Jump to content

Sfat achizitie X6M


expensivemann

Recommended Posts

Este un buton mic CC acolo dai click pe el si este cu traducere in engleza :).

 

Gata mersi.

Culmea omul nu e multumit de sound-ul motorului si cica nu da senzatii foarte tari desi e megarapida , ma asteptam la handling sa fie problema datorata inaltimii.

Edited by bitz
Link to comment
Share on other sites

deci, urmandu-l sfatul lui nea' d-rive, am recitit prima pagina, desi am pretentia ca pricep destul de repede :), eu vad ca primul care a inceput cu focurile e chiar Kristal...poate sunt eu nebun... :rolleyes:

 

''Am vazut acum ce interior ai la 530d [ala luat cu 10 mii si pe care ceri 15k pe forum :) ]''

 

si urmeaza nea d-rive cu o replica la fel de iritanta

 

''

Hmm, ciudat pentru niste oameni care vorbesc de asemenea sume sa nu stie ca achizitia unei masini e o cheltuiala si nu o investitie.

Ar fi interesant ce masina ai acum si daca iti vei lua vreodata un X6 si M. Eu iti doresc sincer sa-ti iei dar nu stiu de ce, mie imi miroase ceva aiurea. Sunt singurul? ''

 

acum trageti voi concluziile..care pe care a provocat?? mie mi se pare destul de clar cine a a aprins focul...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Crezi ca are vreo importanta cati bani are oricare dintre noi in conturi ? Poate ca si tu sau el ati avea surprize si mai mari daca ati avea habar de posibilitatile financiare ale altora de pe aici.
Ce am spus eu era o replica la cei ce au pus la indoiala baza reala a achizitionarii jucariei. Restul speculatiilor le-ai facut singur. ;)

 

Si pareai baiat mai mult decat ok. Te stiam de mult timp de pe vw.
Asa si? Am avut treaba cu tine sau... ?

Ti se pare postul meu jignitor sau partinitor in vreun fel? Ca tot n-am inteles ce-i cu atacurile.

 

Daca ai mai multi bani in conturi decat altii e ok sa jignesti sau cum ?
Ha? :blink:

 

Ca doar am fi foarte surprinsi nu, ca ne cunoaste el pe fiecare dintre noi si e ferm convins de asta. Sa nu mai zic ca nu stiu ce relevanta are ce a zis el ?!
Aloo, centrala ! Tu citesti ce scrii? Hai ca m-am saturat de jignirile tale. Ia vezi-ti de treaba iar daca nu ai, macar NU SCRIE !

 

Cred ca nici nu vreau sa inteleg logica acestor afirmatii. In spatele monitorului fiecare e ce pretinde.

Ma tot minunez de ce merge tara asta cum merge. De fapt n-are sens s-o mai fac...

Edited by C_o_s_m_i_n
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

deci, urmandu-l sfatul lui nea' d-rive, am recitit prima pagina, desi am pretentia ca pricep destul de repede :), eu vad ca primul care a inceput cu focurile e chiar Kristal...poate sunt eu nebun... :rolleyes:

 

''Am vazut acum ce interior ai la 530d [ala luat cu 10 mii si pe care ceri 15k pe forum :) ]''

 

si urmeaza nea d-rive cu o replica la fel de iritanta

 

''

Hmm, ciudat pentru niste oameni care vorbesc de asemenea sume sa nu stie ca achizitia unei masini e o cheltuiala si nu o investitie.

Ar fi interesant ce masina ai acum si daca iti vei lua vreodata un X6 si M. Eu iti doresc sincer sa-ti iei dar nu stiu de ce, mie imi miroase ceva aiurea. Sunt singurul? ''

 

acum trageti voi concluziile..care pe care a provocat?? mie mi se pare destul de clar cine a a aprins focul...

 

 

 

 

In sfarsit 2 persoane cu COLOANA VERTEBRALA SI IMPARTIALI!!

