Jump to content

Pot pune scaune electrice pe e39 in locul celor originale ?


Recommended Posts

Salutare tuturor !

Am achizitionat de curind un 525D , cutie automata, as dori sa-i schimb tapiteria cu una din piele , doar ca cea care am gasito are scaune electrice.

Poate sa- mi spuna cineva daca le pot monta chair daca masina nu are aceasta optiune ?

Multumesc !

 

Scuze , am uitat sa mentionez ca masina este din 2002

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor !

Am achizitionat de curind un 525D , cutie automata, as dori sa-i schimb tapiteria cu una din piele , doar ca cea care am gasito are scaune electrice.

Poate sa- mi spuna cineva daca le pot monta chair daca masina nu are aceasta optiune ?

Multumesc !

 

Scuze , am uitat sa mentionez ca masina este din 2002

Salut,

Cred ca se poate. Trebuie sa cumperi de la cel cu scaunele si instalatia aferenta, sau de la BMW retrofitkitul aferent. I-a legatura cu userul XXL. Parca el se ocupa de retrofitkituri.

Daca te lamuresti exact, sau dupa ce faci update-ul de scaune, poate faci un DIY aici pe forum(cu poze si explicatii). Succes!

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Cred ca se poate. Trebuie sa cumperi de la cel cu scaunele si instalatia aferenta, sau de la BMW retrofitkitul aferent. I-a legatura cu userul XXL. Parca el se ocupa de retrofitkituri.

Daca te lamuresti exact, sau dupa ce faci update-ul de scaune, poate faci un DIY aici pe forum(cu poze si explicatii). Succes!

vezi ca exista un DIY pe tema asta ,pus de lazarfl76.

Link to comment
Share on other sites

ai doua variante: sa pui doar scaunele fara instalatie (aduci un + si un - de undeva si le bagi in mufa scaunului). astfel vor functiona toate reglajele el. ale scaunului, dar nu vei avea memorii (nu o recomand, e taraneala). varianta a doua ar fi sa cumperi si cablajul original, ideal ar fi sa-l iei de pe o masina ce se dezmembreaza. sincer nu stiu sa existe retrofit kit pt asa ceva. trebuie verificat pe RealOEM. iar daca exista nou cred ca e f scump. si nu in ultimul rand sa iei legatura cu userul TOM din Rm. Valcea, el o sa te ajute cu montajul. e f f bun baiatul, il recomand.
Link to comment
Share on other sites

eu nu mi-as pune interior de pe o masina cu volan pe dreapta. difera si instalatia, diferenta la scaunul din dreapta - cantarul se afla in stanga... fetele de portiera din fata trebuiesc modifiate, astupate gauri... Edited by bedwap
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.