Jump to content

Achizitionare BMW 530


mieZu' e pe Zona!

Recommended Posts

Salutare !

Dupa lungi cautari am gasit o masina interesanta zic eu pe autovit

http://www.autovit.ro/bmw-530-C21820358.html

As dori sa il cumpar dar sunt in dubi fn legatura km si daca a fost lovita furata etc.

O sa ma duc cu ea la Bavaria Baneasa sa imi spuna cei de acolo de km si tot dar as dori sa mai stiu alte "trucuri" de unde pot sa fiu sigur ca masina nu imi ascunde vreo surpriza!

Multumesc,

Link to comment
Share on other sites

Salutare !

Dupa lungi cautari am gasit o masina interesanta zic eu pe autovit

http://www.autovit.r...-C21820358.html

As dori sa il cumpar dar sunt in dubi fn legatura km si daca a fost lovita furata etc.

O sa ma duc cu ea la Bavaria Baneasa sa imi spuna cei de acolo de km si tot dar as dori sa mai stiu alte "trucuri" de unde pot sa fiu sigur ca masina nu imi ascunde vreo surpriza!

Multumesc,

 

E mishto masina. E fara dubi. Nu kred sa aibe probleme; la doar 170.000 km e ca si noua. Arata sooper!

Dar sa te duci la Bavaria si so verifici; sa nu fi fost lovita sau furata.

Orikum, pretu e beton. Mai lasa din el?

Bafta

Link to comment
Share on other sites

 

Pt initiatorul topicului: la 11.300E masina e 99% varza.

de ce ? nu inteleg.Vorbesti serios ? Eu frecventez targuri auto,sambata,duminica,mai ales in partea de Vest a tarii.Arad,Oradea,Timisoara,cluj,Deva etc etc.In ultimul an,am vazut e60-uri cu motoare de 3000 benzina, cel putin douazeci de bucati sub 9000 de euro .Inscrise ro,bineinteles.

 

In mod normal, fara surprize, daca vrei sa pui la punct o astfel de masina, fara 5000 euro in maxim 1 an nu scapi. Bine, penteru cine e adeptul cumpararii unui cazan pe care sa incerce sa-l puna la punct cat de cat.

in ce sa bagi 5000 de Euro , Doamne'Iarta-ma ??

Link to comment
Share on other sites

de ce ? nu inteleg.Vorbesti serios ? Eu frecventez targuri auto,sambata,duminica,mai ales in partea de Vest a tarii.Arad,Oradea,Timisoara,cluj,Deva etc etc.In ultimul an,am vazut e60-uri cu motoare de 3000 benzina, cel putin douazeci de bucati sub 9000 de euro .Inscrise ro,bineinteles.

 

 

Alea pe benzina se vand mult mai ieftin din cauza consumului. Toata lumea fuge de combinatia 3.0+benzina. 3.0d sunt relativ cautate..daca un 530d in regula, cu pachet M si dotari decente a ajuns sa coste 11.000E, e bine. :frantics:

Link to comment
Share on other sites

de ce ? nu inteleg.Vorbesti serios ? Eu frecventez targuri auto,sambata,duminica,mai ales in partea de Vest a tarii.Arad,Oradea,Timisoara,cluj,Deva etc etc.In ultimul an,am vazut e60-uri cu motoare de 3000 benzina, cel putin douazeci de bucati sub 9000 de euro .Inscrise ro,bineinteles.

 

 

in ce sa bagi 5000 de Euro , Doamne'Iarta-ma ??

 

 

Intr-un e60 530d 2004 "170.000" km la 11.000 euro negociabil.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu dece unora va arde de gluma?

Eu i.am zis foarte clar ca daca masina are vreo surpriza si ma duc la bavaria si aia imi zic km,lovita il las acolo si plateste el tot si fara sa stea pe ganduri mi.a zis da:)

Poate omu e prins in banca sau alte chesti :)

 

e masina de samsar! se vede ca e spoita! O masina ieftina nu e itotdeauna o masina buna! NU vreau sa te dezamagesc...iti spun doar ca unele m,asini sunt spoite pentru vanzare, iar o masina buna si ieftina nu o sa gasesti niciodata! O masina buna si intretinuta intotdeauna e scumpa! Uite un link...fa-ti o idee!

http://www.autovit.ro/show?id=C21478529

Link to comment
Share on other sites

Mi-e nu-mi arde de glume. Am vorbit serios. Prevad o proforma cu piese de vreo 25.000 lei de schimbat, in urma verificarii de la Bavaria.

