Jump to content

reparatii casete de directie


dorub98nic

Recommended Posts

Am gasit refurbished de fabrica in germania 350 euro, merg pe varianta asta mai bine :)

 

 

 

 

E mai mult decit ok pretul...un amic al meu pe acarui masina...(caseta am facut testele necasare ) a gasit-o undeva la 520 euro...

Toate cele bune.

 

Am gasit refurbished de fabrica in germania 350 euro, merg pe varianta asta mai bine :)

 

 

 

 

E mai mult decit ok pretul...un amic al meu pe acarui masina...(caseta am facut testele necasare ) a gasit-o undeva la 520 euro...

Toate cele bune.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

noi reparam casete de directie inclusiv cele de E 60 cu garantie 6-12 luni. in pretul reparatiei este inclus si rectificatul axului care in majoritatea cazurilor este ruginit. tel 0767411580.

 

 

 

vlad cele care curg le rectific si eu, dar acestea de la e60 ,,bate" dupa 2-3 ani de folosinta. acea bataie nu se poate scoate indiferent de reglajul de la patina... am facut teste pe caseta unui amic cu acea bataie,dupa o luna de zile a reaparut bataia. daca tu o poti face sa dispara este ok pentru ca sunt multi colegi de aici de pe forum care au aceasta problema la e60... toate cele bune.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

scuze de offtopic..strangi si in 1 saptamana de mers merge volanul cum mergea pana sa strangi :)

 

oricum , cel mai bine e sa schimbi caseta sau sa repari (daca se lucreaza profi )

 

p.s. si alea noi sunt reconditionate daca ti se cere caseta veche la schimb

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

Cunosc... e pana in 2000 lei un TRW, iar originala 5000+

 

 

 

Se poate stringe acel tachet pina iese apa din el...va gripa axul cremalier si tot nu se va rezolva acea problema a ,,bataii"...

 

 

http://casetedirectie.makeatransaction.com/

Edited by dorub98nic
Link to comment
Share on other sites

scuze de offtopic..strangi si in 1 saptamana de mers merge volanul cum mergea pana sa strangi :)

 

oricum , cel mai bine e sa schimbi caseta sau sa repari (daca se lucreaza profi )

 

p.s. si alea noi sunt reconditionate daca ti se cere caseta veche la schimb

 

 

 

Da se rezolva si acel,,cloncanit" ..:))

Link to comment
Share on other sites

@-cat93

@-99buz

 

 

Acea ,,bataie...cloncanit" cum il mai numeau colegii de pe aici se aude la viteze mici,la piatra cubica,la intoarceri,la plecare de pe loc, la marshalier... Din cauza uzurii, in zona tachetului,acolo prinde acel joc acea bataie...unii colego au strins acel reglaj la maximum si tot nu rezolvat problema ba chiar ajunge sa mearga ft greu volanul si sa forteze in pompa de servo...

Edited by dorub98nic
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.