Jump to content

Noul BMW M3


alex_55

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

de ce ? s-a stricat ?

sau nu avem drumuri pt asa ceva ?!

171791[/snapback]

 

nu avem tara pt m, te vaneaza politia mai ceva ca in bulgaria, aia s-au potolit de anul trecut, am auzit ca numai in rusia si ucraina mai e asa. nu suport politia romana, le curg balele dupa spaga si pt orice nimic amenda si puncte., in nici o tara nu te opreste daca mergi cu viteza traficului daca traficul se desfasoara peste viteza legala. pe mine m-a luat din coloana pe dorobanti cu 68/h si m-a oprit numai pe mine ca aveam bmw probabil sa le dau spaga. nu le-am dat ca ii urasc si am luat amenda si 2 puncte. in rest nu mi s-a intimplat nici macar o singura data sa le dau spaga si sa refuze. niste nenorociti.

Edited by Doru
Link to comment
Share on other sites

nu avem tara pt m, te vaneaza politia mai ceva ca in bulgaria, aia s-au potolit de anul trecut,  am auzit ca numai in rusia si ucraina mai e asa. nu suport politia romana, le curg balele dupa spaga si pt orice nimic amenda si puncte., in nici o tara nu te opreste daca mergi cu viteza traficului daca traficul se desfasoara peste viteza legala. pe mine m-a luat din coloana pe dorobanti cu 68/h si m-a oprit numai pe mine ca aveam bmw probabil sa le dau spaga. nu le-am dat ca ii urasc si am luat amenda si 2 puncte. in rest nu mi s-a intimplat nici macar o singura data sa le dau spaga si sa refuze. niste nenorociti.

171797[/snapback]

Aha, welcome to the club!!

 

Mi s-a intamplat de nenumarate ori sa ma opreasca Garcea din acest motiv...(si mai e si M=spaga mai mare :D :D )

 

Si,@Alex unde e articolul asta?

 

Daca are cutie manuala e OK :blink: :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

asta m-a uimit si pe mine si 420 de cai sincer trebuia ceva mai mult, si la designe inafara de capota bombata cam atat (inafara de bara fata/spate de M5) :blink: trebuia ceva mai mult sincer si o sa vedeti ca 335i (tunat) o sa fie mai tare decat m3-ul e92.

deja am vazut kit-uri pt 335 care duce la masina la 400 de cai si o acceleratie de 4.1 0-100km/h....

Link to comment
Share on other sites

chiar nu pricep de ce nu trec astia la x-drive si pe M, exista dezavantaje fata de tractiunea spate? Se pare ca nu, este evident noul RS de la Audi. Acum ce sa zic, Audi are quattro, adica integrala "mecanica" nu electronica ca la x-drive...

171984[/snapback]

M cu x-drive?? Pai unde mai este legenda M atunci? Ca si cum ar fi Ferrari Enzo cu tractiune 4x4....... :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

Porsche cu integrala ti se pare ca e o alegere proasta?, Lamborghini idem, Bugatti la fel si mai sunt destule :blink: Nu vad de ce s-ar stirbi din traditie daca ar pune integrala pe M, daca masina devine superioara cred ca e un pas inainte. Altfel o sa ramana M cu traditia si Audi se tot duce in fata si ne saturam sa-i privim fundul, asa mai bine ii aratam noi fundul :)
Link to comment
Share on other sites

Porsche cu integrala ti se pare ca e o alegere proasta?, Lamborghini idem, Bugatti la fel si mai sunt destule :blink: Nu vad de ce s-ar stirbi din traditie daca ar pune integrala pe M, daca masina devine superioara cred ca e un pas inainte. Altfel o sa ramana M cu traditia si Audi se tot duce in fata si ne saturam sa-i privim fundul, asa mai bine ii aratam noi fundul :)

172166[/snapback]

 

tot ce ai enumerat tu mai sus fac parte din grupul VAG.

Link to comment
Share on other sites

Cu iertare, dar cele de mai sus nu sunt poze oficiale.

172220[/snapback]

 

esti tu sigur ?! pozele sunt dintr-o revista din anglia si oricum noul m3 nu are nimic schimbat inafara de spoilerele fata/spate, oglinzile (toate acestea k la m5), evacuarea si capota un pic bombata.

Link to comment
Share on other sites

esti tu sigur ?! pozele sunt dintr-o revista din anglia si oricum noul m3 nu are nimic schimbat inafara de spoilerele fata/spate, oglinzile (toate acestea k la m5), evacuarea si capota un pic bombata.

172229[/snapback]

 

Sunt foarte sigur. Cand apar pozele oficiale, am acces si eu la ele si n-au aparut inca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.