Jump to content

Sfat achizitie X6M


expensivemann

Recommended Posts

Dupa o serie de cautari ...am gasit http://www.autovit.ro/bmw-x6m-C20592780.html si se mai poate negocia la pret eventual leasing! Ce parere aveti?rolleyes.gif M-ar tenta ff mult sa iau masina!

 

am configurat o masina cu optiunile ei la TRADO si ieseam la 101.000 euro TVA inclus ..cred ca are un pret bun...vreau sa aud si alte pareri!

Link to comment
Share on other sites

eu am masini numai cu tapiserie crem, piele ventilata...si nu am murdarit in 6 ani deloc interiorul pentru ca il pastrez ca nou fiind un tip ff pretentios! Imi place M..si e cam singura care imi place din cate am vazut..4 bucati sa fiu sincerrolleyes.gif Edited by expensivemann
Link to comment
Share on other sites

stiu...ce culoare are pielea din ea..eu iti dadeam un exemplu ca am doar piele crem in masini si le intretin! iar la uzura si intretinere cred ca totul ,, tine de OM,,! X6 am gasit 100..dar sunt innebunit dupa M! NU sunt hotarat inca 100% ..astept raspunsul lor..vreau sa o preiau pe leasing!
Link to comment
Share on other sites

Toate masinile mele au fost negre! E o culoare ff pretentioasa...se vede orice pe ea...trebuie spalata de 2 ori pe zi tinand cont de praful de la noi! Mi-ar placea culoarea visiniu inchis perlat cu interior alb iar plafonul alcantara dar ......

 

P.S mi-am configurat o masina la Trado Motors Iasi si ma ajunge fulll fulll peste 120 mii cash ..iar leasing pe 5 ani ma duce la 180 mii! Vorba unui amic ..O masina noua e o investitie proasta!!

Link to comment
Share on other sites

Am vazut acum ce interior ai la 530d [ala luat cu 10 mii si pe care ceri 15k pe forum :)] si iti zic ca e diferenta de la cer la pamant intre pielea aia tare de pe E60 si nappa de pe X6M, care e foarte, foarte moale [pufoasa, ca sa zic asa...]

 

PS: leasing la 120.000 tva inclus pe 60 luni, cu 20% avans si val reziduala 0 te duce in 160.000EUR pret total platit.

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

Merci ca imi spui cum e pielea nappa....iti sunt recunoscator dar de la 18 ani merg doar cu bmw..la Trado sunt la membrii Vip...si merg la orice prezentare sau test drive bmw! O sa raspund si ,,ironiei ,,din paranteze... 530 e luata de mine noua ,CIV-ul are 1 singur proprietar in afara de BCR LEASING! Nu vad de ce as intra iar in polemici inutile...ba da vad:)) as consuma inutil calorii si nu vreau....abia sapt viitoare ,,intru,, pe masa musculara! Daca vrei sa raspund cu o ironie mesajului tau as zice cam asa: cand aveam eu bmw tu nici in dacie nu urcasei!
Link to comment
Share on other sites

Am vazut acum ce interior ai la 530d [ala luat cu 10 mii si pe care ceri 15k pe forum :)] si iti zic ca e diferenta de la cer la pamant intre pielea aia tare de pe E60 si nappa de pe X6M, care e foarte, foarte moale [pufoasa, ca sa zic asa...]

 

PS: leasing la 120.000 tva inclus pe 60 luni, cu 20% avans si val reziduala 0 te duce in 160.000EUR pret total platit.

 

Nu esti atent deloc! Citez: P.S mi-am configurat o masina la Trado Motors Iasi si ma ajunge fulll fulll peste 120 mii cash ..iar leasing pe 5 ani ma duce la 180 mii! Vorba unui amic ..O masina noua e o investitie proasta!!

prin urmare poate sa fie 130 k sau 140 k..nu am dat o suma exacta!

