Jump to content

E 90 M-sport


gellu-mihai

Recommended Posts

@Alex_wly: Am pus o intrebare, mi s-a parut putin scumpa dupa dotari si anul fabricatiei. E doar o parere personala, de aia am si intrebat daca nu e mult si am specificat ca mie mi se pare ca e mult. Nu, nu sunt obiesnuit cu cazaturi la 10.000 Euro, stai linistit.

 

Da, trebuie sa recunosc ca emblema ta e superba :yahoo:

 

@gellu-mihai: Da, ma bucur sa aud ca a fost asa de ingrijita masina, ai prins o masina superba, sa te bucuri de ea !

Link to comment
Share on other sites

Postez aici ca sa nu deschid alt topic,aveti idee daca jantele de 16" din otel de la fosta masina,un e46,pe care sunt montate cauciucurile de iarna,se potrivesc la e90?

 

@Alex_wly: Am pus o intrebare, mi s-a parut putin scumpa dupa dotari si anul fabricatiei. E doar o parere personala, de aia am si intrebat daca nu e mult si am specificat ca mie mi se pare ca e mult. Nu, nu sunt obiesnuit cu cazaturi la 10.000 Euro, stai linistit.

 

Da, trebuie sa recunosc ca emblema ta e superba :yahoo:

 

@gellu-mihai: Da, ma bucur sa aud ca a fost asa de ingrijita masina, ai prins o masina superba, sa te bucuri de ea !

Multumesc Alex!

Link to comment
Share on other sites

Postez aici ca sa nu deschid alt topic,aveti idee daca jantele de 16" din otel de la fosta masina,un e46,pe care sunt montate cauciucurile de iarna,se potrivesc la e90?

 

 

Multumesc Alex!

 

Da, se potrivesc fara probleme. Eu am pe iarna jante pe 16" de tabla de la un E46. :-)

Link to comment
Share on other sites

super bun pretul obtinut ! thumbsup.png

Da sunt multumit de pret,masina era din 2005,foarte bine intretinuta si dupa n-spe mii de oferte intre 9000 si 9500,am reusit sa gasesc un pasionat al marcii care a acceptat sa o ia la 11000,dupa un riguros control la reprezentanta.

 

Da, se potrivesc fara probleme. Eu am pe iarna jante pe 16" de tabla de la un E46. :-)

Perfect,multumesc,apropo singura problema este ca nu am roata de rezerva si nici cauciucuri RFT,voi cum ati rezolvat,kit-urile de reparatie sunt folositoare in caz de pana?

Link to comment
Share on other sites

Perfect,multumesc,apropo singura problema este ca nu am roata de rezerva si nici cauciucuri RFT,voi cum ati rezolvat,kit-urile de reparatie sunt folositoare in caz de pana?

 

Eu am luat kit-ul de la BMW cu compresor si un spray de pana.

L-am si testat la o pana si s-a tinut bine, bun acel spray.

Link to comment
Share on other sites

don' Gelu , mai interesant decat pretul obtinut mi se pare faptul ca la bani aia putea sa mai puna un pic si sa-si ia e90 bun , deci clar ai dat o masina buna

Omul cauta sa cumpre doar acest model e46 coupè,spunea ca celelalte modele de la bmw nu-i plac,ce sa zic fiecare cu pasarelele lui.

Intr-adevar masina avea cand s-a vandut acum 5 zile 98000 de km si chiar nu avea probleme,am vandut-o pentru ca am un fiu de 7 luni si coupe-ul nu este chiar masina ideala pentru o familie cu copil mic.

Edited by gellu-mihai
Link to comment
Share on other sites

Eu am luat kit-ul de la BMW cu compresor si un spray de pana.

L-am si testat la o pana si s-a tinut bine, bun acel spray.

 

E bun daca nu tai anvelopa, pentru cuie sau intepaturi mici. Daca se taie, nu mai ai ce sa faci cu el..

Link to comment
Share on other sites

Daca e sa o luam asa, toti care isi pun bara, praguri, volan, schimbator, jante de M pe masini non-M sunt cocalari.

 

Nici eu nu as pune emblema aia pe spate, insa atat timp cat masina chiar are pachet M, nu mi se pare asa o tragedie. Doar parerea mea...

 

On topic:

Arata foarte bine masina! Eu zic ca a meritat toti banii. Sa te bucuri sanatos de ea impreuna cu familia!

Link to comment
Share on other sites

E bun daca nu tai anvelopa, pentru cuie sau intepaturi mici. Daca se taie, nu mai ai ce sa faci cu el..

 

Da, ai dreptate, dar hai sa nu o dam in extreme.

Daca-ti tai 2 cauciucuri ? Cu ce te ajuta ca ai roata de rezerva... Intelegi ?

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, s-o stapanesti sanatos multiiii km!

Cu pana...chiar daca ai rft si se taie cauciucul, trebuie schimbat. Macar 4 gume normale + kit de pana sunt mult mai ieftine ca 4 rft-uri.

 

PS:nici mie nu prea imi place emblema aia din spate...cat tot se comenteaza de ea :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

14.000 este mult? nu cred, numai tapiteria din piele intoarsa, face "toti bani"

e o masina super., si daca zici ca e un 320d , nu ai dece sa invidiezi, pe cel cu ///M-ul cel "adevarat" de langa tine,

e o motorizare super.

 

p.s, daca vrea cineva sa-si ea un ///M sa se mute in germania, cu asta am zis totul

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.