Jump to content

Sfat achizitie X6M


expensivemann

Recommended Posts

Ia uita-te cine a inceput ;)

 

Subiectul topicului e achizitia acestui X6M. Achizitia comporta doua aspecte. Cel legat de masina in sine si cel legat de sustenabilitatea financiara.

Modul dezorganizat in care ai prezentat tot ce tine de masina duce in mod automat la niste concluzii. Poti sa le tragi si singur.

 

 

Aaa, daca vrei doar sa face o discutie in contextul "what if"... atunci da, dar trebuia sa faci topicul in sectiunea "pe margine".

Edited by d-rive
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Offtopic: nu vreau sa intru in polemici dar pe mine ma irita tonul de baietash si doar pentru asta o sa iti iei injuraturi pe aici pentru ca oamenii sunt destul de incordati si tu esti foarte arogant.

 

Ontopic: daca iti permiti masina fa-i o verificare la dealer, du-te si la mecanicul sau serviceul unde iti intretii toate BMWurile pe care spui ca le ai si daca e totul OK nu vad de ce nu o cumperi, luand in calcul tot ceea ce ai spus pana acum. Din cate vad esti hotarat sa cumperi una, trebuie doar sa gasesti una pentru tine.

Link to comment
Share on other sites

Merci ca imi spui cum e pielea nappa....iti sunt recunoscator dar de la 18 ani merg doar cu bmw..la Trado sunt la membrii Vip...si merg la orice prezentare sau test drive bmw! O sa raspund si ,,ironiei ,,din paranteze... 530 e luata de mine noua ,CIV-ul are 1 singur proprietar in afara de BCR LEASING! Nu vad de ce as intra iar in polemici inutile...ba da vad:)) as consuma inutil calorii si nu vreau....abia sapt viitoare ,,intru,, pe masa musculara! Daca vrei sa raspund cu o ironie mesajului tau as zice cam asa: cand aveam eu bmw tu nici in dacie nu urcasei!

 

Bravo. Esti un SMECHER adevarat. Dar pana una alta, vezi ca ai uitat sa te stergi la gura de mancarea oferita de cei de la Trado membrilor VIP ca tine. Succes la achizitionarea unui X6M, dar dupa ce scoti din tastatura, cred ca te plictisesti in casa. Du-te si plimba-te cu 645i`ul surorii tale si lasa-ne. Ciao

 

Iar legat de ceea ce am ingrosat: Excelent favor ti-a facut natura ca te-ai nascut inaintea mea :) BRAVOOOO

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

Offtopic: nu vreau sa intru in polemici dar pe mine ma irita tonul de baietash si doar pentru asta o sa iti iei injuraturi pe aici pentru ca oamenii sunt destul de incordati si tu esti foarte arogant.

 

Ontopic: daca iti permiti masina fa-i o verificare la dealer, du-te si la mecanicul sau serviceul unde iti intretii toate BMWurile pe care spui ca le ai si daca e totul OK nu vad de ce nu o cumperi, luand in calcul tot ceea ce ai spus pana acum. Din cate vad esti hotarat sa cumperi una, trebuie doar sa gasesti una pentru tine.

 

Offtopic: nu vreau sa intru in polemici dar pe mine ma irita tonul de baietash si doar pentru asta o sa iti iei injuraturi pe aici pentru ca oamenii sunt destul de incordati si tu esti foarte arogant

 

Basul si cu toba micarolleyes.gif oamenii sunt incordati iar eu arogant.. de unde o scoti si pe asta?laugh1.gif Daca te irita tonul meu de baietash cu SH la urma ia un distonocalm nene ..doamne fereste nu as vrea sa dai in FLATULENTAwacko.gif

 

 

IMi cer scuze.. Dar sunt un lesinat..daca ma caut in buzunare nu am nici de o EUGENIA:)) si vin aici sa ma ,, UMFLU,, ca vreau X6M iar lumea e incordatalaugh1.gif

Link to comment
Share on other sites

Merci ca imi spui cum e pielea nappa....iti sunt recunoscator dar de la 18 ani merg doar cu bmw..la Trado sunt la membrii Vip...si merg la orice prezentare sau test drive bmw! O sa raspund si ,,ironiei ,,din paranteze... 530 e luata de mine noua ,CIV-ul are 1 singur proprietar in afara de BCR LEASING! Nu vad de ce as intra iar in polemici inutile...ba da vad:)) as consuma inutil calorii si nu vreau....abia sapt viitoare ,,intru,, pe masa musculara! Daca vrei sa raspund cu o ironie mesajului tau as zice cam asa: cand aveam eu bmw tu nici in dacie nu urcasei!