Link to comment
Share on other sites

Daca tot ai deja un 535d si ai de dat 70 mii pe un bmw, nu mai bine te orientezi spre un M5 E60 LCI pe la 40 mii euro sau un M6 cabrio la 50-60 mii. Sunt cateva pe autovit. Iti vor da senzatii mult mai tari decat acel X6m. Este doar parerea mea... Doar iarna te avantajeaza acel X6m. Iar daca chiar vrei sa cheltuiesti 70 mii asteapta putin pt un M5 F10.
Link to comment
Share on other sites

Daca tot ai deja un 535d si ai de dat 70 mii pe un bmw, nu mai bine te orientezi spre un M5 E60 LCI pe la 40 mii euro sau un M6 cabrio la 50-60 mii. Sunt cateva pe autovit. Iti vor da senzatii mult mai tari decat acel X6m. Este doar parerea mea... Doar iarna te avantajeaza acel X6m. Iar daca chiar vrei sa cheltuiesti 70 mii asteapta putin pt un M5 F10.

 

vreau un SUV..are sora mea 645i si nu imi place cabrio! nu caut senzatii tari..ci vreau sa incerc ceva nou..cu x6 am mers in test drive la bv si mi-a lasat o impresie ff buna! nu stiu daca am posibilitatea sa postez aici clipul ..ca as vrea sa il postez!

 

Oricum nu o vei folosi ca masina de zi cu zi.....eu zic ca poti sa-ti iei si cu piele alba. Foarte frumoasa masina

 

primul e39 a avut tot interior crem si o sa-ti arat cateva poze sa iti faci o idee de ce prefer cremulpopcorm1.gif

 

535 tot crem

post-49351-0-38356300-1322576979_thumb.jpg

post-49351-0-18158700-1322576997_thumb.jpg

post-49351-0-50676000-1322577031_thumb.jpg

post-49351-0-23832700-1322577058_thumb.jpg

post-49351-0-66171500-1322577258_thumb.jpg

post-49351-0-98847900-1322577264_thumb.jpg

post-49351-0-32509000-1322578425_thumb.jpg

Edited by expensivemann
Link to comment
Share on other sites

Vorba unui amic ..O masina noua e o investitie proasta!!

Hmm, ciudat pentru niste oameni care vorbesc de asemenea sume sa nu stie ca achizitia unei masini e o cheltuiala si nu o investitie.

Ar fi interesant ce masina ai acum si daca iti vei lua vreodata un X6 si M. Eu iti doresc sincer sa-ti iei dar nu stiu de ce, mie imi miroase ceva aiurea. Sunt singurul?

Link to comment
Share on other sites

Hmm, ciudat pentru niste oameni care vorbesc de asemenea sume sa nu stie ca achizitia unei masini e o cheltuiala si nu o investitie.

Ar fi interesant ce masina ai acum si daca iti vei lua vreodata un X6 si M. Eu iti doresc sincer sa-ti iei dar nu stiu de ce, mie imi miroase ceva aiurea. Sunt singurul?

 

da, ai facut caca pe tine!rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare total degeaba X6M, mai bine un M6 cabrio sau F10 M5. Desi la banii astia eu personal m-as orienta la altceva sh: SL63 amg, porsche 997 C2s sau chiar turbo.

 

LE: acum am vazut ca vrei SUV, atunci: G klasse G55 amg, cayenne turbo s, X6M si range rover in ordinea asta :D

Edited by Lucenzo
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate ;)

 

nu vad rostul ,, interventiei tale,, JUR ..eu am cerut un sfat, o idee..nu sa imi postez aici extrasele de cont sau sa imi pun masinile pe farcebook:)))) ai dreptate merg cu ,, putere coreana,, si nu imi permit un bimmlaugh1.giflaugh1.gif ptr spiritul tau de observatie iti dau un INDOMETACINlaugh1.gif

Edited by expensivemann
Link to comment
Share on other sites

Crezi ca e cazul sa plangi acum? Las-o asa ;)

Se vede ca esti baiat ;)

 

Pustiule imi esti simpatic( lasa-ti parul lung)..doar ca nu prea te prind ,, jocurile,, celor mari.. te inteleg ca ,,ai potential,,, dar nu fa afirmatii in necunostinta de cauza! Cand eram ,, eu baiat,, tu nu stiai cate urechi ai in cap!

P.S din cauza ta se ajunge la off topic!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.