Jump to content

PROBLEMA BMW E90


Recommended Posts

salut tuturor! sunt si eu nou pe aici si as vrea sa va cer o parere daca ati putea sa ma ajutati!

sunt posesor al unui Bmw E90 320D 2007. Foarte incantat de ea. Nu am apucat sa ii fac casco si "suprinzator" mi-a sarit o piatra in parbriz pe autostrada. Am observat ca am o fisura de vreo 7 cm. Se poate remedia sau trebuie sa imi cumpar un parbriz nou?

Link to comment
Share on other sites

1. Cu fisura în parbriz nu treci de itp.

2. Niciun casco nu-ţi remediază daunele de dinaintea întocmirii poliţei de asigurare.

Edit: decât dacă îl cunoşti pe agent / broker şi nu îţi trece parbrizul ca fiind fisurat şi face poza într-un aşa fel încât să nu fie vizibilă.

Edited by Rares_CJ
Link to comment
Share on other sites

asta nu este o problema a masinii....ce vrei tu sa rezolvi ar trebui sa faci fara sa fie public :p

oricum casco nu plateste ce este deja defect si fisura care spui tu este cam mare si se vede.

 

la masina asta nu este indicat sa nu ai casco.iti spun din propia experienta.costurile celei mai mici avarii reprezinta casco pe un an.

Link to comment
Share on other sites

asta nu este o problema a masinii....ce vrei tu sa rezolvi ar trebui sa faci fara sa fie public :p

oricum casco nu plateste ce este deja defect si fisura care spui tu este cam mare si se vede.

 

la masina asta nu este indicat sa nu ai casco.iti spun din propia experienta.costurile celei mai mici avarii reprezinta casco pe un an.

 

 

Alex vad ca ai tot un 320D E90. Al meu e 2007 pachet M int ext. Cat platesti casco pe an?

Link to comment
Share on other sites

1. Cu fisura ĂŽn parbriz nu treci de itp.

2. Niciun casco nu-Ăži remediazĂŁ daunele de dinaintea ĂŽntocmirii poliĂžei de asigurare.

Edit: decât dacã Îl cunoºti pe agent / broker ºi nu ÎÞi trece parbrizul ca fiind fisurat ºi face poza Într-un aºa fel Încât sã nu fie vizibilã.

 

 

s-a inteles gresit din post si imi cer scuze. M-am referit la faptul ca o sa ii fac casco neaparat. Normal ca o sa schimb parbrizul pe cheltuiala mea... dar pe viitor mai bine ii fac un casco.

Link to comment
Share on other sites

Alex vad ca ai tot un 320D E90. Al meu e 2007 pachet M int ext. Cat platesti casco pe an?

6500 lei fransiza 400 de lei/eveniment,dar depinde de la propietar la propitar.

 

depinde de firma la care inchiei asigurarea si de datele peroanale ale propietarului.

 

eu nu recoamand decat 2-3 firme de asigurari,una fiind cea mai buna.

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat treaba cu parbrizul... M-am dus la un service si au rezolvat baietii de acolo. Mai e fisura dar macar nu se mai intinde pe tot parbrizul. Acuma tre sa ma interesez si de un parbriz nou original. Consider ca e mai bun. Voi ce credeti? Stiti cam cat costa? Am gasti la 650RON pilkington cu senzor de ploaie.
Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat treaba cu parbrizul... M-am dus la un service si au rezolvat baietii de acolo. Mai e fisura dar macar nu se mai intinde pe tot parbrizul. Acuma tre sa ma interesez si de un parbriz nou original. Consider ca e mai bun. Voi ce credeti? Stiti cam cat costa? Am gasti la 650RON pilkington cu senzor de ploaie.

salut.imi poti da mai multe detalii in legatura cu firma de la care ai luat parbrizul la 650 lei..astept raspunsul tau...multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

salut.imi poti da mai multe detalii in legatura cu firma de la care ai luat parbrizul la 650 lei..astept raspunsul tau...multumesc anticipat

 

 

sigur...din pacate numai stiu cum se numeste firma... sediul lor este langa caminele de la ASE la Belvedere mai jos 100 m spre Regie .... e un peco...exact acolo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.