Jump to content

BMW 320 CI facelift 170 CP M-paket II on 19" styling 230


525RCI

Recommended Posts

Vreau eu sa fiu singurul carcotas si sa spun, masina e foarte frumoasa, dar ar fi fost mult mai frumoasa in alta culoare. Mi s-a luat de gri metalizat.

 

pai in ce culoare , eu nu mai suport masini negre , albastre . Cealalta optiune ar fi alb (boring ) ,rosu (wtf ). Stilul asta tot pe gri arata ok , mai e mustarul ala de la m3 dar daca nu e m parca nu are farmec

Link to comment
Share on other sites

pai in ce culoare , eu nu mai suport masini negre , albastre . Cealalta optiune ar fi alb (boring ) ,rosu (wtf ). Stilul asta tot pe gri arata ok , mai e mustarul ala de la m3 dar daca nu e m parca nu are farmec

 

Da, de negru, gri toate nuantel si eu sunt satul.

 

Ar merge un albastru din ala de M, sa stii ca si rosu ar fi fost misto, si o culoare care mie imi place dar n-am vazut-o niciodata pe un E46, este acel maroniu deschis ca nisipul, este pe E60.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

In primul rand multumesc tuturor pentru pareri. Legat de culoare, daca nu aveam interiorul rosu, la momentul la care am vopsit masina integral as fi facut-o rosie, am vazut cateva coupe-uri vopsite in aceasta culoare si mi se pare ca arata foarte frumos, plus ca am tot avut masini argintii si era binevenita o schimbare. Dar totusi rosu exterior, rosu interior era prea de tot....

 

@TudorMTS : cele din partea inferioara a geamului se scot foarte usor folosint sculele din poza de mai sus. Problema a fost la cele de pe caroserie, spre deosebire de limuzina unde sunt prinse cu clipsuri, la coupe sunt prinse cu suruburi si a trebuit sa dau jos geamul de pe spate, altfel nu aveam acces la ele. Sper ca te refereai la trimurile exterioare......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

@cornelneb - multumesc, legat de consum in oras intre 13 si 14 % la un mers normal, dar depinde fiecare ce intelege prin "normal"

 

@raul_bog - multumesc frumos

 

In alta ordine de idei masina intra la vanzare, poze noi si explicatiile aferente gasiti aici :

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/125191-vand-bmw-e46-320i-coupe-facelift-170-cp/

Link to comment
Share on other sites

Salut. Frumoasa masina! Sper sa iei banii meritati si sa-ti gasesti ceva ce-ti place!

Am doua intrebari pentru tine:

- de unde ai comandat arcurile Eibach?

- de unde ai luat kit-ul angel eyes si cine ti-a realizat montajul?

 

Mult succes!

Link to comment
Share on other sites

@Trask - multumesc pentru urari. Arcurile sunt comandate de la Racing Nick (daca se considera reclama rog a se sterge). Angel eyes-ul a fost cumparat si montat de userul Sorin Golf 3 cabrio de aici de pe forum, ti-l recomand cu caldura. La toate BMW-urile la care am montat angel-uri am apelat la el, nu a dat gres niciodata.

 

@Daniel Arman - multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.