Jump to content

BMW URSULETZ,NOU PE LA VOI ...


MANNIACK

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca se mai poate o mica sugestie...prosopul de pe bancheta din spate...raus!

in rest, interesanta...!  :)

 

edit - p.s. si ca o completare la postul lui 77nfs...nu mi se pare chiar aerodinamic spoilerul de pe fata...pare greoi

172075[/snapback]

Maine :blink: primul lucru asta va fi, "prosopul raus"

Cat despre spoiler , cred ca e destul de greoi, dar pana la un kit de M , n-am ce sa fac.

A :) propo, unde oare as putea sa gasesc si cam cat ar costa???

Link to comment
Share on other sites

Salut man,si eu sunt un pasionat de ursi,man cand mi-am luat ursul cam asa arata si al meu,dar,tampitul de mine dupa ce am luato am consatat ca era prea joasa,avea suspensie sport si bari din fibra joase,si puteam sa merg pe anumite strazi principale ale orasului Pitesti,pt. ca daca intram pe altele riscam.......,eu nu stiu cum te descurci cu ea asa joasa,ca la drumurile care le avem noi.....dai de o gura de canal,de o denivelare,si ti se rupe inima cand vezi bara din fata crapata,a-ti vine sa ai iei la omor pe astia cu administratia drumurilor,e foarte greu sa sti...,sa fi foarte atent,sa sti bine drumul pe care mergi,unde sunt gurile de canal ,gropile,poate ti se pare amuzant dar eu asa fac,le stiu cam pe toate din oras de la mine,ursul arata frumos ,nu am ce zice. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Merci man de sfaturi , oricum sa stii ca imi stabilesc traseul de acasa si eu cand e vb sa plec pe undeva , merg incet unde nu stiu drumul,cine e in spatele meu la liniile de tramvai ii doresc ce e la gura lui sa i se-ntample lui si familiei lui, pun avariile si o iau batraneste...

Asta e , ce sa fac sa stric masina, nu-mi permit :blink:

Link to comment
Share on other sites

MANNIACK, frumos ursulet, sa ai parte numai de bucurii cu el si sa nu ai incidente cu el :blink: :). Am o intrebare: jentile tu le-ai vopsit?? daca da te-as sfatui sa le faci buza in culoare rosie, ce zici?? :) :) SUCCES :D :D
Link to comment
Share on other sites

bv bv si nu-i asculta pe altii care iti zic d emasina ca e "tiganeala" sau "prost gust" sau lucruri de genul asta. Important e sa-ti placa tie, mie unul imi place cum arata ursuletul :blink: :) :)
Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit printre noi. Sti? Aici pe bmwclub ai parte de o sumedenie de sfaturi si vei ceti multe pareri. Trebuie sa intelegi ca noi nu suntem fani ai manelelor in BMW, adica lumea este un pic mai conservatoare in sensul pastrarii BMW asa cum este el. Dar tuningul place si unora dintre noi. Eu am un E36 (pisica) din 91 care are un pic de tuning. Important este sa cunosti limita si sa sti cand sa te opresti. In rest numai bine!!! Superb ursuletul, mie imi place asa cum este el dar fara tribal si fara prosop!!! Daca poti, pune inapoi sigla cu BMW pe capota! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Salut,320i,apropo de ultimile cuvinte care le-ai scris referitoare la sigla cu bmw pe capota,adica stema rotunda,sti.....eu cand am luat masina tot asa era,stemele erau astupate si eu am facut rost de 2 steme de bmw si m-am gandit sa le pun e,mai bine sincer nu ma bagam,ca a fost cam nasol....ala a sudat o bucata de tabla, peste bucata aia a dat cu chit,eu am racait chitul unde era locul emblemei si am rupt tabla sudata care era sudata in 3 puncte dar......a iesit nasol si acum se vad urmele ca daca ala care a avut masina in mintea lui a facut modificarile astea,sincer sa fiu nici nu stiu cum sa o mai repar acum ca ma mancat in fund cum se spune ,cred ca ma duc la unu lucreaza in fibra ai zic sa imi ia la ras stema si dupa aceia sa o acopere cu chit la loc,pe cuvant e chiar destul de problematic.
Link to comment
Share on other sites

Plasma si cerculete cromate .........

173239[/snapback]

Man , daca tot spui de lcd si creculete cromate , te intreb : cam cat ar costa investitia asta?

Eu acum am in cap un singur lucru , vreau sa adaptez niste faruri de delfin pe urs, inca nu mi-au venit farurile asa ca stau pe bara... :blink:

daca voi reusi sa le adaptez voi pune si angel eyes pe ele,si ma gandeam la un moment dat odata cu farurile astea sa ii inlocuiesc grilele de faruri si ce e intre ele"nasul", cu ceva frumos de fibra.cam ceva de genul ...

iar farurile arata asa :

NU VREAU SA MONTEZ FARURILE IN FORMA ORIGINALA VREAU DECAT CE E IN INTERIOR SA PUN SI FACUTA CARACASA DE FIBRA LA ELE...

asta am spus-o ca sunt sigur ca multi vor crede ca vreau sa le pun in forma originala..

post-3692-1168099180_thumb.jpg

post-3692-1168099291_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mniak la asa ceva nu ma asteptam,mai cum crezi tu ca vor arata farurile de delfin pe urs?faci o amestecatura intre vechi si nou,mai dai si o gramada de bani pe ele,deci plasma si cerculetele cromate in total 110 euro cam asa,daca tot mai vrei sa faciceva la el schimbai jentile pune-i un borbet pe el,baga si o buza din aceia de eleron pe el,una din fibra facuta,sti exact cum sunt la unui ursi eleronul ala mic de cauciuc ,e tu al faci din fibra pe ala daca vrei,dar cu farurile e de modificat mult pe acolo si......mai bine nu te mai complica.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.