Jump to content

Lac Trim Black Cube


Sibianul

Recommended Posts

a incercat cineva sa lacuiasca trimurile black cube ?sunt foarte curios de rezultat pt ca m-ar interesa sa le fac pe a mele dar imi e sa nu imi para rau dupa :cry:

 

ps:pe site-uri de afara (e46fanatics)am vazut ca dau cu spray silver si textura ramane devenind silver cube sau invers cu spary negru le fac black cube si nu se vede diferenta intre oem silver/black si handmade :rolleyes: am lac si nu stiu ce sa fac deci vreo parere

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e sa le lasi asa cum sunt, dar daca ai vazut pe e46fanatics ca arata frumos........ iti iei inima in dinti si dai drumul la procedura. Dar gandeste-te daca mai poti sa revi la starea initiala in caz de nu esti multumit de cum iasa. :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e sa le lasi asa cum sunt, dar daca ai vazut pe e46fanatics ca arata frumos........ iti iei inima in dinti si dai drumul la procedura. Dar gandeste-te daca mai poti sa revi la starea initiala in caz de nu esti multumit de cum iasa. :thumbsup:

Geme--de revers imi e mie frica ca nu le mai pot face la fel in cazul in care nu imi cade bine

 

Mircea-Si--e putin altfel fata de titan ca vreau sa ramana textura doar sa fie lucioasa

 

Din acest motiv am deschis topicul am crezut ca mai sunt si altii care au avut piticii mei :rolleyes: mai astept poate apare cineva

 

vreau sa iasa ceva de genul vezi poza (stiu ca aici e vorba de carbon ,,dar textura e mai mult decat asemanatoare,,)

Edited by batory
Link to comment
Share on other sites

Geme--de revers imi e mie frica ca nu le mai pot face la fel in cazul in care nu imi cade bine

 

Mircea-Si--e putin altfel fata de titan ca vreau sa ramana textura doar sa fie lucioasa

 

Din acest motiv am deschis topicul am crezut ca mai sunt si altii care au avut piticii mei :rolleyes: mai astept poate apare cineva

 

vreau sa iasa ceva de genul vezi poza (stiu ca aici e vorba de carbon ,,dar textura e mai mult decat asemanatoare,,)

 

 

Eu zic sa le lacuiesti.Le dai cate un strat de lac si vezi de fiecare data cum iese si evolueaza lucrarea.Daca dupa primul strat nu iti place cum iese te opresti,plus ca atata timp cat nu se intareste definitiv poate inca fi sters cu diluant sintetic!

Link to comment
Share on other sites

kshu 09 ---zici ca exista diluant sintetic?am sa las sa mai se incalzeasca vremea si pana atunci ma gandesc daca e ok sau nu sa le fac.

 

Daca e cineva care a facut procedeul respectiv rog a-mi da de stire

 

multumesc tuturor care au avut ceva de spus pe topicul in cauza :drinks:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Va mananca ?

Trim-urile sunt in relief, o sa iasa aiurea lacul pentru ca o sa incerce sa uniformizeze suprafetele.

Am vazut lacuite si arata mai mult decat frumos ,ideea e ca nu am putut sa ma inteleg cu proprietarul care le avea nici engleza nici romana nu stia :rolleyes: ,daca le vedeai in realitate iti spun sigur ca iti schimbai parerea cu uniformizatul :thumbsup:

 

 

cristy7610--noutati nu am pt ca nu m-am decis daca sa incerc lac spray sau sa merg la pistol

Edited by batory
Link to comment
Share on other sites

chiar as fi curios si eu cum iasa cele lacuite.

 

La fel se aplica si pentru cele din aluminiu?

Pe fosta masina am avut trimuri al pe care le-am lacuit la vopsitor ,au iesit frumos ,din punctul meu de vedere mai frumos decat erau mate,nu mai am poza sa iti arat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.