Jump to content

pret pentru 320 D din 2004


Emiltofan

Recommended Posts

vreau sa cumpar masina unui prieten. 320D 150 cai, din luna 10 2004. O sa insir aici ce dotari are in speranta ca ma veti ajuta cu un pret estimativ, sa nu ma "pacaleasca"

 

Masina are 200.000 km. a fost adusa in tara din germania acu 3 ani, de cand o are. e foarte bine intretinuta, stiu tot ce a facut la ea, am si condus-o mult.

 

dotari: geamuri electrice, 10 airbaguri, computer bord, dsc, abs, climatronic etc., cam tot ce trebuie :)) are suspensii noi pe fata, consumabile schimbate la timp. Masina merge bine.

 

Ce pret merita ca sa stiu sa negociez. Multumesc

Link to comment
Share on other sites

vreau sa cumpar masina unui prieten. 320D 150 cai, din luna 10 2004. O sa insir aici ce dotari are in speranta ca ma veti ajuta cu un pret estimativ, sa nu ma "pacaleasca"

 

Masina are 200.000 km. a fost adusa in tara din germania acu 3 ani, de cand o are. e foarte bine intretinuta, stiu tot ce a facut la ea, am si condus-o mult.

 

dotari: geamuri electrice, 10 airbaguri, computer bord, dsc, abs, climatronic etc., cam tot ce trebuie :)) are suspensii noi pe fata, consumabile schimbate la timp. Masina merge bine.

 

Ce pret merita ca sa stiu sa negociez. Multumesc

De fapt tu vrei sa o vinzi (cam asa se intelege din moment ce scri ca are tot ce ii trebuie, sti intretinerea ca a fost corespunzatoare,ai si condus-o si ti-a placut ca merge bine :rolleyes: si totusi nu o cumperi mai astepti sa ne dam si noi cu parerea sa nu fi pacalit ;aiurea vanzatorul ala cand ti-a dat masina sa o conduci tu asa mult cum spui oare nu s-a pacalit );spune tu pretul vanzatorului si noi daca chiar vrei ne dam cu parerea ,nu avem cum spune noi un pret la ceea ce nu am vazut ;cee

 

ps:10 airbaguri nu are ,asta asa ca fapt divers :rolleyes:

Edited by batory
Link to comment
Share on other sites

Ca sa nu fie suspiciuni, va rog sa ma credeti ca intr-adevar vreau sa ii cumpar masina la om. am condus-o prin Cluj si pe drumuri gen Cluj-Baia Mare si Cluj - Brasov. El mi-a spus cateva dotari, probabil a gresit la nr de airbaguri, nu e pasionat de detaliile acestea probabil :)). cand am zis ca are tot ce ii trebuie, am gresit: are tot ce IMI trebuie, adica 150 cai, servodirectie si tractiune spate, restul e can-can.

 

Am facut rost de VIN : WBAAS71030FY47580.

 

Poze nu am dar o vad in fiecare zi; e impecabila interior-exterior. Are jante originale de aliaj pe 17 si volanul acela sport cu comenzi pe el (nush cum se numeste). Amintesc ca stiu istoria servce-urilor si, oricum, il cred pe cuvant :))

 

Rugamintea mea este sa imi aproximati un pret pt masina, tinand cont ca este deja inmatriculata si are 200.000 km.

 

P.S. avand in vedere ca vreau sa tin masina vreo 2-3 ani, deci inca 100-150.000 km, poate ma puteti "pregati" ce piese vor urma sa fie inlocuite la masina asta. Multumesc anticipat !

 

AL doilea P.S. : el cere 7500 euro pe ea.

Link to comment
Share on other sites

Vehicle information

VIN long WBAAS71030FY47580

Type code AS71

Type 320D (EUR)

Dev. series E46 (4FL)

Line 3

Body type LIM

Steering LL

Door count 4

Engine M47DO1

Cubical capacity 2.00

Power 110

Transmision HECK

Gearbox MECH

Colour ORIENTBLAU METALLIC (317)

Upholstery STOFF/LEDER SCRITTO/SCHWARZGRAU (V8TM)

Prod. date 2004-08-11

 

Order options

1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

167 EU4 EXHAUST EMISSIONS NORM

2CD LT/ALY WHEELS STAR SPOKE 136

249 MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL

255 SPORTS LEATHER STEERING WHEEL

302 ALARM SYSTEM

321 EXTERIOR PARTS IN BODY COLOR

423 FLOOR MATS, VELOUR

426 INTERIOR TRIM

441 SMOKERS PACKAGE

481 SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER

495 3. HEADREST REAR CENTRE

520 FOGLIGHTS

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

550 ON-BOARD COMPUTER

650 CD PLAYER

661 RADIO BMW BUSINESS

722 EDITION LIFESTYLE

785 WHITE DIRECTION INDICATOR LIGHTS

8SP COP CONTROL

854 LANGUAGE VERSION FRENCH

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

877 DELETION CROSS-OVER OPERATION

881 FRENCH/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOO

 

Series options

210 DYNAMIC STABILITY CONTROL (DSC)

548 SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING

832 BATTERY IN LUGGAGE COMPARTMENT

 

 

n-are asa multe dotari extra ... un 7500 cred ca ar merita - parerea mea

 

Later edit : vad ca el cere cat am zis si eu:))))

Edited by robytza
Link to comment
Share on other sites

Daca masina a fost corect intretinuta si exploatata eu zic ca pretul corect ar fi ~7000 euro. Multi cauta pretul cel mai mic (fara indoiala gasesti si cu 6500) si baga apoi bani cu nemiluita pentru ca avea km dati inapoi, vicii ascunse etc.

 

7500 ar fi meritat daca avea mai multe optiuni pe ea (navigatie, xenon, scaune sport-incalzite, senzori ploaie, faruri etc).

Link to comment
Share on other sites

Eu pe a mea am vandut-o cu 6600 in 2010,era tot 320d tot 2004,185k km pe atunci,strae impecabila,unic prop.Am pus-o la vanzare prima data cu 8000 si un pic,timp de o luna si ceva nu am primit nici macar un tel.Apoi cu 7 si un pic,rezultatul 6600 (adevarat cred ca daca ma chinuiam mai scoteam 2-300)

 

Vb totusi de masini vechi,km multi,proprietari multi,nu se mai arunca nimeni,mai ales cand te uiti pe net si vezi la ac bani masinin 2009-2010.

 

Oricum tare cred ca acei 200k km nu sunt reali,masina are 5 ani de Germania sau de unde o fi si 3 de ro,ar fi o sansa daca va luat-o el direct de acolo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.