 

Gretos grav ce scrii tu pe aici.

 

Cand eram ,, eu baiat,, tu nu stiai cate urechi ai in cap!

 

Cand erai tu baiat nu cred ca ai petrecut foarte mult timp pe acasa, iti cam lipsesc cei 7 ani de acasa, umpic de bun simt nu ti-ar strica.

Link to comment
Share on other sites

Bravo. Esti un SMECHER adevarat. Dar pana una alta, vezi ca ai uitat sa te stergi la gura de mancarea oferita de cei de la Trado membrilor VIP ca tine. Succes la achizitionarea unui X6M, dar dupa ce scoti din tastatura, cred ca te plictisesti in casa. Du-te si plimba-te cu 645i`ul surorii tale si lasa-ne. Ciao

 

Iar legat de ceea ce am ingrosat: Excelent favor ti-a facut natura ca te-ai nascut inaintea mea :) BRAVOOOO

 

,, dar dupa ce scoti din tastatura, cred ca te plictisesti in casa.,,!! aici ai fost obiectiv si ai punctat bine..jos palaria

pctul 2 bati campii..eu port bavetica cand stau la masanea.gif

Link to comment
Share on other sites

IMi cer scuze..

Prea tarziu. Te-ai facut de ocara cum nu au reusit prea multi de pe aici sa se faca. O sa ai si tu acelasi destin cu aia.

Oricum, nu esti nici primul, nici ultimul si la o adica, sa progresam, trebuie sa avem si exemple de ASA NU!!!

 

Te cred ca e placut sa cochetezi cu ideea unui X6m, sa te filmezi cand te duci la test drive, in general, sa visezi.

Succes.

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

Nemtii isi cumpara Dacii si noi cumparam BMW-uri. ;))

 

Parerea mea e este ca ma voi simti la fel de bine intr-o masina de 40-50 mii de euro ca intr-una de 120 de mii de euro.(vorbim de valoarea de nou)

 

Deasemenea, pot dormi la fel de bine pe o satea de 1000 de euro fata de cel care da 4000 pe o saltea doar ca e cusuta cu fir de aur.

 

Restul de "beneficii" sunt doar snobisme.

Link to comment
Share on other sites

 

MscleMike cand ,, esti atacat ,, de tot felul de idioti care fac off topic pe aici ..normal ca te dezbraci de caracter! Cine ma cunoaste imi stie nivelul, ce pot si ce nu, ce imi permit si ce nu..si nu fac afirmatii gen celor 2 Isteti de aici!NU ma laud, nu vreau sa ies in evidenta..cer doar niste pareri, sfaturi..mi se pare firesc! NU stiu de ce unii blameaza, isi dau cu presupusul din moment ce nu ma cunosc si nu ii cunosc! Din moment ce nu ne cunoastem nu vad ce ce ne-am face concesii reciproce..

 

Link to comment
Share on other sites

Nu numai ca te-ai dezbracat de caracter, ai fost de-a dreptul marlan. Din partea mea, poti sa-ti cumperi si 100 de M-uri, tot degeaba. Bunul simt si respectul nu se pot cumpara, chiar de ai avea toti banii din lume. De asemenea, cei 7 ani de acasa nu-i vei putea recupera niciodata. Nu ai avut parte de ei la timpul lor, pa pa, s-au dus.
Link to comment
Share on other sites

Nu numai ca te-ai dezbracat de caracter, ai fost de-a dreptul marlan. Din partea mea, poti sa-ti cumperi si 100 de M-uri, tot degeaba. Bunul simt si respectul nu se pot cumpara, chiar de ai avea toti banii din lume. De asemenea, cei 7 ani de acasa nu-i vei putea recupera niciodata. Nu ai avut parte de ei la timpul lor, pa pa, s-au dus.

