Jump to content

pareri bmw 530i din 2002


kretzu

Recommended Posts

mai bine mai citesti tu odata la ce ai scris ca nici nu mai stii "faptu ca ai pus tu instalatie xenon cu balast si toate cele, oricine o poate face. o fac si aia fara lupa de ies tiganiile alea. pe tine te ajuta lupa" habar nu ai...
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai zicea de cei ce n-au lupa la far, nu de tine, aia-i orbesc pe toti cu xenonul lor pus a-m

229279[/snapback]

bun foarte frumos...TOATA LUMEA care aveti xenon after market sa-l dati jos de pe masina ca ii orbiti pe toti !!!

Link to comment
Share on other sites

nu zice nimeni din rautate, dar farurile fara xenon, sunt calculate pt alta intensitate a luminii, mai slaba. automat, daca pui un bec mai puternic, iluminatul se va face in alt mod, poate putin deranjant pt ceilalti participanti la trafic.
Link to comment
Share on other sites

H7 probabil ca vezi pe dacie nu in cazu bmw-ului :blink: hai sa fim seriosi cine ar pune H7 pe bmw?oricum acuma vorbim ca sa facem posturi nustiu

229266[/snapback]

 

 

nu stiu exact ce soclu are H7,H4,H3..... sau ce o fi, dar eu nu vorbesc sa fac posturi sau mai stiu eu ce, dar macar vorbesc in cunostinta de cauza, pofrim mai jos doua poze far cu lupa pe un 525 dar fara xenon

Link to comment
Share on other sites

nu stiu exact ce soclu are H7,H4,H3..... sau ce o fi, dar eu nu vorbesc sa fac posturi sau mai stiu eu ce, dar macar vorbesc in cunostinta de cauza, pofrim mai jos doua poze far cu lupa pe un 525 dar fara xenon

229290[/snapback]

da adevarat ca nu are xenon ce naiba se vede de la o posta :blink: lumina xenon-ului e mult mai alba , iar cand dai drumu la faruri xenon-ul parca "explodeaza"...ala e xenon adevarat :)

Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce-i cu tine dar am zis FULL OPTIONS FARA TRAPA SI NAVI

229097[/snapback]

 

Scuza-ma, dar nu m-am putut abtine. Pur si simplu nu pot sa nu zic nimic. Nu am nimic cu tine, dar da-o dracului de treaba!

 

Asta ti se pare interior de masina "full"? Nici macar comenzi pe volan. Sub panoul de clima ai un singur buton, ala de DSC (chestia standard). Acolo incap cam 8 butoane, din ceea ce imi aduc aminte.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?act...cmd=si&img=4557

 

Subliniez asta doar ca sa punem accentul a suta mia oara pe aberatia asta cu full options. Chiar sunt oameni naivi care se lasa influentati de asa ceva. Eram si eu in categoria asta cand aveam 17 ani. Deci....

Link to comment
Share on other sites

asta din poza o numeste el full option?

Nici macar volan sport sau cu comenzi pe el,nici scaune sport le are pe alea standard nici navi nici nimic,are cateva butoane acolo pe bord DSC ( langa el mai incapea 8) ,clima si volumu la muzik si cateva...aia nu e full option !

Link to comment
Share on other sites

Scuza-ma, dar nu m-am putut abtine. Pur si simplu nu pot sa nu zic nimic. Nu am nimic cu tine, dar da-o dracului de treaba!

 

Asta ti se pare interior de masina "full"? Nici macar comenzi pe volan. Sub panoul de clima ai un singur buton, ala de DSC (chestia standard). Acolo incap cam 8 butoane, din ceea ce imi aduc aminte.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?act...cmd=si&img=4557

 

Subliniez asta doar ca sa punem accentul a suta mia oara pe aberatia asta cu full options. Chiar sunt oameni naivi care se lasa influentati de asa ceva. Eram si eu in categoria asta cand aveam 17 ani. Deci....

230318[/snapback]

da am inteles ideea...o masina este full cand e plina de butoane :) interesant , exista cineva pe forumu asta care are bmw full options ca as vrea sa vad si eu :blink:

Link to comment
Share on other sites

asta din poza o numeste el full option?

Nici macar volan sport sau cu comenzi pe el,nici scaune sport le are pe alea standard nici navi nici nimic,are cateva butoane acolo pe bord DSC ( langa el mai incapea 8) ,clima si volumu la muzik si cateva...aia nu e full option !

230366[/snapback]

cam rautacios mai esti mister mihai_gtr , ma mir ca n-ai zis "ala nici bmw nu e"

Link to comment
Share on other sites

da am inteles ideea...o masina este full cand e plina de butoane  :) interesant , exista cineva pe forumu asta care are bmw full options ca as vrea sa vad si eu  :blink:

230367[/snapback]

NU ne cerem scuze,eram doar putin invidiosi...o masina este full cand este cheala fara navi,scaune,xenon deci o masina este full cand nu are nu are nimic pe ea ai inteles?

 

edit:nu sunt rautacios si imi cer scuze daca te-am daranjat cu ceva dar e stresant cand vine cineva si spune de o masina ca e full si cand colo masina e cheala!

Edited by mihai_gtr
Link to comment
Share on other sites

NU ne cerem scuze,eram doar putin invidiosi...o masina este full cand este cheala fara navi,scaune,xenon deci o masina este full cand nu are nu are nimic pe ea ai inteles?

230371[/snapback]

gata mi-am dat seama , ma gandeam eu, atuncea de ce tot aveti ceva de obiectat...foarte interesant subiect de discutie daca este full sau nu :blink:

@EDIT : pai "chele" sunt majoritatea bmw-urilor din romania , nu sunt full :)

Edited by kretzu_sla
Link to comment
Share on other sites

nu, nu cred ca exista un bmw full, tocmai asta e ideea , expresia este deplasata. un 530 de exeplu costa standard 50000 euro, full ar ajunge la peste 100.000 deci este ilogic sa dea cineva atatea bani pe masina. singurele care se apropie sun cele cu motoare mari, care vin in standard cu foarte multe optionale + ce mai pune omul pe ea se apropie bine de full. nu pot sa-ti atasez fisierul cu lista de optionale la bmw E60 ca ti-ai fi facut singur o parere de ce inseamna full options.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.