Jump to content

Vand E60 2004, 525D


babie 10

Recommended Posts

a sosit momentul sa ne despartim......recunosc, imi pare rau, dar vreau up-grade (probabil se va mari familia in 2012).

asadar, se vinde E60, 2497 cmc, 177cp, inmatriculata romania in februarie 2008, la mine din mai 2009.

nu o sa spun ca arata impecabil, deoarece traim in romania, dar am revopsit-o in vara (fara capota-plafon-portbagaj).

cum imi expira itp-ul in 2 saptamani si imi sarise o piatra, am schimbat pe casco si partbrizul.

i-am schimbat destule, pt ca mi-am dorit mereu sa fie pusa la punct: kit ambreiaj, discuri+placute, 3 injectoare, flansa cardan, articulatii fata spate, curatat filtru particule, galeria admisie, fulie+role+curea, modul lumini, modul bujii, EGR, IPS, polishat faruri, etc

 

o sa incerc sa atasez mai multe poze, si pe masura ce-mi amintesc, si dotari (fara sa scriu posturi anapoda, doar pentru "up")

acum imi amintesc:

-computer bord, navigatie business+mp3 player

-proiectoare ceata, volan sport+comenzi+reglabil

-scaune sport+incalzite+reglabile

-oglinzi electrice, reglabile, incalzite

-4 geamuri electrice, colorate, omologate RAR

-senzori ploaie, PDC, lumini

-dubluclimatronic, o chestie gen incalzire auxiliara (adica o programezi sa sufle aer la o anumita ora, dar nu webasto -stiti voi mai bine)

-bluetooth

-jante aliaj, cauciucuri vara+iarna

-pachet nichel exterior, trimuri argintii interior

-angel eyes, bi-xenon

-cotiera fata+spate, suporturi pahare fata+spate

 

pret 12500e, negociabil

0766 24 14 32 (nr lui flavius, caci el poate oferi mai multe detalii -nah, la cat ma pricep eu, mai ales sa explic, as "lamuri" lumea)

post-29563-0-30004900-1326484509_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Unchiul meu cauta asa ceva..ieri am aflat :rolleyes: . O sa il sun maine sa ii zic. Daca puteti pune si cateva poze la interior ar fi super :thumbsup:

http://www.autovit.ro/bmw-525-C22502592.html

uite aici cateva

pt mai multe, add mihaela.netoiu@ YM

 

Am uitat sa intreb..(sau sunt chior). Cati km are? :rolleyes:

n-ai probleme cu vederea.....in bord acum arata 138k km, caci cel de la care am cumparat-o da dat-o inapoi. real are 210k, am vb dupa aceea cu el si mi-a spus cat a dat inapoi (pana la 80k)

Link to comment
Share on other sites

La Herculane am avut placerea de a merge cu Flavius si pot confirma ca masina arata super bine si este f intretinuta!

Imi pare rau ca nu pot vinde masina si nu am banii,ca o luam eu...este exact ce mi`ar placea!

thanks, domnul!

 

Misto masina...la cate au fost schimbate...viitorul cumparator nu prea mai are ce sa schimbe 3-4 ani lejer ...succes , isi merita banii

multumesc frumos......sincer, a fost masina mea (si inca este) de suflet. cum mi se parea ceva ciudat la ea, cum intra in service, pt ca niciodata nu mi-a placut sa-mi bat joc de masini.

sper doar sa-si gaseasca un nou stapan care s-o aprecieze la fel de mult. si pe care sa-l faca la fel de feiricit ca si pe mine!

Link to comment
Share on other sites

Pe forum a fost un 525 impecabil 2005 cu mult mai multe dotari ca al tau si 130000 km reali la 11000 euro.ca idee sa vandut sub 10000.bafta la vanzare.

 

Mircea, de unde stii ca s-a vandut sub 10000?

Nu mai dezinforma oamenii. Fiecare cere pe masina lui cat considera.

