Jump to content

Vand Angel Eyes CCFL pentru E46 (kit, nou la cutie)


Recommended Posts

ANGELEYES CCFL pentru E46

 

Compatibilitate

BMW Seria 3 fabricat intre anii 98-2005 (E46) cu caroserie berlina, touring (4,5 usi) cu exceptia celor cu caroserie coupe (2 usi). Aici intra si BMW seria 3 E46 fara facelift '98-'02 si cele cu facelift '02-'05.

Descriere

Pachetul contine : 4 inele / 2 drosere / cleme pt montaj / banda dublu adeziva / instructiuni de montaj ce includ diagrame detaliate si pictograme pentru fiecare pas din proces.

Montajul unui kit este de dificultate medie si datorita tehnologiei folosite nu se vor raporta erori pe plansa de bord.

Kiturile sunt special concepute pentru modelul BMW E46.

 

Functii

 

  • fara mentenanta, instalare foarte usoara
  • nu necesita modificarea instalatiei electrice deja existente
  • sigurante fuzibile contra suprasarcinilor
  • consum redus de energie
  • intensitate a luminii marita
  • degaja foarte putina caldura in timpul functionarii
  • garantie 1 an pentru tuburile luminoase de la producator
  • activare rapida si aspect frumos chiar si in conditii de lumina puternica

Urmatoarele poze sunt drept exemplu, voi reveni cu cateva poze cu kitul de pe masina mea cat de curand.

 

Pretul pentru un set este 140 Ron cu transportul gratuit prin Posta Romana sau 140 Ron + plata curierului rapid (~25 ron), ~165 Ron. Pentru cei din zona Cluj-Napoca s-ar putea sa fie inca o reducere avand in vedere ca transportul este mult facilitat.

 

Tutorial instalare: http://www.rdash.com.tw/product_doc/ccfl_angel_eyes/bmw_e46_ccfl_angel_eyes_installation.pdf

http://www.bmw-driver.net/Images/HowTo_4/IMG_0444.jpg

http://www.modbargains.com/images/Products/City%20Vision%20Lighting/CCFL1.jpg

http://www.bimmerboost.com/images/imported/2010/05/2217.jpg

 

http://www.e92-lighting.com/images/products/bmw%20e46%20angel%20eye%20ccfl%2066%20led.jpg

Edited by Clau D.
Link to comment
Share on other sites

Pentru ca se apropie Sarbatorile, incerc si eu sa va aduc un cadou asa ca cei de pe forum aveti 15% reducere la fiecare set cumparat. Mai am doar 4 kituri, asa ca primii anuntati vor fi primii serviti.

Salut iti ofer 125 RON / set , dar vreau sa stiu sigur daca mi se potriveste pe modelul meu . Am un 318 Compact din 2004 . Merci numai bine !

Link to comment
Share on other sites

Salut iti ofer 125 RON / set , dar vreau sa stiu sigur daca mi se potriveste pe modelul meu . Am un 318 Compact din 2004 . Merci numai bine !

 

Salut. Pretul final al setului ar fi 140 -15% adica 119 ron (probabil ca 120), dar nu pot sa onorez comanda pentru ca acest kit este destinat doar modelelor cu 4 usi. Coupe-ul si compactul nu sunt compatibile cu acest produs, pentru fiecare dintre ele se exista kituri dedicate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut Clau, vreau si eu un set ptr. E46 sedan.Cum dau de tine?Pretul final ptr. Cluj?

Salut,

 

Pretul final pentru un user de pe forum va fi 140 - 15% si pe deasupra reducerea transportului, cred ca 115 ron ramane la final.

Singurul impediment care ramane este predarea kitului, eu fiind plecat din oras pana Duminica viitoare.

Daca esti sigur ca vrei un kit, lasa-mi te rog un numar de telefon si numele tau. Mai am doar cateva bucati si primii care confirma au intietate.

Link to comment
Share on other sites

Pune si tu o poza sa vedem cum lumineaza, ma inscriu si eu la un set

 

Daca vrei ultimul kit, atunci voi avea nevoie de o adresa completa (strada, bloc, scara, ap), codul postal, judetul, numele tau complet si un numar de telefon si de asemenea modalitatea de transport: posta sau prin curier.

Sunt plecat din oras pana Duminica si transportul va fi facut daor saptamana cealalta, poate asa va fi chiar un cadou de Craciun. In legatura cu pozele, cred ca primele poze le vom avea chiar de la voi, cei care le veti folosi, pentru ca nu am avut timp sa montez la mine un kit si am rugamintea sa puneti si poze cu rezultatul final.

