Jump to content

A aparut noul X5


fbdcnt

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest brandex
Mi se pare urat, dar rau de tot. Un fel de X3 umflat. Sigur sigur e 100k CIP? Ca la banii astia... Doamne fereste!

172932[/snapback]

 

 

Asa mi-a spus cel de la parcul auto: 100.000 euro CIP

Link to comment
Share on other sites

pai parca scrie pe usa 4.8i sau asa ceva.deci e motorizarea de varf.si si interiorul pare.Poate ca o sa arate mai frumos cu alte jante si alte culori.sau in alt decor , nu in curtea aia mohorata.Eu astept sa il vad in trafic alaturi de vechiul X5 sa pot face o comparatie vizuala
Link to comment
Share on other sites

Offtopic : Sasule apropo de preturile din SUA tocmai m-am jucat eu configurand un E90 328i dotat pana peste masura pe site la BMW SUA si surpriza.... ajungea la in jur de 34 de mii de euro, pana in 35 de mii oricum dupa ce am transformat din $ in Euro... Or mai fi ceva taxe de pus pe care nu le-am vazut eu sau chiar asa de ieftine sunt masinile acolo ?  :)

173007[/snapback]

 

 

da

am configurat si eu un x5 si aajungeam la 60k absolut full,e bataie de joc cu bmw in europa

 

la aia la da standard bluettoyh,trapa,bixenon adaptiv,piele si sitem hi-fi plus altele si in europa trebuie sa platesti si pentru o bricheta in plus

 

 

zii cand mergem in sua ca vreau si eu un m5 :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest brandex
da

am configurat si eu un x5 si aajungeam la 60k absolut full,e bataie de joc cu bmw in europa

 

la aia la da standard bluettoyh,trapa,bixenon adaptiv,piele si sitem hi-fi plus altele  si in europa trebuie sa platesti si pentru o bricheta in plus

zii cand mergem in sua ca vreau si eu un m5 :blink:

173083[/snapback]

 

Ideea e ca omul cere acum pe ele atata deoarece inca nu au fost lansate in Romania. Cei de la Bavaria au spus ca sa-l lanseze in Martie. Atunci ramane de vazut pretul.

Link to comment
Share on other sites

eu sunt sigur ca e o masina americana :) este construita in USA for USA, atata timp cat 50% sau mai mult din vanzari merge in USA e normal ca BMW sa faca o masina pe gustul americanilor si dupa standardele lor de dimensiuni si echipare.

Din pacate nu doar noi romanii suntem mai "fraieri" ci toti europenii, platim mai mult pentru ca.... am cu ce, bah, am cu ce... asa zic ei, noi, unii dintre noi, stam doar si ne uitam la masina si ne curg balele dupa ea... pentru mine unul este foarte scumpa, nejustificat de scumpa :blink:

Link to comment
Share on other sites

un importator auto.

aduce toate modelele noi dinainte sa le aduca reprezentanta si le vinde sub pretul reprezentantei. habar n-am cum face :blink:

are S 320 CDI cu 0 km si absolut toate optiunile la ceva gen 65.000 de euro CIP. adica pretul pentru masina fara nici o optiune.

are si second handuri ieftine.

Link to comment
Share on other sites

JUR CA ZICI CA-I SANGYONG din lateral

poate sunt Made in China

sa va uitati sub capota cand aveti ocazia,paote e o surpriza din China :blink:  :)

ma asteptam la altceva,arata promitator :)

 

cum am zis ,merg sa il vad live poate a schimb :)

172931[/snapback]

Nu prea ai ce parere sa schimbi shi daca il vezi in realitate ...

Link to comment
Share on other sites

usurel baietii... Chris Bangle nu are nicio legatura cu X5. Din pacate ce ati observat si voi am observat si eu la noul X5, forma asta un pic "balenoida", prea tare au indulcit liniile specifice BMW, linii hotarate care dadeau personalitate masinii... deci pana la un punct X3 mi se pare mult mai BMW decat X5. Daca de exemplu ti s-ar arata un X5 din spate sau din lateral spate ai putea foarte usor sa zici ca e altceva decat BMW, pe cand la X3 nu ai de ce sa stai pe ganduri, noroc ca in fata are masca tipica, ar fi fost culmea sa o "abureasca" si pe asta... insa mie imi place X5, nu l-am vazut in realitate dar cand il voi vedea am sa ma lamuresc clar.

In general cand apare o masina cu un design nou trebuie ceva timp pana uiti vechile linii si te obisnuesti cu astea noi.... vedem noi daca va avea succes sau nu :blink:

Pana una alta in "state" BMW a vandut mai multe X3 decat X5 asa ca...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.