Jump to content

curatare piele


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
scaunele erau doar murdare de praf sau noroi, sau ce e ala. Dar nu aveau pielea imbatranita sau crapata. Asa ca nu prea vad de ce laudati Leatherique atat de mult. Sunt curios ce efect are asupra unei tapiterii de piele crapate si imbatranite.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Dupa aplicarea Rejuvinator Oil pe pielea, nu trebuie tinute langa calorifer, sau in soare neaparat. Trebuie o sursa puternica de caldura pentru a se deschide porii pielii, doar in cazul in care timpul alocat ca Rejuvinator Oil sa isi faca efectul este scurt (cateva ore). Daca exista posibilitatea sa il aplicati seara si sa il lasati peste noapte, nu trebuie langa calorifer, ci la temperatura camerei (peste +15 grade). Au iesit foarte bine scaunele, felicitari.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Imi dau si eu cu parerea!

Masina e un lucru prea scup si mult prea util ca sa experimentezi pe ea solutii gen Doina sau alte desCANTECE. Eu folosesc doar produse profesionale. Pentru scaunele mele am folosit Lederpflege de la einszett, fara sa creez efectul de sera (e drept ca era vara). Am ramas multumita.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

de curand am avut de vopsit bara fata la un prieten - aveam mai multe "gaurici" de pietricele ... amicul meu s'a gandit sa'mi faca o surpriza si langa el e un garaj/ service care curata interioare masini ....

 

nu vreau sa fac reclama nimanui caci nu e genul meu, dar credeti'ma ca am ramas placut surprins - aceasta este singura motivatie pe care am avut'o ca sa va scriu aici.

 

masina are 113000km acum, 4ani si 10 luni si chiar avea ceva murdarie mai ales pe scaunul soferului - restul mai putin ... baietii au spalat absolut tot in interior si mi'au adus o masina care arata impecabil si pe langa asta miroase a nou...

 

am atasat o poza cu scaunul soferului - zona cea mai "afectata" de urcat/coborat ...

ultima poza reprezinta fata de usa, in centru se vede rezultatul "minunatelor" solutii de curatat pielea ... pe care le'am folosit pana acum ...

 

am aflat cat costa toata nebunia asta ... a fost destul de putin zic eu ... s'a lucrat la masina ceva ore ... o sa vb cu amicul meu sa vb cu ei daca doresc sa contacteze "conducerea" forumului pt reclama ... ma rog treaba lor daca vor sau nu ...

 

daca cineva doreste detalii incerc sa aflu nr lor de telefon si va pot da pe pm ...

 

LE: pielea chiar a revenit la culoarea originala fara nuante, cu miros de piele, etc ...

post-431-0-55789000-1375449996_thumb.jpg

post-431-0-77096600-1375450009_thumb.jpg

post-431-0-32454000-1375450019_thumb.jpg

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.