Link to comment
Share on other sites

Vin acum cu lista completa cu cei doritori si cei care au cofirmat achizitia unui kit:

 

1) Briz - Bucuresti (1 buc) - 120 ron cu posta romana (1 ron merge la subsemnatu pentru un fond de investitii)

2) Marius_Is - Iasi (1 buc) - 120 ron cu posta (ronu diferenta la fond)

3) ~Cosmin~ - Cluj-Napoca (1 buc) - 115 ron cu motorina pana in centru (aici pierd ronu pentru fond)

4) Mircea-Si (1 buc) - neconfirmat

 

 

Stocul numara 4 bucati, 3 s-au dat si ramane un kit fara stapan. Fondul de investitii la care tot trag cate un leu vine la mine, tutorele lui care la sfarsit il desfiinteaza si isi cumpara o bere rece, probabil de Craciun declar insolventa! yahoo.gif

Link to comment
Share on other sites

1) Briz - Bucuresti (1 buc) - 120 ron cu posta romana (1 ron merge la subsemnatu pentru un fond de investitii)

2) Marius_Is - Iasi (1 buc) - 120 ron cu posta (ronu diferenta la fond)

3) ~Cosmin~ - Cluj-Napoca (1 buc) - 115 ron cu motorina pana in centru (aici pierd ronu pentru fond)

4) Mihai - Cluj-Napoca (1buc) - 115 ron

Edited by Clau D.
Link to comment
Share on other sites

confirmat am uitat sa specific cu posta romana plata ramburs

 

Am updatat lista ieri si pentru ca nu primisem confirmarea am considerat ca nu il vrei kitul. Acum va merge la Mihai, vorbesc si cu el si vedem daca nu cumva se retrage el, tu fiind primul dar ai raspuns tarziu.

 

Am doar 4 kituri pentru E46, care s-au arvunit si nu voi mai avea sau nu voi aduce. A fost one-time offer santa.png

 

Ultima versiune a listei cu cei la care voi trimite kiturile este:

 

1) Briz - Bucuresti (1 buc) - 120 ron cu posta romana (1 ron merge la subsemnatu pentru un fond de investitii)

2) Marius_Is - Iasi (1 buc) - 120 ron cu posta (ronu diferenta la fond)

3) ~Cosmin~ - Cluj-Napoca (1 buc) - 115 ron cu motorina pana in centru (aici pierd ronu pentru fond)

4) Mihai - Cluj-Napoca (1buc) - 115 ron (Mircea-Si daca se retrage amiabil Mihai)

Edited by Clau D.
Link to comment
Share on other sites

Scuze pentru intarzierea transportului, ajung acasa doar la noapte si probabil cel tarziu pe Miercuri fac livrarile. Sper ca nu v-am incurcat tare cu asteptatul, daca s-a schimbat ceva de saptamana trecuta (telefoane, adrese etc.), postati un update aici.
Link to comment
Share on other sites

Lista finala arata cam asa:

1) Briz - Bucuresti (1 buc) - 120 ron cu posta romana (1 ron merge la subsemnatu pentru un fond de investitii)

2) Marius_Is - Iasi (1 buc) - 120 ron cu posta (ronu diferenta la fond)

3) ~Cosmin~ - Cluj-Napoca (1 buc) - 115 ron cu motorina pana in centru (aici pierd ronu pentru fond)

4) Mihai - Cluj-Napoca (1buc) - 115 ron

1) si 2) maine pleaca coletele prin posta, sper ca vor ajunge pana sambata si faceti impreuna Craciunul! sorcerer.png

 

3) ~Cosmin~ : Maine ne putem intalni in Piata Cipariu incepand cu ora 8:45 pana la 18:00. Dupa ora 18:00 plec de la munca spre directia Grigorescu, gandeste-te si tu cum facem sa ne intalnim sa-ti fie si tie mai comod.

 

4) Pe Mihai il rezolv cred Joi, e plecat din tara omul.

 

Nu va fi inclusa in cutie o diagrama de instalare asa ca va voi ajuta cu un DYI rapid si vizual: Tutorial Instalare CCFL E46

 

Inca nu am poze cu kitul instalat pe vreo masina, probabil maine sau Vineri il montez la mine. Insa astept pozele voastre cu rezultatul final.

Edited by Clau D.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.