Jump to content

Vand BMW 330 d , E46


emy34

Recommended Posts

mda...masina e prea ieftina

eu dupa ce am luat masina 330d ,cu 7000 de euro,de aici de pe forum, de la Bucuresti ,am schimbat franele,am inlocuit bateria,am cumparat un senzor de abs dreapta spate ,am schimbat filtrele si uleiul.Asta era un minim necesar

Cost ? inca 1000 de euro...asa repede,pe nerasuflate !

Plus 2160 de lei impozitul anual ...deci inca 500 de euro !

Asta e fost cazul meu,particular !

...e usor sa cumperi masina,si dupa-aia sa n-ai bani sa o repari si sa o intretii ,sa mergi asa pana-ti pica rotile si mori si tu,dar mai omori si pe altii nevinovati!

Concluzia... tre sa te gandesti de 10 ori daca ai posibilitati sa intretii un 330.Ori o cumperi impecabila, si mult timp nu mai bagi niciun leu in ea.Dar asta e un caz rarissim....cine vinde masina,de obicei isi spune"da-o dracu ca merge si asa,oricum o vand,nu mai bag nimic in ea...sa si-o faca viitorul proprietar" Cam asta-i gandirea romaneasca !

Dar ce nu stie multa lume,e ca toate piesele de pe 330d sunt mult mai scumpe decat piesele de 320d spre exemplu,si consumabilele sunt supradimensionate ,placute discuri,filtru de aer etc etc.

Link to comment
Share on other sites

mda...masina e prea ieftina

eu dupa ce am luat masina 330d ,cu 7000 de euro,de aici de pe forum, de la Bucuresti ,am schimbat franele,am inlocuit bateria,am cumparat un senzor de abs dreapta spate ,am schimbat filtrele si uleiul.Asta era un minim necesar

Cost ? inca 1000 de euro...asa repede,pe nerasuflate !

Plus 2160 de lei impozitul anual ...deci inca 500 de euro !

Asta e fost cazul meu,particular !

...e usor sa cumperi masina,si dupa-aia sa n-ai bani sa o repari si sa o intretii ,sa mergi asa pana-ti pica rotile si mori si tu,dar mai omori si pe altii nevinovati!

Concluzia... tre sa te gandesti de 10 ori daca ai posibilitati sa intretii un 330.Ori o cumperi impecabila, si mult timp nu mai bagi niciun leu in ea.Dar asta e un caz rarissim....cine vinde masina,de obicei isi spune"da-o dracu ca merge si asa,oricum o vand,nu mai bag nimic in ea...sa si-o faca viitorul proprietar" Cam asta-i gandirea romaneasca !

Dar ce nu stie multa lume,e ca toate piesele de pe 330d sunt mult mai scumpe decat piesele de 320d spre exemplu,si consumabilele sunt supradimensionate ,placute discuri,filtru de aer etc etc.

da fiecare cu patania lui , nu vreau sa intru in polemici , dar lasati pe cei interesati sa mi ceara detalii si este prima si ultima masina pe care o so postez pe acest forum.

Link to comment
Share on other sites

Mai nou pe forum , mai tot timpul apar mai tot felul de comentarii contra celor ce posteaza masinile la vanzare. Asta e masina , astia sunt banii , care e interesat intreaba detalii , in rest ce tot atata tevatura ? Plictiseala oare ? Lipsa de ocupatie ? De fapt , suntem romani ...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prea ieftina si a pus poze prea reale cu masina, lumea e obisnuita cu sume duble si poze in photoshop...

asa e, si km sunt prea reali.

 

era mai sus un tanar din B interesat de masina. colegii din sb, ca tot sunteti atat de entuziasmati... faceti un bine dezinteresat, mergeti si-o vedeti, dati-va putin cu ea, apoi impartasiti impresiile aici. cred ca e mai practic decat sa umplem topicul cu laude.

Link to comment
Share on other sites

Gata acum stiu masina. Stai cumva in terezian ? :D

pe Mihai Viteazu poti sa ma suni daca vrei sa o vezi

 

schimbatorul nu arata a 170.000km nici p aproape....pretul e bun pe cei care si permit un 330

km au fost verificati are exact 180952

 

schimbatorul nu arata a 170.000km nici p aproape....pretul e bun pe cei care si permit un 330

crezi ca nu puteam sa il schimb , asta este masina

 

asa e, si km sunt prea reali.

 

era mai sus un tanar din B interesat de masina. colegii din sb, ca tot sunteti atat de entuziasmati... faceti un bine dezinteresat, mergeti si-o vedeti, dati-va putin cu ea, apoi impartasiti impresiile aici. cred ca e mai practic decat sa umplem topicul cu laude.

i am trimis poze reale si nu a mai zis nimic

Link to comment
Share on other sites

Prea ieftina si a pus poze prea reale cu masina, lumea e obisnuita cu sume duble si poze in photoshop...

 

Pretul este unul normal, nu este nici chilipir nici exagerat ... pur si simplu cine vrea sa vanda ca sa si o vanda atat trebuie sa ceara

 

Pt initiator, analizez oferta ta, am de ales intre a ta si un 330d facelift din 2002 in plus cu M-paket + climatronic + CD + piele (pusa cred), tot argintie la un ultim pret negociat 4500e

Link to comment
Share on other sites

Crezi ce vrei, nu sunt membru aici de alalteieri ... sunt multi pe aici care ma cunosc personal si pot confirma ca nu am obiceiul de a vorbii prostii...

 

Cat crezi ca poti sa ceri pe o masina care papa real peste 12%, impozit 500 euro pe an, asigurare ultima clasa cea mai scumpa, piese si consumabile la preturi de 2 ori mai scumpe fata de un diesel normal (320d) iar ca performante un 320d 150 cai cu un soft bunicel ii sta cel putin 2 masini in fata ... ?

Edited by Sorin Golf 3 cabrio
Link to comment
Share on other sites

Cum au unii ''comercianti'' darul de scade grav valoarea unei masinii ce vor sa o achizitioneze. O data cumparata, valoarea ei va creste drastic si se va enumera viitorului cumparator ca e 330d, nu poti compara cu 320d, ca daca pui soft la 330d, rupi rotile. Iar ca piese, e ''tzipla'' nu mai trebuiesc bagati bani lunga vreme...Si cu impozitul e o cale de scapare asa ca...''Triplele'' au fost 300 de euro numai...

:)

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Pretul este unul normal, nu este nici chilipir nici exagerat ... pur si simplu cine vrea sa vanda ca sa si o vanda atat trebuie sa ceara

 

Pt initiator, analizez oferta ta, am de ales intre a ta si un 330d facelift din 2002 in plus cu M-paket + climatronic + CD + piele (pusa cred), tot argintie la un ultim pret negociat 4500e

nu cred ca mai ai ce alege cumparo pe aia din 2002 , eu nu stau in loc de masina asta daca o dau bine daca nu o desfac

 

sorin te credeam daca nu erai din buc :popcorn:

 

 

Ai o oferta pe PM @emy

am vazut oferta ta , nu pot sa raspund la pm , nu as vrea schimb , mai bine ne auzim la tel 0762952199 . multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.