Jump to content

cumpar masina noua


Andrei Pavel

Recommended Posts

Emotional si eu as alege Alfa pentru design insa renumele de "fiabilitate" pe care il are alfa ma pune pe ganduri. Despre Golf, si suratele lui, ma gandeam serios spre motorul de 1.4 160 cai, dar despre motorizarile acestea am tot auzit si studiat si pe forumurile dedicate ca sunt doarte multe probleme, iar cei de la volswagen nu prea au bunavointa sa le repare. Ramane deci Honda si Opel Astra.

Masina trebuie sa fie hatch, sa aibe peste 100 cai putere,sa aibe ceva dotari si sa fie noua. Daca era cazul de second hand, gaseam seria 1 :rolleyes:

 

Alte variante de marci in banii astia .... nu prea imi vin in minte.

 

imi mentin inceptionul de mai sus, Honda Civic, e prea funky masina si nu vad de ce ai da mai mult pentru diesel, m-as gandi la varinta 1.4i benzina si mai bine ii adaugi dotari. Uite ce faina ii:

 

http://www.noul-civic.ro/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_content=a1&utm_campaign=MA-Br#/hotspot-tooltips

Link to comment
Share on other sites

Da , ds3 si ds4 foarte misto

Inteleg ca vrei masina noua , dar gandestete de 2 ori inainte sa o cumperi , si daca e ok ....

..dute cu masinile in test drive si zic sa o cumperi aia care te face pe tine fericit si in care te simti cel mai bine si in siguranta., pana la urma dai banii pentru fericirea si linistitea ta

 

Parerea mea - Golf 6 sau Jetta , diesel

Sau citroen ds4 e super misto, daca te incadrezi la bani nu stiu

Edited by fuelforlife
Link to comment
Share on other sites

ia-o pe geta cu motor de 1.4 tsi da best ciois

 

un prieten a fost in aceasi dilema ca tine 20 mii, ce masina ?

 

si-a luat jetta de 1.4 tsi, dupa ce a testa troaca de civic, neslefuita octavia si incomoda astra

Exagerezi aici, am mers cu civicul ala, e superb.

Nu se merita japonezele din lipsa de piese/pret mare intretinere, etc.

Dar nu e nicicum o troaca.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am ajuns la o decizie si anume un vw scirocco 1.4 tsi 122 cai. Masina ajunge 22.000 euro tva inclus.

Arata bine din punctul meu de vedere desi nu este cea mai practica masina dpdv al spatiului interior in spate, dar daca nu utilizezi des acele locuri nu ar fi o problema. Mi-ar fi placut un serie 1 cu dotarile obtinute la scirocco dar nu ma incadrez in bani nici pt un second cu 15.000 km.

Link to comment
Share on other sites

fa drive test neaparat inainte sa dai banul, sa fii sigur ca te simti bine in ea.

Si nu o tura in jurul parcarii, mergi cu ea si in trafic si pe afara.

Sper ca ai pus cutia DSG pe el, cu manuala o sa iti iasa ochii in oras.

Link to comment
Share on other sites

eh, 18 mii cu 3 prime de casare, fara TVA, si nici volan nu cred ca are.. :)

un seria 1 cu motorul cel mai mic si dotari la genunchiul broastei se duce in 25k scurt

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.