Jump to content

Oferta preturi speciale Automobile Bavaria Group


BMWAS

Recommended Posts

buna ziua.ma intereseaza pentru un bmw 320d 120kw din 2007 motor m47n204d4 serie vg11724 volanta cu masa dubla + kitul de ambreiaj complet.pret si marca va rog. poate imi spuneti si cat ma costa manopera.mersi

 

 

Buna ziua,

 

Kit ambreiaj 2050 ron, volant 4380 ron, manopera 702 ron. Preturile includ tva.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

preturile la voi sunt 100% cu adaos. mersi frumos pentru informatii dar ma voi orienta catre alte magazine.

Politica aceasta a Automobile Bavaria nu o inteleg nici eu.

Am fost in doua randuri la dumneavoastra sa cumpar un schimb de ulei. De fiecare data pretul solicitat era aproape dublu fata de pretul de la alte magazine, pentru exact acelasi produs. Am spus ca sunt dispus sa platesc maxim 25% peste pretul celorlalti (ceea ce oricum este iresponsabil din partea unui cumparator), dar raspunsul nu numai ca a fost negativ, dar mi s-a comunicat ca pretul este fix si nenegociabil.

 

De unde trag concluzia ca nu pot decat sa va invidiez pentru faptul ca, in aceste vremuri tulburi, firma dvs. are o profitabilitate atat de buna incat prefera sa refuze clienti, decat sa aibe o margine de castig mai mica (dar oricum semnificativa) decat cea propusa.

Link to comment
Share on other sites

si care e problema? esti liber sa cumperi de unde poftesti, asumandu-ti bineinteles riscul de a cumpara produse contrafacute. Ce treaba aveti voi cu profitul facut de Automobile Bavaria, va ia voua din pensie sau ce ?

 

culmea obrazniciei, sa mergi la reprezentanta si sa negociezi pretul la consumabile sau la piese...looool :LMAO:

 

pai de ce nu negociati si pretul la combustibil in benzinarii, ce plm. sau ala vi se pare mic si fara adoas 300% ? lol x 2 :LMAO:

Edited by Pole
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Am obtinut softul pentru modificarea calculatorului de motor.

Operatiunea va costa 210 ron.

Sa imi comunicati daca doriti o programare si la ce dealer.

 

Multumesc.

 

AB Aftersales

 

Buna ziua,

 

Ma puteti programa vineri, 10august, la Contempo Brasov ? Dimineata la 9 daca se poate. Ca si nume de client, comunicati'le "Motostiv SRL" va rog, vor stii ei...

Astept o confirmare din partea d'voastra, pt a nu'mi face program in dimineata respectiva.

Daca se poate, as vrea inca o confirmare cu privire la pret, 210ron, sa nu ajung acolo sa aud "700ron".

 

Va multumesc

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Ma puteti programa vineri, 10august, la Contempo Brasov ? Dimineata la 9 daca se poate. Ca si nume de client, comunicati'le "Motostiv SRL" va rog, vor stii ei...

Astept o confirmare din partea d'voastra, pt a nu'mi face program in dimineata respectiva.

Daca se poate, as vrea inca o confirmare cu privire la pret, 210ron, sa nu ajung acolo sa aud "700ron".

 

Va multumesc

 

Astept un raspuns cat mai repede pentru a'mi organiza programul.

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Ma puteti programa vineri, 10august, la Contempo Brasov ? Dimineata la 9 daca se poate. Ca si nume de client, comunicati'le "Motostiv SRL" va rog, vor stii ei...

Astept o confirmare din partea d'voastra, pt a nu'mi face program in dimineata respectiva.

Daca se poate, as vrea inca o confirmare cu privire la pret, 210ron, sa nu ajung acolo sa aud "700ron".

 

Va multumesc

 

Buna ziua,

 

Aveti programare vineri 10.08 la ora 09:00.

 

O zi buna.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Aveti programare vineri 10.08 la ora 09:00.

 

O zi buna.

 

AB Aftersales

 

Confirm, am fost sunat si totul e ok.

O ultima intrebare: inafara de eliminarea acestui "Power reduction" din fabrica, se mai poate face si altceva pentru a creste puterea la 318d? (Ma refer oficial la reprezentanta, nu chip tuning in spatele blocului). Ceva gen inlocuit soft cu cel de 320d.. ??

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Confirm, am fost sunat si totul e ok.

O ultima intrebare: inafara de eliminarea acestui "Power reduction" din fabrica, se mai poate face si altceva pentru a creste puterea la 318d? (Ma refer oficial la reprezentanta, nu chip tuning in spatele blocului). Ceva gen inlocuit soft cu cel de 320d.. ??

 

Multumesc

 

 

Buna ziua,

 

Cu sistemele de diagnoza si resoftare de la BMW nu putem face modificari de crestere ale puterii mai mult decat cea stabilita de producator. Cand ajungeti la Contempo Cars Brasov rugati-l pe Dl Buzea sau Dl Toma sa va prezinte o oferta pentru resoftare cu soft Hamann sau AC Schnitzer.

Cu stima.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Va rog sa-mi spuneti cat m-ar costa inlocuirea setului de ambreiaj + manopera, deoarece se aude un sunet metalic cand debreiez si tremura cand vreau sa plec mai in forta.

 

Pe un anume site am gasit kit original ambreiaj : 920 ron + TVA. Daca diferenta de pret a piesei este semnificativa, este posibil sa achizitionez eu setul de ambreiaj si sa-l montez la reprezentanta?

 

VIN: GU59342

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Va rog sa-mi spuneti cat m-ar costa inlocuirea setului de ambreiaj + manopera, deoarece se aude un sunet metalic cand debreiez si tremura cand vreau sa plec mai in forta.

 

Pe un anume site am gasit kit original ambreiaj : 920 ron + TVA. Daca diferenta de pret a piesei este semnificativa, este posibil sa achizitionez eu setul de ambreiaj si sa-l montez la reprezentanta?

 

VIN: GU59342

 

Buna ziua,

 

Kit-ul de ambreiaj este 1500 ron.

Vad ca sunteti din Iasi iar Trado Motors nu face parte din Automobile Bavaria Group, de aceea nu stiu daca dansii doresc sa va monteze piesele aduse de Dvs. Pentru un raspuns va rog sa va adresati direct dansilor.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Buna ziua,

 

Am obtinut softul pentru modificarea calculatorului de motor.

Operatiunea va costa 210 ron.

Sa imi comunicati daca doriti o programare si la ce dealer.

 

Multumesc.

 

AB Aftersales

 

Buna ziua, se poate o programare la Baneasa pentru eliminarea acestei optiuni pentru un 320d serie vb 75550, pretul este acelasi?

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua, se poate o programare la Baneasa pentru eliminarea acestei optiuni pentru un 320d serie vb 75550, pretul este acelasi?

 

 

Buna ziua,

 

Da, se poate face. Costul este acelasi.

Sa imi spuneti cand doriti programare la service.

Multumesc.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.