Jump to content

Schimb faruri clare angel eyes cu faruri originale bmw e36


iustinberar

Recommended Posts

Buna ziua ,am achizitionat si eu un bmw e36 is si are faruri clare cu semnalizarile incorporate,sunt cu angel eyes pe neon ,iar in parte de jos are SMD ,mie unu nu imi plac cum arata pe masina ,sunt in stare foarte foarte buna,fara crapaturi sau cleme rupte,le dau la schimb pe o pereche de faruri originale cu lupe ,si ale mele sunt tot cu lupe,atasez aici cateva poze ,din pacate nu am acum cu ele aprinse insa o sa postez .Se pot vedea in jud cluj,turda sau campia turzii mai exact.post-53060-0-39567400-1325700542_thumb.jpg

post-53060-0-82817300-1325700499_thumb.jpg

post-53060-0-21294100-1325700568_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

iustinberar si eu am avut un topic la fel. Nu cred ca o sa gasesti aici pe cineva sa faca schimbul asta :|. Eu am avut noroc cu un "prieten" care le-a vrut :)

killer am gasit dar problema e ca in cealalta parte a tarii si nu le-as trimite prin curier,asa pe nevazute ,nu stiu nu ma risc ,poate gasesc pe cineva in zona clujului

 

killer ai idee cum se schimba contactul la e36,am cumparat manere si contact,le-am pus toate mai am doar contactul,nu stiu daca sa ma bag sau nu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mai, as venii dar luna asta sum cam pe rosu cu banii, si eu am 325 i ........cam papa un pic .........dar de ce vrei sa le dai pe ale tale? nu lumineaza ok sau ce motiv ai?

sincer ,am masina de o luna,e primul bmw,am avut opel,mazde si intr-adevar nu luminau bine,toata lumea mi-a zis ca alea originale sunt mai ok,deaceea am deschis topicul,insa intre timp s-a remediat problema,nu erau montate bine,erau inclinate in jos cu totul si nici nu erau reglate,acum se vad foarte bine,dar nu stiu daca ai vazut pozele cu masina mea cu ele montate,nu arata deloc bine,noaptea no coment,sunt super cu angelurile alea,asta e,nu ma grabesc sa le dau,atunci eram grabit tare ca nu vedeam nimik pe faza scurta noaptea,deci nu e graba,daca ai vreodata drum incoace sa niste bani in plus de benzina..le schimbam :p,pun cateva poze cu ele

post-53060-0-10266200-1327057025_thumb.jpg

post-53060-0-36094300-1327057035_thumb.jpg

post-53060-0-99046800-1327057046_thumb.jpg

post-53060-0-31869500-1327057054_thumb.jpg

post-53060-0-13519300-1327057062_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

nopatea arata tare frumos, ma gandeam eu ca nu vedeai bine cu ele de vroiaia sa le dai jos, eu am modelul acela cu sticla fumurie , arata frumos ,,

Da ,arata bine ale tale,imi place ca sunt originale,cu semnalizari portocalii,puteam sa imi pun si stopuri clare,ca are cineva aici in oras,dar vreau sa o fac originala,daca vi cumva la mine iti arat niste jante tari la 6 milioane pe 17 cu gume cu tot,abia ce le-a vopsit,a fost 3 mil vopsitul,albe,poate te intereseaza,le are un prieten,frumoasa pisica ta :p vad ca e pe bulgari inscrisa,cati cai are? si cam cat consuma?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Buna ziua ,am achizitionat si eu un bmw e36 is si are faruri clare cu semnalizarile incorporate,sunt cu angel eyes pe neon ,iar in parte de jos are SMD ,mie unu nu imi plac cum arata pe masina ,sunt in stare foarte foarte buna,fara crapaturi sau cleme rupte,le dau la schimb pe o pereche de faruri originale cu lupe ,si ale mele sunt tot cu lupe,atasez aici cateva poze ,din pacate nu am acum cu ele aprinse insa o sa postez .Se pot vedea in jud cluj,turda sau campia turzii mai exact.post-53060-0-39567400-1325700542_thumb.jpg

sal am eu niste faruri impecabile ca noi nu sunt zgariate sau sparte cu tot cu semnalizari impecabile daca te intereseaza sunama 0766659302

multumesc daca te intereseaza farurile id motoring702_Babi pt poze

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eu am faruri la fel ca ale tale si sunt foarte incantat de ele..

Am renuntat la cele originale pentru ca semnalele aveau rupte plasticele care se prind de far si la fiecare groapa mai zdravana imi sareau de pe masina.

Din momentul ala mi-am dorit faruri cu semnal inclus.

Becul ala de pozitie care la tine este albastru, eu l-am inlocuit cu unul cu SMD-uri cu lumina identica cu a celor 2 led-uri dintre cele 2 faruri.

Noaptea au aceeasi lumina! Le-am montat si motorasele pentru reglajul farurilor.

Din punctul meu de vedere, farurile astea SONAR sunt complete si au tot ce le trebuie.

Un singur dezavantaj au... angel-ul nu se vede ziua pentru ca au un bec si eu as vrea sa-l inlocuiesc cu un bec cu SMD-uri, dar nu stiu cum sa il schimb.

In rest, sunt foarte multumit de ele si in curand le voi monta si xenon.

 

Sfatul meu ar fi sa pastrezi farurile.

Link to comment
Share on other sites

Eu am faruri la fel ca ale tale si sunt foarte incantat de ele..

Am renuntat la cele originale pentru ca semnalele aveau rupte plasticele care se prind de far si la fiecare groapa mai zdravana imi sareau de pe masina.

Din momentul ala mi-am dorit faruri cu semnal inclus.

Becul ala de pozitie care la tine este albastru, eu l-am inlocuit cu unul cu SMD-uri cu lumina identica cu a celor 2 led-uri dintre cele 2 faruri.

Noaptea au aceeasi lumina! Le-am montat si motorasele pentru reglajul farurilor.

Din punctul meu de vedere, farurile astea SONAR sunt complete si au tot ce le trebuie.

Un singur dezavantaj au... angel-ul nu se vede ziua pentru ca au un bec si eu as vrea sa-l inlocuiesc cu un bec cu SMD-uri, dar nu stiu cum sa il schimb.

In rest, sunt foarte multumit de ele si in curand le voi monta si xenon.

 

Sfatul meu ar fi sa pastrezi farurile.

SlowDeath sa sti ca multa lume imi zice sa nu dau farurile ca stric tot aspectul masini,acum are un aspect mai "agresiv" sa zic asa,am avut ocazia sa o vad din fata ,eram in alta masina si din spate venea un prieten cu bmw-ul meu sa ne depaseasca,zici ca te urmarea un criminal nervos ,eu am dublu xenon ,asa am avut noroc sa iau masina,trebuie intr-o zi sa le dau jos sa vad ce au acolo in spate la lupe ca parca nu mai lumineaza asa bine noaptea,nu stiu,trebuie curatate oglinzile alea de dupa lupe,habar n-am...acum daca tot a dat caldura o sa ma ocup de ele

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.