Fratilor de asta ne aflam unde ne aflam ca nivel ..nu din vina celor care ne conduc ci din vina noastra!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ma vad nevoit sa repet: incetati cu analize si concluzii.

 

atunci sa se stearga ce nu este relevant pentru topic...

 

hai ca eu ma retrag, ma duc sa curat masina ca de maine are alt propietar iar eu schimb brand-ul o vreme, o dau iar cu Audi ca oricum parca e mai linistita lumea pe acolo :), nu sunt asa de intrebatori...

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Pai ce sa dezvolt? :) M-a mirat sa observ ca e60-ul de care vorbesti are evacuare de M5, nu am mai vazut pana acum asa ceva.

Bine, is cam offtopic, dar mi-a sarit in ochi chestia asta.

 

asa am luat masina ,, pachet m original ,,si ,,evacuare m5,,!

post-49351-0-61665400-1322587559_thumb.jpg

post-49351-0-33847300-1322587734_thumb.jpg

post-49351-0-51439500-1322587741_thumb.jpg

post-49351-0-88376800-1322587893_thumb.jpg

Edited by expensivemann
Link to comment
Share on other sites

asa am luat masina pachet m original si evacuare m5!

 

 

Fara suparare , ce ai tu acolo nu e pachet M , e bara de M5 [ si nu cred ca e OEM ] cu praguri de M sport [ probabil si bara tot m sport este si nu M5 ] , e o mare diferenta intre ele , asta pentru cei atenti la detalii , iar evacuarea aia nu e de M5 [ altfel ar fi stat aliniata cum trebuie acolo ] , este doar o evacuare normala facuta quadro cu o teava pe lateral sa creeze efectul de "evacuare de m5" , jantele sunt originale de m5? , oglinzile sunt replici?. NU vreau sa te superi pe mine , tot ce am zis aici , am zis in cazul ca poate tu nu ai realizat diferenta.

 

Rectificare : daca e vorba de acel 530d care l am vazut acolo , sigur nu e evacuare de m5 [ pentru ca nu ai loc de a doua toba sub masina din cauza locasului pentru baterie ] si bara da e M5 , pragurile sunt m sport si bara spate M5 [ nu sunt originale , sunt replici ]

Edited by DEVIL's Style
Link to comment
Share on other sites

Fara suparare , ce ai tu acolo nu e pachet M , e bara de M5 [ si nu cred ca e OEM ] cu praguri de M sport [ probabil si bara tot m sport este si nu M5 ] , e o mare diferenta intre ele , asta pentru cei atenti la detalii , iar evacuarea aia nu e de M5 [ altfel ar fi stat aliniata cum trebuie acolo ] , este doar o evacuare normala facuta quadro cu o teava pe lateral sa creeze efectul de "evacuare de m5" , jantele sunt originale de m5? , oglinzile sunt replici?. NU vreau sa te superi pe mine , tot ce am zis aici , am zis in cazul ca poate tu nu ai realizat diferenta.

 

am uitat ghilimelele de la pachem M..pachet M ii spunem noi ..M-ul e altceva..masina asa a fost cumparata din germania si nu am modificat nimic la ea..atat i-am pus mahon!

logic ca nu evacuare m5..relax nu ma supar..

 

am uitat ghilimelele de la pachem M..pachet M ii spunem noi ..M-ul e altceva..masina asa a fost cumparata din germania si nu am modificat nimic la ea..atat i-am pus mahon!

logic ca nu evacuare m5..relax nu ma supar..e 535 nu 530rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Fromos 5-u m-as obinuii repede cu el oricat de genuine sau "kitch" e!;)

 

Noi ..romanii spunem pachet M.. care e after market la 800 euro ! Eu sunt genul care pastreaza masina sa cum o cumpara..cu ce e original pe ea.. pe 530 nu am schimbat nimic cu toate ca puteam sa o fac LCI si ,, M,, dar o prefer asa originala! La 535 doar nu era sa dau de pe ea jos ..fiind un conservator!

