de deschidere porbagaj de pe cheie mergea. Firele au fost problema.

 

Am lipit vreo 3 fire din mansonul ala si tot nu mergea asa le-am luat iar la verificat, erau mai multe rupte... verifica-le pe toate cu atentie, sanse mari sa fie de acolo, si rezolvarea e simpla si ieftina!

Multumesc. Numai bine !

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Si la mine a inceput sa faca figuri ieri dupa ce am spalat masina,nu se mai deschidea din buton iar cand stingeam luminile se deschidea portbagajul :frantics: !Am demontat bagheta si am suflat mufa aia de intra in ea,a iesit apa din ea! Dupa ce am montat totul la loc pare sa mearga bine,sunt curios daca o sa imi mai faca probleme...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
o intrebare am si eu ...unde pot gasi acel manson de cauciuc de la portbagaj pt e46 2004? ca la bmw am sunat si nu au gasit nici o diagram cu el sau vreun cod ..nici pe la dezmembrari nu prea am avut noroc ....stie cineva codul pt acel manson de cauciuc??? ca aceasi problema o am si eu si vreau sa refac toata instalatia de la portbagaj ca sant multe fire dezizolate si se aprind intruna in bord becurile pe spate si spre ghinionul meu cand am vrut sa verific ce fire sant rupte am rupt si acel manson
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.