Jump to content

Navigatie Dynavin :unsure:


Bully0904

Recommended Posts

Raspunsuri :

 

1- cum sta la capitolul sunet?

foarte bine !

 

Se aude bine, slab, distorsionat?

se aude foarte bine ! fara probleme !

 

Se aude mai bine decit originalul masinii?

evident. mult mai bine !

 

2- cum sta la capitolul receptie radio?

ca si originalul.....adica slabut :)

 

 

 

PS : raspuns valabil pentru V6 D95 si D99

Edited by RobyS
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sunt foarte multumit de v5,dar,dacĂŁ bugetul ĂŁ-ți permite,ți-aș recomanda cel cu android,se miscĂŁ un pic mai bine decĂŽt v5,si are si o interfatĂŁ mai plĂŁcutĂŁ,acum totul depinde de ce buget ai,acum cĂŽteva zile mergeam spre salonic cu aproximativ 180-190km pe orĂŁ si televizorul mergea perfect,se vedea super clar,bĂŁiatul care mi-a montat dynavin-ul a garantat cĂŁ voi recepționa programe tv ĂŽn mers pĂŽnĂŁ la 180km pe orĂŁ si a avut dreptate,cĂŽt despre montaj,tin sĂŁ te anunt cĂŁ a lucrat finuț,adicĂŁ nu se vede niciun fir,cablu de iphone si usb le-a tras ĂŽn torpedou,tu hotĂŁrĂŁsti ce vrei sĂŁ cumperi. :thumbsup:

ai lucrat cu cei de la cluj?

Link to comment
Share on other sites

sigur nu,sunt din bucurești și nu puteam sĂŁ merg tocmai la cluj pentru a cumpĂŁra și instala dynavin,stimĂŁ.

eh... daca mai ai si vreo pustoaica pe acolo merge sa bati drumul :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Salut. Am citeva intrebari:

1- cum sta la capitolul sunet? Se aude bine, slab, distorsionat? Se aude mai bine decit originalul masinii?

2- cum sta la capitolul receptie radio?

Din cite am mai citi pe alte forumuri este cam slab la ambele...

 

1. se aude bine

2. la receptie radio sta foarte prost....

 

 

valabil pt d95

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Posibil sa nu fie acelasi producator, dar am un coleg la munca, cu o navigatie de genul asta bazata pe WinCE, pe un Passat (nu are relevanta) si are numai probleme (cu display-ul, reseturi, blocaje, etc.). Fara nici un interes obscur, ti-as recomanda totusi dynavin. Daca nu esti fain Android, versiunea cu wince face fix acelasi lucru pe partea de multimedia.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Buna ziua!

Am achizitionat un Dynavin E9x model 6200 SH pentru BMW Seria 3 E90. Problema este ca am montat mufele corespunzator acolo in spate si nu functioneaza! Am verificat tensiunea totul este in regula pana la cutiuta aia denumita CANBUS, ea nu i da voaie sa se aprinda navigatia. Am facut o punte la intrarea cutiutei astfel eliminand o si am legat o pe direct, asa functionand! Are careva idee unde se afla problema ?! Sau ce reprezinta acest CANBUS ? ce rol are ?!? Sper sa fi fost cat se poate de explicit..Multumesc anticipat!

post-70951-0-74680100-1422186311_thumb.jpg

Edited by spotted89
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.