Jump to content

Informatii si sfaturi E90


Cristyyyy

Recommended Posts

Va salut...inprimul rand ...

 

Acum 3 zile m-am hotarat foarte repede ( cam in graba ) sa imi cumpar inca o masina, asa ca pana seara deja cumparasem un e90 - euro 5 , 2008, alb, cu destul de putine dotari, aproape deloc...

 

Foarte multumit de masina, km 93000 ( ce mi-au parut suspecti de la bun inceput )

 

este un 318 D motor N47 cu 136CP, manual, sistem start/stop...

 

ok pana aici totul frumos...pana am aflat ca masina avea 174.000km in 03.2012 ( am gasit cartea service in torpedou )

 

am verificat masina pe tinichigerie, pare a fi ok...iar mergand la un service ce repara bmw-uri, cei de acolo mi-au spus ca voi avea probleme la motor cu distributia , ca va sari cu siguranta...au ascultat motorul si au spus li se pare ca se aude putin distributia...

 

am luat legatura cu Bavaria, am vb cu un lucrator care dupa seria de ssiu mi-a spus ca la tipul meu de motor nu sunt probleme cu distributia, problemele fiind la cele cu indicativul M...

 

Acum nu mai stiu ce sa fac...masina merge exemplar, imi place f mult, am vb si cu cel care mi-a vandut-o si mi-a spus ca fara probleme daca vreu s o aduc inapoi si imi va inapoia banii...

 

Ajutati-ma va rog cu sfaturi si orice alte argumente ...

 

eu as vrea sa tin masina....dar nu stiu care este treaba cu lantul asta la motor

 

orice info e binevenita, serie - wbapn110x0vj88868

 

ideea este ca trebuie sa ma decid daca o pastrez sau daca o duc inapoi...( cel ce mi-a vandut-o este fff ok )

post-30100-0-01032600-1340376290_thumb.jpg

Edited by Cristyyyy
Link to comment
Share on other sites

Cat ai dat pe ea? Vanzator foarte serios: km reali in torpedou si pe bord 100000 mai putini :)

 

 

Eu zic ca daca nici optiuni nu prea are si mai are si peste 100.000km peste ce este in bord, mai bine i-o dai inapoi si iti cauti ceva mai bun.Chiar tu ai spus ca te-ai pripit in alegere.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt raspunsuri !!!

 

Pe masin am dat 11650 e

 

De obicei imi iau masina de la cunoscuti ... Dar de data asta m-a luat valul !!!

 

Imi place fff mult masina ... Merge extrem de bine , este si alba, exact cum imi trebuie ...

 

Nu stiu ce sa fac ... Am citit toate 48 pagini despre motorul n47 ...

 

Daca as putea vedea istoricul de service as sti ce s-a facut la masina... Omul sustine ca este facuta distributia !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Am pastrat masina...dupa o inspectie amanuntita la bmw Filaret...avea o mica scurgere la un semering al cutiei de viteze ( problema rezolvata cu tot cu ulei schimbat )

 

Am deja 4500km facuti cu ea....sunt foooarte multumit, consuma extrem de bine..

 

atasez 2 poze cu ea dupa mici modificari de ordin estetic...

post-30100-0-55031700-1343831132_thumb.jpg

post-30100-0-17449000-1343831138_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

alegere buna ai facut!....si eu am una la fel!...si la mine a http:// fost aceeasi problema la "semering timonerie cutie viteza"...si eu zic sa mai verifici un furtun! asta: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=PN11&mospid=51026&btnr=13_1229&hg=13&fg=20 piesa 7. Pipe. costa doar 40lei pe original. este usor de verificat, este sub masca de plastic ce acopera motorul.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Funny treaba cu cartea service in torpedo. :laugh: Asta denota cretinismul vanzatorului. In fine masina e frumoasa si sa o stapanesti cu placere. O mica precizare, daca masina a mers in mare numai pe autobanda cum cred ca s-a si intamplat atunci nu vad mari probleme in viitor.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.