Jump to content

cum se numeste acest furtun


ad!tza

Recommended Posts

Salut, astazi am deschis si eu capota sa vad ce mai este in neregula sub ea cand am constatat ca acest furtun care iese din vasul de expansiune este crapat sta sa bubuie as vrea sa stiu si eu cum se numeste exact acest furtun si cam ce pret are...Multumesc frumos.Masina este un BMW E46 325i din 2001 post-48398-0-88851300-1337865904_thumb.jpg Edited by ad!tza
Link to comment
Share on other sites

piesa 1 din link.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AN35&mospid=47639&btnr=11_2200&hg=11&fg=35

mare noroc ai avut pana acum,daca bubuie vezi efecte speciale :)))

e un furtun,nu stiu cum se cheama,asa e denumit pe realoem.are cea mai mare presiune.

 

 

Da noroc ca am deschis sa ma uit si eu pe acolo sa vad care mai e treaba si am vazut niste ate scoase din el... bine ca nu eram plecat pe undeva ...

Link to comment
Share on other sites

Nu mai deschide alt topic, il schimba pe ascuns fara sa stim.

Sa povestesc o patanie: un prieten cu e46 330i, tot asa avea furtunul asta praf si a zis sa faca un experiment. Omul nebun eu l-am "sustinut" si am luat un furtun de ARO. Avea insertii peste insertii era beton ce sa mai. L-am pus, cu mici modificari, arata ca de "fabrica". Si am plecat in teste, furtunul a rezistat ceva, ceva, vreo doua zile :laugh: pana a bubuit. Experiment esuat, a cumparat apoi original.

Repet am facut cu buna stiinta treaba, omu vroia sa vada cat rezista.

Link to comment
Share on other sites

Nu mai deschide alt topic, il schimba pe ascuns fara sa stim.

Sa povestesc o patanie: un prieten cu e46 330i, tot asa avea furtunul asta praf si a zis sa faca un experiment. Omul nebun eu l-am "sustinut" si am luat un furtun de ARO. Avea insertii peste insertii era beton ce sa mai. L-am pus, cu mici modificari, arata ca de "fabrica". Si am plecat in teste, furtunul a rezistat ceva, ceva, vreo doua zile :laugh: pana a bubuit. Experiment esuat, a cumparat apoi original.

Repet am facut cu buna stiinta treaba, omu vroia sa vada cat rezista.

 

 

Nu stiu la cine te referi ca ''il schimba pe ascuns'' dar eu deocamdata nici nu l-am comandat abea acum ma duc sa il comand, si o sa incerc sa iau pe original daca voi gasi, cu siguranta nu am sa pun alt furtunn de la vre-o alta masina... :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Am continuat gluma colegului. Nu te supara :thumbsup:

 

Nu ma supar nu imi dadusem seama la ce te-ai referit... :)

 

Am schimbat si eu furtunul dar partea proasta este ca nu am gasit pe original si nici macar pe producator la niciun magazin si nici macar second hand pe original de la dezmembrari ... am luat o chinezarie am dat 80 de ron pe el dar nu prea imi inspira incredere cel putin coturile din plastic arata foarte naspa, l-am pus pe asta pana o sa fac rost de unul original... l-am pus sa ma pot misca cu masina ... :(

Link to comment
Share on other sites

Sfatu meu:cumpara furtunul de la reprezentanta..te costa ceva dar scapi de probleme pentru mult timp :thumbsup:

 

Pai l-as fi cumparat daca l-as fi gasit nu era diferenta decat de vre-o 50 de lei dar nu am gasit decat pe comanda intre 3 si 5 zile lucratoare deci ... Crezi ca eu nu as fi vrut sa iau unul original, nu era vb de 50 de lei dar nu am gasit nicaieri :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.