Jump to content

sapphire e90 LCI


TudorMTS

Recommended Posts

Nu ai inteles...Tocmai asta e ideea, tu nu vei mai regla absolut nimic.

Panoul trebuie schimbat neaparat, altfel nu ai cum, e cu totul alta electronica la celalalt panou, optimizat pt xenon.

In rest nu iti mai trebuie nimic, doar cele mentionate mai sus. :)

 

 

 

http://s8.postimage.org/qpi13zan5/BMW_3_Series_2009_1600x1200_wallpaper_12.jpg

Edited by TudorMTS
Link to comment
Share on other sites

Deci eu am inteles ce ziceti voi, dar sa inteleg ca daca fac conversia halogen xenon si schimb panoul de lumini (fara rotita) atunci nu voi mai putea regla farurile? doar daca fac retrofitul complect si la reglaj automat ce se monteaza la roata? http://i402.photobucket.com/albums/pp105/BlackBMWs/540it%20-%20DIY%20Rear%20suspension%20subframe%20bushings/DSC01487.jpg

Nu pot sa raman cu panoul actual? ce poate fi diferit? incat sa fie optimizat pt xenon totusi nu e vorba de un modul nu?

 

Deci practic am sa reglez farurile de la capota si orice incarcatura as avea ele raman la aceasi inaltime? aiurea....

 

Mi se pare prea coplicat sa mai faci retrofit si la autonivelatoarele alea..

 

la secunda 34 vad ca are si asta rotita de reglaj faruri Edited by smiley32
Link to comment
Share on other sites

Poi dc sa iau alta masina, daca asta i-mi palce :rolleyes: dupa ce o cunosc bine, o fac cum i-mi place mai bag si ceva bani in ia, apoi sa o vand si sa o iau de la capat?

 

Nu sunt genul de persoana cara sa renunte usor la un lucru, doar daca ma scote tare din pepeni :shifty:

 

Plus ca sunt multi care au facut "upgrade" la masini mai noi si apoi le-au cam parut rau, nu am masina doar de 7 luni si abea am facut 5000km :rolleyes: ma gandesc ca daca va trebui sa o vand nu ma crede nimeni ca am facut 10000km pe an :popcorn:

Edited by smiley32
Link to comment
Share on other sites

Am avut de exemplu un Ford Focus 2002, apoi a aparut noul model prin 2004 parca si sincer nu ma incantat de loc, apoi motoare aiurea, probleme garla, chiar nu m-a atras de loc plus ca erau si la un pret rezonabil.

 

Doar acum de ceva vreme am scapat de el si avem peste 500000km (multi facuti inafara tarii)

 

Chesti mai noi mai misto pot aparea si la masina mea, si ai aproape aceasi "senzatie"

cum ar fi niste faruri cu xenon LCI! peste cateva luni un alt retrofit, sirius, TV, telefon, un volan sport, scaune sport etc etc...

 

Eu cel putin nu sunt genul de persoana care sa cumpere o masina si apoi sa o lase "stock" i-mi place sa mesteresc sa cercetez sa caut sa schimb, nu-s genul care o cumpara o foloseste 2-3 ani apoi o vinde si ia alta noua,(nici nu imi permit) si chiar daca mi-as permite nu vad nici un rost sincer :twitch:

Edited by smiley32
Link to comment
Share on other sites

Cam asa arata mai exact becurile Osram pe care le'am pus, sunt multumit momentan de ele.

http://s13.postimage.org/csc4inkvn/image.jpg

 

5'ul a intrat in reparatie, mi'au comunicat faptul ca sasiul e intact, motorul la fel. Ei m'au asigurat ca va iesi tzipla, acum ramane de vazut... Devizul total este de 17,300 euro. Masina va primi pachet M, jante style 278, vopsire integrala.

Pe 15-16 feb. va fi gata, voi posta atunci ceva poze.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.