 

cam asa ceva...e prea ieftina...are filtru de particula care numai ala e 8000 leirolleyes.gif ...cum am zis mai sus...e prea ieftina ca sa fie buna..

Link to comment
Share on other sites

Sunt 3 masini (bmw-ul asta, un focus si o solenza) ce figureaza la vanzare (sau vandute) de catre posesorul numerelor de telefon din anunt. Sa nu te miri daca te duci la reprezentanta, pui masina pe rampa, platesti verificarea (cumparatorul o plateste mereu, e logic) si masina se dovedeste a fi plina de probleme, fara nici o urma de istoric, iar proprietarul se uita la tine si ridica din umeri. Mie mi s-a intamplat asta, aceeasi discutie. Ne-am inteles la telefon sa impartim costurile verificarii in cazul in care masina are probleme serioase. Am platit 200ron, masina s-a dovedit a fi un jaf, iar vanzatorul a zis: "Ghinion, se mai intampla" :thumbsup:

P.s. Desi nu cred, s-ar putea sa ai noroc si sa dai peste o masina buna. Te sfatuiesc sa mergi cu ea intai la un service oarecare pt o verificare scurta, iar daca masina pare a fi in regula da un telefon la reprezentanta, verifica seria si eventual fa o programare.

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

In mod normal, fara surprize, daca vrei sa pui la punct o astfel de masina, fara 5000 euro in maxim 1 an nu scapi. Bine, penteru cine e adeptul cumpararii unui cazan pe care sa incerce sa-l puna la punct cat de cat.

 

cu 5000 euroi bagati iese la 16.000 un pret mai mare decat al unei masini bunegoodjob.gif

Link to comment
Share on other sites

Am fost cu o masina aproape identica la test la MHS, cu mentinunea ca, conform istoricului de service, chiar avea 180.000 km reali. In plus, avea dpf-ul si turbina schimbate in Germani pe la 120k km, Cel mai probabil bubuise turbina, a bagat ulei si in dpf si au trebuit schimbate amandoua. In fine, in urma verificarii au dat aia de la MHS o proforma de 27.500 lei. Cunosteam acolo si le-am spus clar sa nu umfle preturi sau sa bage piese de schimbat din burta fiindca si daca voi cumpara masina, tot nu o voi repara la ei. Asa m-am lecuit de masini relativ ieftine, ocazii.
Link to comment
Share on other sites

Sunt 3 masini (bmw-ul asta, un focus si o solenza) ce figureaza la vanzare (sau vandute) de catre posesorul numerelor de telefon din anunt. Sa nu te miri daca te duci la reprezentanta, pui masina pe rampa, platesti verificarea (cumparatorul o plateste mereu, e logic) si masina se dovedeste a fi plina de probleme, fara nici o urma de istoric, iar proprietarul se uita la tine si ridica din umeri. Mie mi s-a intamplat asta, aceeasi discutie. Ne-am inteles la telefon sa impartim costurile verificarii in cazul in care masina are probleme serioase. Am platit 200ron, masina s-a dovedit a fi un jaf, iar vanzatorul a zis: "Ghinion, se mai intampla" :thumbsup:

 

da, am verificat si eu..ai dreptate...am zis din start ca e SAMSAR! PRET MIC= RABLA!

