Jump to content

Accident Otopeni


Billy e36

Recommended Posts

Acum la realitatea tot arata imagini despre un accident produs acum 30 de minute , este vorba de un foarte frumos e39 negru care a intrat in stalp si acesta din urma a cazut pe plafonul masinii . Din cate am inteles soferul este la spital dar nu ii este pusa viata in pericol .

 

Din pacate nu am gasit imagini

Link to comment
Share on other sites

e coleg de forum ?

naspha il compatimesc daca nare casco :| ,ar trebui berbecii care ia ferit pt ca traversau neregulamentar sa ii plateasca masina ca le-a salvat viata evitandui

 

m-ar interesa cele 3 jante ca una era indoita rau din ce am vazut , ba nu pardon ambele de pe fata sunt distruse :|

 

mi se pare mie sau avea insigna de Lambo pe aripa stanga o.O ?

 

am vazut aseara pe Rtv

Accident

Edited by AndreiXXL
Link to comment
Share on other sites

e coleg de forum ?

naspha il compatimesc daca nare casco :| ,ar trebui berbecii care ia ferit pt ca traversau neregulamentar sa ii plateasca masina ca le-a salvat viata evitandui

 

m-ar interesa cele 3 jante ca una era indoita rau din ce am vazut , ba nu pardon ambele de pe fata sunt distruse :|

 

mi se pare mie sau avea insigna de Lambo pe aripa stanga o.O ?

 

am vazut aseara pe Rtv

Accident

 

Sal tuturor,

 

Ma numesc Viorel, proprietarul celebrei masini care a avut parte de un accident nedorit, sunt bine, multumesc tuturor pentru interesul aratat, masina are casco, multumesc pentru ingrijorare, dar nu ma va ajuta sa recuperez nici macar jumatate din valoarea reala a masini care era rasfatata cu piese de la hamann, schnitzer, f multe parti de M5, cutie noua,turbina noua, etc.......

 

 

Referitor la piese jantele dupa ea sunt praf inafara de stanga spate, dar mai este incepand de acum un set de 4 jante BBS(18, spate 10J, fata 9J) mult mai bune decat cele de pe masina plus alte piese pe care le aveam acasa pt masina, cutie de viteze (15000 km), plus multe alte piese.

 

Va multumesc pentru interesel acordat si drumuri sigure fara intamplari nedorite,

 

Viorel 0720372136

Link to comment
Share on other sites

Daca tot esti aici, nu ne spui si cum s-a intamplat ? :rolleyes:

 

Pai i-am evitat pe boschetarii aia doi care mi-au sarit in fata si nu am mai avut ce face pentru ca in momentul in care am tras de volan m-am cocotat pe stalpisorii aia si ceea ce a urmat ati vazut si voi, m-am oprit in stalp.

 

M-am ales cu o fractura minora la mana, trei copci la genunchi, ceva machiaje cu exfolieri de piele pe la ochi si fata si o colectie de vanatai f frumoase si cu masina intr-o stare care ii va mai permite sa ruleze ca vantul doar in imaginatia mea.

 

Asfalt uscat si fara incidente,

 

Respect.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu au fost macar atinsi de masina, nu loviti, nu ai cu ce sa-i tragi la raspundere. Si daca-i prindeau soferii aia, ii prindeau degeaba, nu avea ce sa li se intample dpdv legal.

 

esti sigur?!

 

traversare neregulamentara + vatamare corporala din culpa.

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

Foarte sigur.

 

Pentru traversare neregulamentara da, dar pentru ca a facut cineva accident din cauza ca i-a evitat dar nu i-a atins, nu. Moral sunt vinovati de producerea accidentului, legal, nu sunt. Asta e legea, deocamdata. Nu trebuie sa le stii pe toate si sa intervii peste tot. Il mai inteleg si pe cefi cateodata, cand zici ca are ceva cu tine. Cateodata esti asa convins ca ai dreptate, cand, de fapt, esti total pe langa. Nu o lua ca pe o rautate, ia-o ca pe un sfat.

 

 

LE: am vazut si eu acum locul accidentului. Stalpul era tot acolo, culcat.

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Eu ma refeream la boschetarii aia, nu la sofer, in privinta vatamarii corporale din culpa.

 

 

Art. 184

 

Vătămarea corporală din culpă

 

Fapta prevăzută la art. 180 alin. 2 şi 21, care a pricinuit o vătămare ce necesită pentru vindecare îngrijiri medicale mai mari de 10 zile, precum şi cea prevăzută la art. 181, săvârşite din culpă, se pedepsesc cu închisoare de la o lună la 3 luni sau cu amendă.

 

Art. 181

 

Vătămarea corporală

 

Fapta prin care s-a pricinuit integrităţii corporale sau sănătăţii o vătămare are necesită pentru vindecare îngrijiri medicale de cel mult 60 de zile

 

3. Continutul constitutiv

A. Latura obiectiva

c) Trebuie sa existe legatura de cauzalitate între actiunea sau inactiunea fap­tuitorului si rezultat.

B. Latura subiectiva. Fapta de vatamare corporala se încadreaza în dispozitiile art. 184 atunci când este savârsita din culpa. Exista, în principiu, culpa atunci când activitatea materiala, fiind savârsita în vederea altui rezultat decât cel care s-a pro­dus, faptuitorul nu a prevazut, desi ar fi trebuit si putut sa prevada rezultatul intervenit sau, desi a avut previziunea lui, a sperat, în mod usuratic, ca el nu se va produce.

 

Forma a vinovatiei, prevazuta in cap. I, t. II, art. 19, C. pen., partea generala.

 

Culpa simpla (greseala), cand faptuitorul nu a prevazut rezultatul faptei sale, desi trebuia si putea sa-l prevada.

 

Exista legatura de cauzalitate directa între actiunea sau inactiunea fap­tuitorului si rezultat.

 

 

Am luat-o ca pe un sfat KIP :thumbsup: insa eu sunt de alta parere.Daca un pieton traverseaza NEREGUAMENTAR, si un sofer il evita pentru a nu-l rani, si sufera un accident grav, mortal, poate chiar si alte masini si soferi sunt raniti, pietonul e NEVINOVAT?! Nu cred.

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

Mi-e o lene sa explic asa ceva acum...

 

Pe scurt, e parerea ta, dar e gresita. Parerea mea. Daca-i prindeau pe pietonii aia care au traversat neregulamentar, mai mult de amenda pentru astfel de traversare nu aveau ce sa le faca. Constatau politistii si atat, ei nu puteau sa faca mai mult. Dupa se judeca soferul cu ei si, Dumnezeu cu mila !

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.