Jump to content

Upgrade M-pachet - e60 LCI


Arkandor

Recommended Posts

caterinca poate e ceea ce zici tu .... eu am vorbit serios. si daca nu ma crezi te rog sa cercetezi acest domeniu.

Nu am contestat ce ai spus.

Stiu doar ca plasticul ABS este foate rezistent si maleabil(rezistent impacturilor). Din pacate nu stiu cum as putea face diferenta dintre o bara aftermarket si una originala, daca are aceleasi scrieri pe interior. Cred ca as lua-o la indoit si atunci ma conving.

 

Am glumit, la un moment dat, deci sa nu fie cu suparare. Bine?

Edited by MihaiMAN
Link to comment
Share on other sites

Salut,

ideal ar fi sa iti iei M-packet-ul pentru modelul fara senzori de parcare, iar cel care il vopseste si monteaza sa iti dea gaurile pentru senzorii de parcare de dimensiunea senzorilor pe care ii ai inainte de ai vopsi (daca barele sunt originale sunt marcate pe interior cu niste cruciulite locurile unde trebuie date gaurile pentru senzori).

 

Eu mi-am pus M-packet pe e61 2007 non-lci si nu mi-am gasit atunci decat fara senzori de parcare care sa vina intr-un termen rezonabil, deoarece touringurile sunt relativ rare, iar cel care i l-a montat mi-a spus ca montarea senzorilor de parcare pe o bara care nu are gauri pentru acestia este joaca de copii atata timp cat bara este originala.

 

 

Stima si succes.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

ideal ar fi sa iti iei M-packet-ul pentru modelul fara senzori de parcare, iar cel care il vopseste si monteaza sa iti dea gaurile pentru senzorii de parcare de dimensiunea senzorilor pe care ii ai inainte de ai vopsi (daca barele sunt originale sunt marcate pe interior cu niste cruciulite locurile unde trebuie date gaurile pentru senzori).

 

Eu mi-am pus M-packet pe e61 2007 non-lci si nu mi-am gasit atunci decat fara senzori de parcare care sa vina intr-un termen rezonabil, deoarece touringurile sunt relativ rare, iar cel care i l-a montat mi-a spus ca montarea senzorilor de parcare pe o bara care nu are gauri pentru acestia este joaca de copii atata timp cat bara este originala.

 

 

Stima si succes.

 

 

pey si care este sistemul de prindere ? (ca nu neaparat sa dai gaurile este complicat..

 

sau pe bara exista oricum sistemul de prindere, chiar daca gaurile nu sunt date?

Link to comment
Share on other sites

Cel care mi le-a montat mi-a spus ca oricum bara originala vine doar gaurita la BMW (acesta are un service auto de tinichigerie, service care nu numai dupa parerea mea este cel mai bun din Bistrita si ma gandesc ca stie ce vorbeste). Oricum poti verifica cum sunt prinsi senzorii la barele model lci pe realoem.com sau dand jos o bara de pe propria masina. Merita sa vorbesti cu un profesionist si macar sa incerci varianta in care sa iti pastrezi senzorii deoarece senzorii originali sunt destul de scumpi si merita sa te interesezi inainte sa cumperi barele cu gaurile de senzori non-lci, care sunt mai mari decat cei lci, iar in conditiile in care nu se pot pune nicicum senzorii tai abia atunci sa iti comanzi senzori non-lci (astia sigur se pot monta, cred ca au ceva cleme pe ei iar cea mai buna dovada este masina mea). Mie mi-a mutat senzori de pe barele mele pe cele noi dar nu am stat langa el insa atunci cand mi-a comandat piesele (M-packet complet, care a venit pe un palet- atat erau de multe) mi-a spus ca faptul ca este modelul fara senzori de parcare este cea mai mica problema. Mentionez ca dupa un an de circulat nici un senzor de parcare nu mi0a dat nii o eroare si nici nu arata miscat de la locul lui (tocmai am fost si am verificat).

 

Stima

Edited by 525jjj
Link to comment
Share on other sites

pachetul aftermarket vine pe masina ca un rahat.

improvizatiile la senzorii de parcare iar nu se merita.romanul face de toate,dar nu as face asta,mai ales la un lci.

exact de asta am spus si eu.intr-adevar aftermarket-ul vine aiurea pe masina,se poate observa relativ usor ca nu este original,etc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.