Link to comment
Share on other sites

Sunt 3 masini (bmw-ul asta, un focus si o solenza) ce figureaza la vanzare (sau vandute) de catre posesorul numerelor de telefon din anunt. Sa nu te miri daca te duci la reprezentanta, pui masina pe rampa, platesti verificarea (cumparatorul o plateste mereu, e logic) si masina se dovedeste a fi plina de probleme, fara nici o urma de istoric, iar proprietarul se uita la tine si ridica din umeri. Mie mi s-a intamplat asta, aceeasi discutie. Ne-am inteles la telefon sa impartim costurile verificarii in cazul in care masina are probleme serioase. Am platit 200ron, masina s-a dovedit a fi un jaf, iar vanzatorul a zis: "Ghinion, se mai intampla" :thumbsup:

 

Deci eu sambat o sa ma duc cu doi mecanici la el in brasov (stau aproape de el ~50Km) si sa vad ce si cum sa ma conving

Faza cu tester,bavaria si etc pai crede-ma ca "bag cutitu in el" daca imi face vreo schema :)

 

da. sincer si mie mi s.a parut ceva suspect la mijloc dar crede.ma ca o sa caut masina aia si in cur sa vad cand a fost ultima data cand s-a sters :))

Ma rog nu prea am nimic de pierdut daca ma duc sa o vad :-??

Dar daca va incerca ceva o sa il bat cu esapamentu de la masina in cap

Edited by mieZu' e pe Zona!
Link to comment
Share on other sites

Sunt trecut deja prin achizitii de-astea "beton" (chiar daca nu la BMW). Pretul ala e cam dubios de mic. Sfatul meu: decat o masina de super ocazie, mai bine una putin mai scumpa dar intretinuta la care ii bagi doar motorina si talpa.

 

PS: masina asta am vazut-o live. Km chiar sunt reali, NU ARE filtru de particule (un mare avantaj), primul proprietar (si ala super pretentios). Nu sunt pentru motoare asa mari, dar daca ar fi... asta categoric isi merita banii. La aia chiar poti sa faci si testu' lu' peste ca e perfecta.

Link to comment
Share on other sites

nene uite ca e limpede ca lumina zilei ca e samsareala..ai sa iti musti degetele dupa aia..iar cutitul nu ai in cine sa il bagi:)) ca nu esti in vestul salbatic! O sa primesti doar ridicari din umeri!!

 

Si ce faci? Il iei la bataie pentru 100lei? Sa ne spui si noua cum a decurs intalnirea :thumbsup:

 

hyper.gif o sa decurga cu dinti scosi..asta daca unul din cei 2 e,, smardoi.,pardon.gif

 

Deci eu sambat o sa ma duc cu doi mecanici la el in brasov (stau aproape de el ~50Km) si sa vad ce si cum sa ma conving

Faza cu tester,bavaria si etc pai crede-ma ca "bag cutitu in el" daca imi face vreo schema :)

 

da. sincer si mie mi s.a parut ceva suspect la mijloc dar crede.ma ca o sa caut masina aia si in cur sa vad cand a fost ultima data cand s-a sters :))

Ma rog nu prea am nimic de pierdut daca ma duc sa o vad :-??

Dar daca va incerca ceva o sa il bat cu esapamentu de la masina in cap

 

cam multe cuvinte de lauda la adresa ta...esti gen ZMARANDESCU? Samsarii din ziua de azi dau KM inapoi si nici cei de la Bavaria nu isi dau seama! Cum am spus si eu si alti colegi ...5000e e o suma minima..la o eventuala proformarolleyes.gif tinand comt ca numai DPF-ul e 2000e

Link to comment
Share on other sites

Deci eu sambat o sa ma duc cu doi mecanici la el in brasov (stau aproape de el ~50Km) si sa vad ce si cum sa ma conving

Faza cu tester,bavaria si etc pai crede-ma ca "bag cutitu in el" daca imi face vreo schema :)

 

da. sincer si mie mi s.a parut ceva suspect la mijloc dar crede.ma ca o sa caut masina aia si in cur sa vad cand a fost ultima data cand s-a sters :))

Ma rog nu prea am nimic de pierdut daca ma duc sa o vad :-??

Dar daca va incerca ceva o sa il bat cu esapamentu de la masina in cap

 

Esti patetic....de la nickname pana la ultima cratima omisa

Link to comment
Share on other sites

"bag cutitu in el" daca imi face vreo schema :)

 

o sa caut masina aia si in cur sa vad cand a fost ultima data cand s-a sters :))

 

il bat cu esapamentu de la masina in cap

 

 

Pai, de ce nu spui asa ? E tare masina aia, boss de boss. Du-te repede sa o cumperi. Daca nu te bagi tu, poate se baga altu' pana sambata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.