Jump to content

Lipsa curent electric E90/320dA


Recommended Posts

N-ar fi normal sa moara chiar dintr-o data.

Vezi ca, curent iti poate da si in fata, ai plusul marcat cu un capac rosu si pe partea dreapta (pasagerului) a capotei ai un mic cilindru, acela este minisul.

PS: Nici la mine nu se deschide portbagajul cu cheia, nu stiu parca e o problema generala la E90 (am mai auzit si la altii).

Edited by shimano
Link to comment
Share on other sites

Destul de probabil sa fi murit bateria. La varsta ei se poate sa cada brusc un element din ea.

 

E60 (si banui ca este si la E90) fara curent nu mai deschizi portbagajul.

 

Se intampla si daca IBS-ul considera ca ai bateria prea descarcata. Te scoti cu acea cupla de la motor pe unde poti sa o legi la o alta baterie sau redresor.

Link to comment
Share on other sites

Legat de deschiderea portbagajului. Eu sambata spre duminica noaptea [cand aveam masina desfacuta bucati la interior pt montarea sistemului audio] am lasat-o intr-o hala cu borna - scoasa. Am incuiat usa soferului si portbagajul cu cheia si le-am deschis la fel.

 

E logic sa functioneze deschiderea mecanica fara baterie!

Link to comment
Share on other sites

Legat de deschiderea portbagajului. Eu sambata spre duminica noaptea [cand aveam masina desfacuta bucati la interior pt montarea sistemului audio] am lasat-o intr-o hala cu borna - scoasa. Am incuiat usa soferului si portbagajul cu cheia si le-am deschis la fel.

 

E logic sa functioneze deschiderea mecanica fara baterie!

La e60 daca nu ai baterie nu poti sa deschizi portbagajul cu cheia.Cred ca nici la e90.Tu ce masina ai ?

Link to comment
Share on other sites

eu am E90 si merge 100%.

 

@Fanatic, si daca ramai fara baterie cu masina incuiata, cum ajungi la ea? :) iti zic eu, ca la orice masina functioneaza acele incuietori mecanice de la usa sofer si portbagaj. nu au legatura cu energia electrica.

Eu sigur am patit-o la e60/2004.Cand am schimbat bateria am inchis portbagajul.Daca ramai fara curent deschizi usa de la sofer tragi capota si dai curent prin fata pe la motor.Daca nu poti sa deschizi nici usa de la sofer scoti semnalizarea laterala si dai curent pe acolo.

Link to comment
Share on other sites

Eu sigur am patit-o la e60/2004.Cand am schimbat bateria am inchis portbagajul.Daca ramai fara curent deschizi usa de la sofer tragi capota si dai curent prin fata pe la motor.Daca nu poti sa deschizi nici usa de la sofer scoti semnalizarea laterala si dai curent pe acolo.

si daca nu merge nici semnalizarea scoasa, ii dai foc si iei banii de la casco :) => glumeam, evident

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.