Jump to content

cum instalez corect mouse-ul gps,antena dvb-t,cablul ptr ipod


Recommended Posts

Dupa cum vad, nu ai nici notiuni de baza pentru montarea acestui aparat; antena GPS (mouse cum ii zici tu) trebuie montata astfel incat sa nu aiba interferente intre ea si sateliti (aka plafon, porbagaj, sub masina, etc) - poti incerca in coltul parbrizului, pe bord); antena, de care este, interna, externa... oricum, ma abtin sa iti dau sfaturi, deoarece riscul de a face rostii este prea mare.

Pune niste poze cu ele, mai vedem.

Incearca sa mergi la un atelier care se ocupa cu asa ceva, ar fi cea mai buna solutie.

Link to comment
Share on other sites

nu stiu de ce de fiecare data cand cer si o alta parere exista cineva care face pe lupul moralist

de fapt cred ca tu nu stii nimic si iti place sa te dai mare

nu vrei sa te implor sa-mi spui si mie cum pot monta o antena?

ma intereseau parerile celor care au e46 si si-au montat singuri kiturile

poti tu sa-ti montezi antenele pe bord cu superglue ca sa aiba maxim de semnal

in mod normal ele se monteaza chiar pe parti metalice ptr semnal mai bun si cateodata chiar si in bord plafon sau planseta spate luneta

ce risc a-r fi asa de mare sa vad cu purici telejurnalul?

Edited by BOASKA
Link to comment
Share on other sites

nu stiu de ce de fiecare data cand cer si o alta parere exista cineva care face pe lupul moralist

de fapt cred ca tu nu stii nimic si iti place sa te dai mare

nu vrei sa te implor sa-mi spui si mie cum pot monta o antena?

ma intereseau parerile celor care au e46 si si-au montat singuri kiturile

 

cand spui mouse la o antena gps, imagineaza-ti ce parere isi fac unele persoane despre tine

 

nu cred ca tonul sau expresiile folosite de mine au fost jignitoare

 

nicaieri in primul post nu ai mentionat ca vrei DOAR parerile posesorilor de e46, cu preferinta pt cei ce si-au facut DIY

stiu persoane care si-au facut DIY cu statia, si au legat masa la jante.... :goodjob: banuiesc ca nu vrei sa te incadrez in acest grup

 

nu este meseria mea, dar pana in prezent mi-am modificat la vreo 5 masini sistemul de sunet, am montat dvd-uri, monitoare, statii, subwofere, etc, stand pe capul meseriasului (e un bun prieten de al meu) - ceea ce cred ca ma califica - mai bun decat tine in priviinta asta

cel mai distractiv era, cand lucram cu el, venea cate un Gigi si spunea:

- Stiti, am o problema, am incercat sa-mi leg casetofon / mp3 / dvd ....

...la care eu, nefiind "meseriasul", il intrebam - ati incercat sa le legati dumneavoastra ?

- aaaa DA.

....eu - poti sa-l :bye:

asta am incercat eu sa te fac pe tine sa nu patesti asa ceva

Link to comment
Share on other sites

http://www.google.de/search?hl=de&q=antenne+gps+mouse&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1600&bih=795&wrapid=tlif134322637032910&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=2gIQUIfEApDBtAawp4H4CA

 

apasa click si ai sa vezi ca pe jumatate din site-uri se cheama si mouse pe langa antena pentru ca seamana cu un mouse de calculator

Edited by BOASKA
Link to comment
Share on other sites

-pe unde scot cablul ptr ipod din spate afara?

 

eu cablul usb stick , usb modem RCS le-am tras pe sub consola centrala sub cotiera

 

0:27- 0:32

 

http://www.youtube.com/watch?v=9A0QJubI6_E

 

 

 

 

antena GPS am tras-o prin bord - slalp lateral pana la becul plafonierei , acolo l-am pus pe tabla sus , mouseul avand magnet

 

 

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

daca cautai corect My link , gaseai si antene mai micute; am avut vreo 3, si nici una nu seamana nici de departe, nici baut, cu un soarece; lasa pe altii sa puna soricei la dvd-uri

cu antena nu te pot ajuta, la mine ajunge doar semnal analog, si am montat-o pe luneta spate - oricum, si cand stau pe loc, prind cum prindeam in copilarie rusii: mai la dreapta, mai... mai..., hooo, inapoi putin, asa, acuma am numai dungi orizontale.

LE: auuu, acum am vazut, cateva seamana cu rechini.....

Edited by maxu1
Link to comment
Share on other sites

tocmai acum printr-o minune a ajuns la mine si cardul cu hartile

deci am scapat si de grija asta

multumesc mult gelu dar nu mai este nevoie, mersi mult oricum

 

am pus poza cu semnalul dat de antena gps, locatia in bord,fratele e de o comoditate deosebita...

Link to comment
Share on other sites

bravos ! daca ai rezolvat ! good.gif

 

nu te deranjeaza ca vine lcd-ul peste grilele de aer ?! mie vara imi sunt foarte folositoare , le las sa bata in jos in zona mainilor , imi si transpira foarte tare "doar palmele" , practic le-ai anulat acum , in rest , sa te bucuri de achizitie si sa o folosesti cu placere ! good.gif

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.de/itm/NEUWARE-DVBT-Antenne-aktiv-25-db-12-V-SMA-digitales-Fernsehen-Verstarker-/170883906599?pt=DE_Autoteile&hash=item27c9797c27

 

am comandat si montat una de genul, semnalul este super fata de vechea antena

in mers in schimb tot nu fuctioneaza asa cum trebuie in afara oraselor....

pozitionarea a fost o problema semnalul maxim il are intr-un colt lipit de parbriz pe verticala, am incercat si afara din masina dar nu avea semnal ft bun...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.