IN general punem pret pe ,, carcasa,, si nu pe utilizarea masinii, exploatarea motorului..de asta ajunge autovit plin de rable imbracate in Mrolleyes.gif

P.S am 530 la vanzare si toata lumea imi zice ca e scumpa..ce sa le spun? O masina buna si intretinuta nu o gasesti ieftina!

Link to comment
Share on other sites

in ROmania e posibil dar foarte greu, doar sa il cunosti personal pe propietar.. altfel .. e loterie.

Si cei care le ingrijesc sunt fortati de piata. Cum osa fii si tu fortat de piata.

 

Si sincer cata vreme pierzi eu unul ma lipsesc... ma duc naibii si vad 3 autohaus-uri si gasesc ce am nevoie..

dar asta e alta discutie.

Link to comment
Share on other sites

deci, urmandu-l sfatul lui nea' d-rive, am recitit prima pagina, desi am pretentia ca pricep destul de repede :), eu vad ca primul care a inceput cu focurile e chiar Kristal...poate sunt eu nebun... :rolleyes:

 

''Am vazut acum ce interior ai la 530d [ala luat cu 10 mii si pe care ceri 15k pe forum :) ]''

 

si urmeaza nea d-rive cu o replica la fel de iritanta

 

''

Hmm, ciudat pentru niste oameni care vorbesc de asemenea sume sa nu stie ca achizitia unei masini e o cheltuiala si nu o investitie.

Ar fi interesant ce masina ai acum si daca iti vei lua vreodata un X6 si M. Eu iti doresc sincer sa-ti iei dar nu stiu de ce, mie imi miroase ceva aiurea. Sunt singurul? ''

 

acum trageti voi concluziile..care pe care a provocat?? mie mi se pare destul de clar cine a a aprins focul...

Asa, si ce ti se pare tie aici similar cu:

iti sunt recunoscator dar de la 18 ani merg doar cu bmw..la Trado sunt la membrii Vip...si merg la orice prezentare sau test drive bmw! abia sapt viitoare ,,intru,, pe masa musculara! Daca vrei sa raspund cu o ironie mesajului tau as zice cam asa: cand aveam eu bmw tu nici in dacie nu urcasei!

da, ai facut caca pe tine!

ptr spiritul tau de observatie iti dau un INDOMETACIN

Pustiule imi esti simpatic( lasa-ti parul lung)..doar ca nu prea te prind ,, jocurile,, celor mari.. te inteleg ca ,,ai potential,,, dar nu fa afirmatii in necunostinta de cauza! Cand eram ,, eu baiat,, tu nu stiai cate urechi ai in cap!

Bai baiatule tu nu vezi ca am zis PAS demult?

cand ,, esti atacat ,, de tot felul de idioti care fac off topic pe aici ..normal ca te dezbraci de caracter! Cine ma cunoaste imi stie nivelul, ce pot si ce nu, ce imi permit si ce nu..si nu fac afirmatii gen celor 2 Isteti de aici!NU ma laud, nu vreau sa ies in evidenta..cer doar niste pareri, sfaturi..mi se pare firesc!

 

 

Deci, in concluzie, simpatic amicul asta al nostru ;) Tineti-i palma ca fix cu din astia o sa progresam ca sa ajungem inapoi la nivelul la care eram acum 20 de ani.

In fine, cine o sa inteleaga fraza asta...

Link to comment
Share on other sites

ma da ne lasi cu poze luate de pe net?

 

ala e un m5 toata ziua

 

in primele poze zice ca are tapiserie crem, se vede clar ca in poza cu m5-u e tapiserie inchisa la culoare

 

si in ultima poza(cu volanul) iarasi tapiseria masinii nu e crem, aa si sa nu mai zic ca a desenat cu negru in paint pest 5-ul de la M5

 

plus ca si trimurile sunt altele

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.