Jump to content

ce diametru are furtunul dintre turbo si intercooler?


Recommended Posts

stie cineva diametrul furtunului dintre intercooler si turbina?

vreau sa adaptez altul in loc

cred k am eu unul p acasa. pune mi o poza te rog sa vad daca e cel p care l am eu..este second,dar e super ok,ti l dau mult my ieftin decat unul nou daca te coafeaza,macar pui ceva original bmw. nu te sfatuiesc sa umblii cu improvizatii pe la turbina,e f scumpa daca o strici. suna ma daca esti interesat. 0742910650 :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

exact de ala este vb

al meu era spart si bandajat am incercat sa il peticesc dar nu tine asa ca acum l-am bandajat la loc pana il inlocuiesc

vreau sa pun teava si din furtunul ramas sa mufez capetele

in fine am masurat si cred ca este de 40mm aprox la interior

 

este furtunul dintre turbina si intercooler

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2108&hg=11&fg=40

piesa 1

Edited by BOASKA
Link to comment
Share on other sites

varianta 1: depinde in ce zona e spart si cat de mare ii gaura. eu am reusit sa-l repar cu 1 surub cu piulita, doua saibe si petice de vulcanizat roti de bicicleta. am bagat surubul prin gaura si am strans furtunul intre cele doua saibe cu garnitura de cauciuc. nu lasa gram de aer.

 

varianta 2: ia altul de la dezmembrari

 

varianta 3: ia altul nou

Link to comment
Share on other sites

exact de ala este vb

al meu era spart si bandajat am incercat sa il peticesc dar nu tine asa ca acum l-am bandajat la loc pana il inlocuiesc

vreau sa pun teava si din furtunul ramas sa mufez capetele

in fine am masurat si cred ca este de 40mm aprox la interior

 

este furtunul dintre turbina si intercooler

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2108&hg=11&fg=40

piesa 1

da,il am eu,e aproape nou. da mi un id de mess sa ti pun poze daca te intereseaza... stima

Link to comment
Share on other sites

corect dar eu nu st in tara si nemtii astia st foarte sictiriti niciodata nu gasesti ce trebuie si in zona nu exista nici un parc auto pe zeci de km, am cautat pe net si mi-au dat cu flit asa ca ramane sa fac in stil propriu

 

este spart pe lungime o portiune de 6-8 cm exact in cot unde intra in turbina, avea mangealac cu sarma facut peste cica asa se face la bmw si pe urma cand nu mai merge o vinzi repede ca fiind masina de clasa superioara.....

Link to comment
Share on other sites

da,il am eu,e aproape nou. da mi un id de mess sa ti pun poze daca te intereseaza... stima

si diametrele difera la cele doua capete,deci nu poti improviza. la partea curbata,ce intra in turbina diam este mai mic,iar la partea ce intra in interculer,este mult my mare... succes

Link to comment
Share on other sites

mersi mult

am avut noroc si am gasit un set intreg de furtune, acum am de rezerva ptr tot sistemul

mai tb doar sa il montezera

multumesc frumos calin_vl dar am gasit aici la un pret si timp ft bun

k... bafta multa.. era chiar culmea sa nu gasesti in tara lor... :sorcerer: si asa,cred k era destul de complicat sa ti l trim in germ... cred k te costa my mult transp in sine,decat produsul... ne auzim... stima..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.