Jump to content

e92 325i


325e92

Recommended Posts

Buna seara tuturor.

 

Vreau sa comand zilele acestea de la Automobile Bavaria un e92 325i

 

Am pus urmatoarele optiuni:

 

 

6 vopsea metalizata 647

7 Sensatec bej 112

8 205 Cutie de viteze automata 1,810

9 249 Volan multifunctional 0

10 2c5 Jante din aliaj usor 185 86

11 313 Pachet oglinzi 198

12 320 eliminare inscriptie model 0

13 403 trapa 819

14 423 covorase cauciuc 86

15 431 oglinda interioara cu camuflare automata 0

16 441 Kit pentru fumatori 0

17 493 Compartiment depozitare 0

18 494 Scaune fata incalzite electric 310

19 4AC Ornamente lemn culoare deschisa 405

20 4AE Cotiera fata 0

21 508 Sitem de avertizare la parcare PDC 259

22 521 Senzor de ploaie 0

23 534 Aer conditionat automat 0

24 544 cruise control cu functie de franare 0

25 563 pachet lumini 0

26 606 Sistem de navigatie Bluetooth 1,508

27 663 Radio BMW Professional 0

 

 

 

Ce parere aveti in primul rand despre model, motorizare, etc...?

Ce puteti sa imi spuneti despre lista de optionale alese? Am uitat ceva, am pus ceva ce nu are rost?

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

esti un norocos!

lipseste cumva xenon-ul sau vine standard? pe bune, merita sa iei! si adaptive.

in rest felicitari ca ai luat-o automata, cu trapa si cu pdc... ultimele doua le doresc toti dar unii uita sa le ia, o sa fie misto. ce culoare ai ales, apropo?

Link to comment
Share on other sites

Nu am pus ACC, ACC ar insemna vreo 1500 euro in plus. Se pare ca pe e92 se poate cruise control doar impreuna cu functia de franare. Oricum, erau doar 260 euro in plus. Maine trebuie sa lamuresc si problema asta si ii dau bice.

 

Bi-xenon este standard pe e92. Adaptative nu am luat, pt ca nu imi place sa circul noaptea in afara localitatii. Consider ca in Romania este periculos.

 

Navi am luat tocmai pt ca nu suport cum arata bordul fara. Vreau sa ma joc toata ziua cu i-drive. Trebuie sa apara si hartile pt RO in curand. Am auzit ca are un lag destul de mare, din pacate.

Link to comment
Share on other sites

weird, si in reviste scriau aia mare ca bordul e mult mai dragut fara i-drive... dar mai ales daca te si ajuta si tie iti si place - e perfect.

nu ne-ai spus ce culoare ai luat?

tapiserie bej ma duce cu gandul la negru. e frumos dar merita si o culoare mai deschisa sau dominanta pentru a pune mai mult in valoare formele masinii. rosu/visiniu/verde-gri-ul ala super tare/etc. toate merg perfect cu tapiseria bej.

Link to comment
Share on other sites

super alegere, mai ales motorul in 6- 218 CP. Pt consum raspund eu, afara o sa-ti cosume 7-8 mers economic si 8.5-10 mers cat permite traficul la noi iar in capitala 14-15. Eu am 320i E46 cu motor in 6 2172 cm3 170 CP si cel mai mic consum afara a fost 6.6 maxim 100-110km/h dar desigur numai o data am mers asa, in rest cat imi permite traficul consuma 8.6l/100km. In carte consumul la 325E92 e aprox acelasi cu al meu..

Nu prea imi plac intarzierile care apar la cutia automata cu exceptia SMG-ului pe care l-am testat cu un 645i si e naprasnic, de fapt te face sa nu mai vrei cutie manuala. Dar e alegerea ta, poate faci multi km in Buc. Oricum motorul are putere suficienta.

Si eu cand voi schimba masina tot un 325i voi alege defapt pe mine ma intereseaza motorul in 6 de la BMW care reprezinta chintesenta motoarelor aspirate.

Link to comment
Share on other sites

super alegere, mai ales motorul in 6- 218 CP. Pt consum raspund eu, afara o sa-ti cosume 7-8 mers economic si 8.5-10 mers cat permite traficul la noi iar in capitala 14-15. Eu am 320i E46 cu motor in 6  2172 cm3 170 CP si cel mai mic consum afara a fost 6.6 maxim 100-110km/h dar desigur numai o data am mers asa, in rest cat imi permite traficul consuma 8.6l/100km. In carte consumul la 325E92 e aprox acelasi cu al meu..

Nu prea imi plac intarzierile care apar la cutia automata cu exceptia SMG-ului pe care l-am testat cu un 645i si e naprasnic, de fapt te face sa nu mai vrei cutie manuala. Dar e alegerea ta, poate faci multi km in Buc. Oricum motorul are putere suficienta.

Si eu cand voi schimba masina tot un 325i voi alege defapt pe mine ma intereseaza motorul in 6 de la BMW care reprezinta chintesenta motoarelor aspirate.

162088[/snapback]

cum adica nu iti plac intarzierile la cutia automata? la ce te refereai? am condus si eu un 330i smg dar oricum e mai fun cu manuala :blink:

Link to comment
Share on other sites

cum adica nu iti plac intarzierile la cutia automata? la ce te refereai? am condus si eu un 330i smg dar oricum e mai fun cu manuala  :)

162166[/snapback]

 

In momentul cand accelerezi brusc la masinile cu cutie automata motorul se tureaza mai intai, trasmisia fiind cuplata partial dupa care incepe sa o cupleze total.

Cat despre SMG II, ce am condus eu, cupleaza instant si ai tot cuplul la roata in secunda in care accelerezi. Cu SMG masina nu pleaca de pe loc fara sa accelerezi pe cand la cutie automata in momentul cand iei piciorul de pe frana masina pleaca. Este mai fun cu manuala dar mai rapid cu SMG. :blink:

Link to comment
Share on other sites

In momentul cand accelerezi brusc la masinile cu cutie automata motorul se tureaza mai intai, trasmisia fiind cuplata partial dupa care incepe sa o cupleze total.

Cat despre SMG II, ce am condus eu, cupleaza instant si ai tot cuplul la roata in secunda in care accelerezi. Cu SMG masina nu pleaca de pe loc fara sa accelerezi  pe cand la cutie automata in momentul cand iei piciorul de pe frana masina pleaca.  Este mai fun cu manuala dar mai rapid cu SMG.  :blink:

162178[/snapback]

pe secvential sau automat? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.