Jump to content

My baby blu !


bau park

Recommended Posts

De ceva timp ma tot chinui sa imi etalez"iubita",astazi am gasit ceva timp si curaj!

 

E vorba de o E39 520d limo.

 

 

-an fabricatie 03/2000.

-km parcursi 189777(verificati la BMW Brasov si la o reprezentanta BMW din Germania).

Dotari nu sunt prea multe dar multumitoare:

-climatronic bizone.

-volan piele comenzi.

-pilot automat.

-senzori ploaie,DSC.

-spalator faruri.

-telefon cotiera functional.

-oglinzi retrectabile electric.

-senzor antiorbire.

-trim-ri lemn nuc.

-suspensii M din fabrica.

-sistem audio BMW Bussines.

-angel eyes.

-semnale albe fata spate.

-faruri reglabile electric.

-webasto.

-si or mai fi cateva.

 

O detin de cca 1,5ani timp in care am parcurs cam 30.000km.

Probleme avute nesemnificative:flansa cardan,senzor ABS rupt spate dreapta,flexibil evacuare,semering cutie-cardan,toate rezolvate,in rest doar diesel,ulei bun si lichid parbrizlaugh1.gif

Intentionez sa-i schimb volanul cu modelul de pe Individual cel cu lemn si piele,sistemul audio" bine cunoscut..."sa-i pun eleron luneta si portbagaj la culoarea caroseriei,nari M5,faruri Hella pe negru,si eventual cheder luneta nou cel actual prezinta urme imbatranire.

In urma cu 1luna a primit alte jante ATS et13 8j 16,mie imi plac f mult cum stau pe masina(o sa revin cu poze actuale cu jantele montate).a trebuit sa maresc gaura butuc de la 71.6 la 74.1mm.are folie Lumatec pe geamurile laterale,la luneta am preferat o jaluzea si stalpii portiere cu manere portiere imbracate in folie carbon 3D.

Sunt constient ca motorul e micut dar e f fiabil.in ciuda celor 136cp se comporta ca un adevarat bavarez,vorbesc in cunostinta de cauza,pana acum detinand peste 10 bmw-uri(E30-318,318is,320,325;E34-520i,525i,535i;E32-730i si 750il)aceasta fiind primul diesel din familie eu fiind fan declarat benzina.

Daca cineva are sugestii sau critici le accept cu placere.

PS:intentionez sa o pastrez cat mai clasicca sau originala cel putin optic.

 

sper ca cele scrise mai sus sa nu para lauda e doar MY BABY BLUheart.pngheart.pngheart.png cred ca fiecare dintre noi avem o my baby.

SSSSSTTTTTT.........!!!!!!!!!! ma bate gandul sa achizitionez un E38 740d.scratchchin.gif

 

La multi ani fara evenimente rutiere!

 

nu reusesc sa incarc mai mult de o foto!?

post-36680-0-46479400-1325331449_thumb.jpg

Edited by Mihai!
remove quote
Link to comment
Share on other sites

Da farurile sunt un cosmar pt mine.asa am luato.le-am pus eu folie pt faruri sa le mai inchida putin culoarea ca erau chromsick.png.caut de ceva vreme Hella black dar nu dau de ele,sau ceva asemanator.stie cineva unde pot gasi?

 

SCUZE!!!!!!!!!!!! am vrut sa scriu PDC nu DSC.rectific .P.D.C.

nu stiam de ce atata mirare.are doar ASC

SCUZE!

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu stiu de unde atata mirare, a mea din 2000 are DSC.

 

ON. Flecitari pt achizitie si sa o stapanesti sanatos si fara probleme!!! Pune si niste poze cu interiorul. Bag-o in sedinta foto ce mai stai?

ai 520d? se mira lumea ca pe motorizarea asta nu prea vezi DSC.

Edited by bedwap
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jantele alea mergeau parca un pic mai mari.

Felicitari pentru masina, sa o stapanesti sanatos.

 

Am fost conditionat de faptul ca in Germania din cate stiu e imposibil sa schimbi date in actele unei masini cu numere straine(RO)ma refer la dimensiunea jantelor.iar daca ceva nu corespunde e belea mare.Iar in acte sunt doar doua dimensiuni pe 15´ si 16´.complectate de marea institutie R.A.R.masina avand la momentul inmatricularii in 2007 in actele de D 4 dimensiuni 15´-18´Nici loc de parcare nu pot avea ca si riveran pt ca masina e de RO.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.