Link to comment
Share on other sites

Si cine ar da un seria 5 sub 10.000 e fraier...parerea mea... sa dai un seria 5 la pret de vw passat ...sau skoda octavia 2... :)) tre sa aiba masina probleme...sau proprietarul ceva probleme...altfel nu se explica, pt ca acum 1 an jumate cand mi-am luat eu e60, nu gaseai e60 sub 13.000 e ! ...sa pierzi 3-4 mii euro in nici 2 ani...
Link to comment
Share on other sites

cred ca fiecare cere pe masina lui cat considera si este liber s-o dea la orice pret vrea el! poate la atat si-a evaluat-o fostul proprietar, poate se grabea si avea nevoie de bani, poate si el la randul lui o luase foarte ieftin, nu avem noi de unde sti.

daca eu o dau in 8 mii si spun asta aici, inseamna ca asta-i pretul ei real?

postul asta seamana cu alea gen "masina ca a ta se da pe autovit cu 3000, esti nebun ca ceri 5000 pe ea, nu ti-o va lua nimeni, ramai cu ea, etc". parerea mea este ca fiecare masina isi are cumparatorul ei, si nu este nevoie sa fie pe placul tuturor, nici ca dotari, nici ca stare tehnica, nici macar ca pret.

a fost dragut momentul de off-topic, dar as vrea sa ramana doar atat! n-as vrea sa se dezvolte, nu mi-e drag sa-mi stea topicul sus, cu 10 pagini, pline de balarii. mai bine 1-2 si la obiect

va multumesc! o zi buna

Link to comment
Share on other sites

Mircea, de unde stii ca s-a vandut sub 10000?

Nu mai dezinforma oamenii. Fiecare cere pe masina lui cat considera.

Nu te mai umfla in pene.

E fix treba ta cat ai dat pe masina,masina a fost la mine in poarta si puteam sa o cumpar sub 10000.probabil esti prea entuziasmat de trecerea de la fiesta/leon.

 

cred ca fiecare cere pe masina lui cat considera si este liber s-o dea la orice pret vrea el! poate la atat si-a evaluat-o fostul proprietar, poate se grabea si avea nevoie de bani, poate si el la randul lui o luase foarte ieftin, nu avem noi de unde sti.

daca eu o dau in 8 mii si spun asta aici, inseamna ca asta-i pretul ei real?

postul asta seamana cu alea gen "masina ca a ta se da pe autovit cu 3000, esti nebun ca ceri 5000 pe ea, nu ti-o va lua nimeni, ramai cu ea, etc". parerea mea este ca fiecare masina isi are cumparatorul ei, si nu este nevoie sa fie pe placul tuturor, nici ca dotari, nici ca stare tehnica, nici macar ca pret.

a fost dragut momentul de off-topic, dar as vrea sa ramana doar atat! n-as vrea sa se dezvolte, nu mi-e drag sa-mi stea topicul sus, cu 10 pagini, pline de balarii. mai bine 1-2 si la obiect

va multumesc! o zi buna

Barbie timpul iti va demonstra ca pretul e mare.nu sunt interesat de masina cum nu era interesat nici de cea a lui valtherval,iti spuneam ca fapt divers.te inteleg se mareste familia si e60 este o masina mult prea mica de familie.inca odata bafta la vanzare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mirceagsm: eu spuneam doar sa nu mai dezinformezi lumea. Tu faci afirmatii bazate pe nimic, iar de la vorbe la fapte, e mare diferenta.

Povesti cu "daca voiam faceam x sau y lucru, dar n-am avut chef :) " sunt de clasa 3-a, la fel ca si gramatica ta...

Si eu as putea zbura pe luna maine, dar nu vreau...

N-ai tu treaba cu ce masini am avut eu, ce-am condus sau ce ma "entuziasmeaza" pe mine. Nu ma cunosti, asa ca te invit sa-ti tii parerile pentru tine, si sa relatezi (daca poti) fapte reale, nu inchipuiri sau presupuneri - nu pentru mine, pentru ca eu mi-am format deja o parere.

Pana acum n-ai zis nimic constructiv care sa ajute.

Link to comment
Share on other sites

La Herculane am avut placerea de a merge cu Flavius si pot confirma ca masina arata super bine si este f intretinuta!

Confirm!

Tot nu-mi vine sa cred, Micky, ca va despartiti de ea... :frantics:

Bafta la vanzare! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Confirm!

Tot nu-mi vine sa cred, Micky, ca va despartiti de ea... :frantics:

Bafta la vanzare! :thumbsup:

ms frumos!

sincer, eu n-as vrea s-o dam, dar flavius isi doreste foarte mult un x5 (cred ca-l intelegi prea bine :)) si nu ne putem permite si x5, si e60 si restul cheltuielilor.

oricum, n-o vom da, asa cum insinuau alti useri pe un pret de nimic. pur si simplu, mai bine o tinem noi, caci stim ce si cat am investit in ea, stim cum este masina intretinuta, etc.

vom trai si vim vedea!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.