Jump to content

Conector diagnoza 20 pini


Recommended Posts

mda... p-asta cu ajutoarele o vedeam venind :blink: ........Rabane zici ... vine si el ... nu-ti face griji ......... cat despre softuri nu vad sa se fi discutat ceva iesit din comun p-aici de ne aduci aminte reguli ............ oricum fiindca probabil si tu esti in legalitate am si la tine rugaminte .. spune si mie cum sa fac ,,, ceva concret : nu "trimite mail la bmwusa" care suna cam " intreaba padurarul daca sunt iepuri in padure " ........
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ok,inseamna ca m-am inselat.

172427[/snapback]

:blink:

Acuma sunt in ceata. Vreau sa imi iau un tool de pe ebay care sa imi citeasca erorile si sa pot reseta "check engine", dar nu stiu cu ce fel de mufa sa iau.

Am vazut sub bord (la e46) ca e mufa aceea patrulatera si mai e una rotunda. Care din ele functioneaza sigur?

 

Intreb pentru ca am vazut la mufa "patrulatera" ca are pini numai la 1, 4, 5, 8 si 16 si conform http://www.obdii.com/connector.html ar trebui sa aiba si pinul 7.

Link to comment
Share on other sites

:blink:

Acuma sunt in ceata. Vreau sa imi iau un tool de pe ebay care sa imi citeasca erorile si sa pot reseta "check engine", dar nu stiu cu ce fel de mufa sa iau.

Am vazut sub bord (la e46) ca e mufa aceea patrulatera si mai e una rotunda. Care din ele functioneaza sigur?

 

Intreb pentru ca am vazut la mufa "patrulatera" ca are pini numai la 1, 4, 5, 8 si 16 si conform http://www.obdii.com/connector.html ar trebui sa aiba si pinul 7.

212165[/snapback]

 

 

Cea rotunda functioneaza singur,poti sa accesezi toate sistemele masinii.Poti sa ai acces si la cea de sub bord,la sistemul de injectie,insa cu un tester BMW nu functioneaza deoarece nu poate identifica masina.

Link to comment
Share on other sites

Cea rotunda functioneaza singur,poti sa accesezi toate sistemele masinii.Poti sa ai acces si la cea de sub bord,la sistemul de injectie,insa cu un tester BMW nu functioneaza deoarece nu poate identifica masina.

212276[/snapback]

Am vazut corect ca sub bord sunt amandoua mufe? E cea OBD2 de 16 pini si am vazut langa ea, tot sub bord, inca una rotunda...sau poate e altceva aia?

Eu stiam de acea rotunda ca e sub capota langa motor.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.