 

Cred ca ar trebui sa fi putin impartial si sa citesti conversatiile de la bun inceput si ai sa vezi ironii de 2 lei la adresa mea! Esti SUBIECTIV!

Link to comment
Share on other sites

...de tot felul de idioti care fac off topic pe aici ..normal ca te dezbraci de caracter!

Uita-te inca o data cine a inceput ;)

De caracter te dezbraci... cu conditia sa nu fii in popoul gol ca atunci nu mai ai ce sa dai jos de pe tine.

Oricum. Succes in continuare. Cu siguranta ai sa ne prezinti masina si vei veni cu ea la intalniri.

Am promis baietilor din Iasi ca o sa participam la o intalnire acolo. Astept cu nerabdare sa te cunosc. Cu siguranta esti un baiat fin si ok si o sa ne faca placere sa stam de vorba si sa ne prezinti X6-le.

Link to comment
Share on other sites

@expensivemann: eu incercam sa iti dau un sfat pentru a obtine ceea ce credeam ca vrei de aici - feedback referitor la achizitia unei masini. Dar se pare ca pentru tine alte lucruri sunt mai importante. Si da, baietash, asta este denumirea corecta, cu sh la final. Si sunt sigur ca intelegi de ce spun asta :thumbsup:

 

Mult succes in continuare, eu ma retrag de pe topic si sper sa nu dau de tine in trafic in noul tau X6m, sau vechile tale BMWuri (daca asta e comportamentul tau si la volan - tipic pentru un sofer de bolid).

Link to comment
Share on other sites

d-drive cand ne vedem la iasi ...o sa iti iau o chifla Graham..sa nu fii INCORDAT:))))

 

acum dupa ce ai scris ma indoiesc ca vei mai veni la Iasi laugh1.gif sunt curiosssssssssssssss maxiiim sa te vad..pun o poza sa ma recunosti? cand ma vezi sa te recomanzi..eu sunt d-drivelaugh1.gif

Edited by expensivemann
Link to comment
Share on other sites

MscleMike cand ,, esti atacat ,, de tot felul de idioti care fac off topic pe aici ..normal ca te dezbraci de caracter! Cine ma cunoaste imi stie nivelul, ce pot si ce nu, ce imi permit si ce nu..si nu fac afirmatii gen celor 2 Isteti de aici!NU ma laud, nu vreau sa ies in evidenta..cer doar niste pareri, sfaturi..mi se pare firesc! NU stiu de ce unii blameaza, isi dau cu presupusul din moment ce nu ma cunosc si nu ii cunosc! Din moment ce nu ne cunoastem nu vad ce ce ne-am face concesii reciproce..

 

 

Ai tot dreptul din lume sa ceri sfaturi si daca vrei sa cumperi un Veyron dar daca nu faceai afirmatiile respective care automat atacau anumite persoane care ti-au dat replici (fie ca iti place sau nu este un forum si vei fi derenjat de persoane pe care automat nu ai cum sa le cunosti, pt ca pana la urma e un forum) dar conteaza foarte mult daca stii unde sa te opresti si unde poti sa dai replici cu bun simt dar indeajuns sa le tai craca. De exemplu sunt si pe un forum VW iar o persoana de acolo si-a cumparat noul Cayenne Turbo, automat a fost atacat de "forumisti" ca: unul care are "valoarea" unui Cayenne nu sta pe forumuri etc, i-au fost cerute poze ca dovezi etc...s-a comformat a pus pozele si s-a retras fara sa arunce vorbe jignitoare, lasandu-i pe suferinzi sa zabaleasca...dar si aici pe forum a mai fost o persoana care si-a luat un Z4 35is , a facut topicul cu mentiunea pe scurt: "sa moara dusmanii" si vorbe second-hand care automat ne fac sa fim in garda cu astfel de topicuri. Bafta cu hotaratul.

Edited by MscleMike
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.