Jump to content

Probleme la plecarea de pe loc e60


kyp100778

Recommended Posts

Salutare am o problema la plecarea de pe loc in momentul in care ridic piciorul de pe frina debraierea se produce cu intirziere si masina smuceste asta pina se incalzeste (precizez faptul ca am facut schimbul de ulei la o reprezentanta bmw problema a ramas aceiasi) multumesc anticipat pt raspunsurile voastre. bmw cutie automata e60 525 diesel lci fabricatie 2007 iulie 190.000km
Link to comment
Share on other sites

naspa

cred ca ai schimbat uleiul degeaba.

la mine apareau socuri doar la franare si au disparut dupa ce am facut update de soft la cutie + schimbul de ulei dar la tine pare a fi o problema serioasa.

mai bine cauta un meserias in cutii automate sa vada despre ce-i vorba

succes

Edited by bzk
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pe tester nu apare nici o eroare , cred ca am aflat problema Torque convertor asta mi-a zis un mecanic (tine loc de ambreiaj) in concluzie DE ViNZARE s-au schimb cu mercedes cls sper sa fac o alegere buna multi zic ca au probleme .....

Ce usor renunti ... Si daca iti cumperi o alta masina si cu probleme si mai mari ?! si eu ma confrunt cu o problema la cutia de viteze este vb de un E60 525d 2006 cand ridic piciorul de pe frana, iar cutia este in treapta N / P se aude ca un "click" mai tare undeva in zona schimbatorului, am fost la un mecanic si mi-a spus ca este normal ...

Link to comment
Share on other sites

cand ridic piciorul de pe frana, iar cutia este in treapta N / P se aude ca un "click" mai tare undeva in zona schimbatorului, am fost la un mecanic si mi-a spus ca este normal ...

Cand apesi frana se actioneaza ceva la schimbator ce-ti permite sa-l muti in alta viteza. Fara frana apasata nu poti muta schimbatorul din N in D, spre exemplu. Este perfect normal.

Link to comment
Share on other sites

Pe tester nu apare nici o eroare , cred ca am aflat problema Torque convertor asta mi-a zis un mecanic (tine loc de ambreiaj) in concluzie DE ViNZARE s-au schimb cu mercedes cls sper sa fac o alegere buna multi zic ca au probleme .....

de ce nu il schimbi?cred ca a mai fost un coleg pe forum care l-a schimbat,printr-o firma specializata de la Buc..in fine,tu stii,dar daca masina e ok in rest mi se pare aiurea s-o vinzi..

Link to comment
Share on other sites

Masina merge perfect masina , am problema respectiva pe timp de iarna atunci cind temp scade sub 0 grade dar daca merg un km totul revine la normal (nu simti nimic doar daca opresti la semafor cind este rece) imi este teama sa nu se agraveze plus ca mecanici aici sunt cam scumpi s-au nepriceputi nu se implica prea mult inlocuiesc piesa cu alta si gata http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201204443740555/sort/priceasc/usedcars/model/5_series/make/bmw/quicksearch/true/postcode/e46ua/page/1/radius/1?logcode=p
Link to comment
Share on other sites

Linkul este cu masina mea am pus-o la vinzare , a verificat un mecanic flansa e ok,tampoanele de la cutie sunt ok nu cred ca se strica atit de repede este fabricatie 2007 si a mers pe autostrada,uleiul cred ca e corect a fost schimbat de SARLATANI de la o reprezentanta mare si renumita Bmw din Londra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest poleposition
imi imaginez in ce hal de stare trebuie sa fi fost masina aia si cum ai intretinut-o, daca ai vandut-o doar pentru atata lucru, vai de capul noului proprietar... e bine ca iti iei seria 6, mergi cu ea pana incepe sa pice cate ceva la ea si o vinzi apoi la vreun fraier :wink:
Link to comment
Share on other sites

320cdi la fel o sa patesti cu cutia. Am un prieten cu boala benz-urilor (a schimbat odata cutia la un s320cdi fara facelift, 1 convertor cuplu la un SL si a vandut un G-class cand incepea sa faca figuri ... acum tot S 320cdi sau 350cdi - facelift cu pachet de AMG si ii schimba cutia la reprezentanta de 1 luna jumate, iau gresit piesele) Poate benzinarii sunt mai buni de la benz ...
Link to comment
Share on other sites

imi imaginez in ce hal de stare trebuie sa fi fost masina aia si cum ai intretinut-o, daca ai vandut-o doar pentru atata lucru, vai de capul noului proprietar... e bine ca iti iei seria 6, mergi cu ea pana incepe sa pice cate ceva la ea si o vinzi apoi la vreun fraier :wink:

+1

Link to comment
Share on other sites

Am schimbat bmw si am cumparat un mercedes cls 320 cdi masina este impecabila 40mii km frumoasa.... in schimb nu se compara cu bmw diferenta este mare,bmw de 3 l il poti numi avion simti ca ai o masina puternica,volanul se misca mai greu pare mai stabila la viteza mare, s-au poate am fost prea incintat de bmw cls este lent la plecari si nu ma incinta dar asta e urmatoarea va fi un BMW x6 suta la sutaaaaa( conncluzia finala nu va cumparati mercedes daca ati folosit bmw inainte)
Link to comment
Share on other sites

Am schimbat bmw si am cumparat un mercedes cls 320 cdi masina este impecabila 40mii km frumoasa.... in schimb nu se compara cu bmw diferenta este mare,bmw de 3 l il poti numi avion simti ca ai o masina puternica,volanul se misca mai greu pare mai stabila la viteza mare, s-au poate am fost prea incintat de bmw cls este lent la plecari si nu ma incinta dar asta e urmatoarea va fi un BMW x6 suta la sutaaaaa( conncluzia finala nu va cumparati mercedes daca ati folosit bmw inainte)

 

Niste poze cu noua achizitie se poate?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.