Jump to content

My X-lescu


daniel LNC

Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu am schimbat anvelopele 235/45/19 fațĂŁ Âşi 255/40/19 spate Pirelli P Zero Rosso Asym cu GY F1 Asymmetric 245/40/19 la toate 4. S-a simĂžit o diferenÞã majorĂŁ ĂŽn bine la zgomot rulare, scârĂž pe viraje Âşi aderenÞã.

 

Vezi cĂŁ pe fațĂŁ poți pune maxim 8,5 J x 19 și pe spate 9,5 J x 19. Jantele de la BMW parcĂŁ vin 8 J x 19 și 8,5 J x 19.

 

Teoretic poți pune pe maxim fațĂŁ 255/40R19 și pe spate 285/35R19, dar sfatul meu e sĂŁ nu faci asta. Eu am mers pe un model de la G-power cu simetrie fațĂŁ/spate, iar dacĂŁ la mine dimensiunea este suficientĂŁ, ar trebui sĂŁ fie și la tine la fel.

 

Vezi cĂŁ BMW nu suportĂŁ oficial aceste dimensiuni și nu sunt trecute ĂŽn talon. Schimbul ĂŽl faci pe propria rĂŁspundere. La RAR nu cred cĂŁ pot fi omologate, deși ĂŽn Germania au TUV.

Link to comment
Share on other sites

Poți pune eventual 245 fațĂŁ și 255 spate. DacĂŁ ai vreodatĂŁ probleme cu talonul, schimbi fata cu o pereche 235 și asta e.

 

Eu am ales sĂŁ schimb din 2 motive. Primul se pare cĂŁ un set-up simetric e mai potrivit. Doi, 235/45/19 este o dimensiune foarte restrictivĂŁ. 245/40/19 sunt destule variante interesante și din punctul meu de vederea cea mai bunĂŁ preț/performanțĂŁ este de departe F1 Asymmetric. Bine, acum s-au scumpit mult fața de prețul pe care l-am dat eu.

 

Ai avea de ales:

 

Goodyear Eagle F1 Asymmetric;

Dunlop MAXX GT folosite și pe X5;

Michelin PS3;

Hankook Ventus S1 evo;

 

Chiar și Vredestein ULTRAC SESSANTA.

Link to comment
Share on other sites

Poți pune eventual 245 fațĂŁ și 255 spate. DacĂŁ ai vreodatĂŁ probleme cu talonul, schimbi fata cu o pereche 235 și asta e.

 

Eu am ales sĂŁ schimb din 2 motive. Primul se pare cĂŁ un set-up simetric e mai potrivit. Doi, 235/45/19 este o dimensiune foarte restrictivĂŁ. 245/40/19 sunt destule variante interesante și din punctul meu de vederea cea mai bunĂŁ preț/performanțĂŁ este de departe F1 Asymmetric. Bine, acum s-au scumpit mult fața de prețul pe care l-am dat eu.

 

Ai avea de ales:

 

Goodyear Eagle F1 Asymmetric;

Dunlop MAXX GT folosite și pe X5;

Michelin PS3;

Hankook Ventus S1 evo;

 

Chiar și Vredestein ULTRAC SESSANTA.

 

multumesc din suflet,esti o comoara :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

bravo domne...asa mai merge

 

merci @Alex

stiam ca o sa iti placa,imediat ce se va imbunatati vremea am sa merg la @XXL sa vad daca poate sa imi minteze engel eyes,dupa care ceva folie carbon pe trimul de la volan si un pic pe consola.

Astept vara sa pun noile jante sa vad cum dau,sa repar aripioara de la scaunul meu si sa ii fac un detailing interior si exterion :thumbsup:

 

si daca mai fac ceva rost de bani o navigatie din asta

dvd x3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

e frumos x3-iu !

 

daca-i mai pui si pachet M cu barele vopsite in culoarea masinii..atunci e vis !

 

 

 

 

http://www.bavauto.ro/media/catalog/product/cache/1/thumbnail/600x600/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/5/1/51950409913_3.jpg

 

 

 

 

http://www.bavauto.ro/media/catalog/product/cache/1/thumbnail/600x600/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/5/1/51950409913_2_1.jpg

 

 

 

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.