Jump to content

Upgrade M-pachet - e60 LCI


Arkandor

Recommended Posts

Salut, vreau sa pun M-pachet pe un e60 LCI cu PDC.

 

Problema e urmatoarea: am gasit 2 oferte de la 2 colegi de pe forum, care aduc M-pachet, dar unul imi spune ca trebuie sa schimb senzorii altul nu :))

 

Cum e pana la urma ? Trebuiesc schimbati senzorii? De ce ?

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

treaba sta in felul urmator... pachetul M pentru E60 s-a facut atunci cand nu exista LCI. dupa aparitia acestui model facelift ei nu au mai refacut pachetul de M.

prin urmare daca ai non-LCI senzorii se potrivesc, dar daca ai LCI trebuie sa iei senzori de non-LCI pentru pachetul M.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

..si din cate am aflat, nu trebuie doar senzorii schimbati, corect? mai trebuie si nu stiu ce modul..

 

doar senzorii.... modulul este la fel si nu se schimba ... senzorii fac acelasi lucru indiferent de forma si sunt la fel de performanti.

arhitectura si constructia lor este identica la bmw indiferent de model, doar forma difera.

 

exemple :

- senzorii de e46 nfl se potrivesc perfect si functioneaza impecabil pe e46 fl chiar daca suprafata emitoare/receptoare arata putin diferit.

- senzorii de e46 se potrivesc pe e39 si invers

- senzorii de e46/e39 se potrivesc pe e60 non-lci (cu o mica modificare a mufei).

 

la e60 lci sau e90 nu se potrivesc din cauza formei lor.

Link to comment
Share on other sites

yap....am fost ironic,d'aia i-am zis sa stea cuminte. ;)

am inteles,eu doar am reiterat ideea. :download:

 

Incercati sa specificati cand veniti cu deverse pareri. (original, aftermarket). Altfel iese o varza !

ce sa specific..?am spus,mai mult ca sigur ca este aftermarket.Pe toate scrie Plastic ABS.

Link to comment
Share on other sites

ce sa specific..?am spus,mai mult ca sigur ca este aftermarket.Pe toate scrie Plastic ABS.

 

NU la tine m-am referit. Au aparut postari care spuneau ca se poate fara sa spuna nimic suplimentar. Apoi dupa inca cetva posturi situatia se schimba.

 

initial:

 

Eu am gasit la userul Brandex pachet M, si nu trebuie sa schimb senzorii, modelul e60 LCI.

 

dupa multe postari:

 

Eu nu am zis ca e original, m-a asigurat ca e din acelasi material ca si originalul, oricum daca e un kitsch chinezesc nici nu platesc...

 

Daca userii nu insistau, ramanea o informatie aiurea...

Link to comment
Share on other sites

Cel mai simplu ar fi sa il intrebati pe el direct, eu doar am transmis ce oferta mi-a facut el, nu pot sa bag mana in foc pana nu vad cu ochii mei pachetul M montat pe masina.

 

Pana atunci, la fel ca toata lumea, sper ca nu trebuie sa schimb senzorii...

Link to comment
Share on other sites

si pe o galeata scrie ABS pe fund :) aia nu inseamna ca poti s-o pui ca si bara pe masina....

Posibil. Eu nu am vazut galeti sa scrie ABS pe ele, dar...fie...

 

Eu am spus ca plasticul ABS este bun. Daca scrie si pe barile aftermarker acelasi lucru, aici nu stiu sa dau sfaturi cum sa le diferentiezi.

 

Cel mai bine e sa iei vreo 20 de galeti din alea de care zice robytza, le topesti, le torni intr-un mulaj in forma de bara de M si iesi mai ieftin.

 

P.S.: La caterinca toti suntem buni.

Edited by MihaiMAN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.