Jump to content

BMW318i


romyk

Recommended Posts

Salut mi am cumparat si eu un bmw de curand este un 318i din 90 avand prima inmatriculare in 93 nu prea stiu ce serie este nu sunt cunoscator la aceste modele de bmw eu am avut doar dacii,vreau sa mai stiu care ar fi viteza maxima in curbe stiind ca bmw ul trage spatele si pentru a evita deraparea as vrea sa stiu si eu cam care ar fi viteza maxima in curbe,si as mai vrea sa stiu daca distributia o are pe lant sau pe curea si cam catti km duce un mnotor pe benzina el avand 353 de mii de km acum de si baiatul care mi a vanduto mi a zis ca nu are atat ci ca are mai putin ca a fost schimbate ceasurile de bord pentru ca n u mergeaturomentru ci ca nu s km ei reali aia.mss mult.
Link to comment
Share on other sites

Distributia pe curea (se schimba la 50-60.000). Viteza maxima o simti, nu ti se poate spune, oricum nu sunt cele mai stabile masini, par stabile, dar sunt f inselatoare, te arunca atunci cand nu te astepti.

Un motor intretinut duce mult si bine. Schimba uleiul la 10.000 cu ceva de calitate.

Link to comment
Share on other sites

Distributia pe curea (se schimba la 50-60.000). Viteza maxima o simti, nu ti se poate spune, oricum nu sunt cele mai stabile masini, par stabile, dar sunt f inselatoare, te arunca atunci cand nu te astepti.

Un motor intretinut duce mult si bine. Schimba uleiul la 10.000 cu ceva de calitate.

mss mult de raspuns dar din cecategorie face parte e36?sau cat ca nu ma pricep

Link to comment
Share on other sites

:))) Puneti cu 2 zecimale, cu 1 zecimala nu ii valabil :))

 

Evident ca la intrebarea asta nu iti poate raspunde nimeni, mergi cum o simti, depinde de cum ii tinuta de drum la masina respectiva, telescoape, arcuri...

 

Sa nu zici ca tu intrii intr-o curba cum iti zic oamenii aici, te uiti pe ceas si dai...in copaci :)) Poate drumu ii inclinat in vreo parte, depinde de cate grade ii curba...multe variabile...

 

Intrebarea asta ii subiectiv de subiectiva...la fel o sa vina si raspunsurile :)))

 

Tinand cont ca pe "pisicute" nu ai nici un control de stabilitate si tractiune ( din cate stiu ) nu te arunca prea tare...ca cine stie daca mai ai ocazia sa te arunci :) Bine acuma nici ca Dacia :))

Link to comment
Share on other sites

mss mult de raspuns dar din cecategorie face parte e36?sau cat ca nu ma pricep

 

Eu nu inteleg intrebarea. Cum din ce categorie, sau cat... E seria 3 :) daca te referi la categorii de viteza, sau nu-mi dau seama; gandeste-te asa, cat de intretinuta e masina, atat de stabila e, deci cu o suspensie noua iti spun sigur ca sta destul de bine pe curbe (avand in vedere ca e si prima serie 3 cu distributia greutatii 50-50). Succes!

Link to comment
Share on other sites

categoria B ca si dacia, scrie acolo pe permis :thumbsup:

nu m ati inteles stiu ca se conduce cu b ul dar nu stiu ce fel de serie e aud de e36,e46mai stiu eu asa ca as vrea sa stiu si eu masina e din 90 in ce serie se incadreaza.

Link to comment
Share on other sites

nu m ati inteles stiu ca se conduce cu b ul dar nu stiu ce fel de serie e aud de e36,e46mai stiu eu asa ca as vrea sa stiu si eu masina e din 90 in ce serie se incadreaza.

Nu sti cum arata un e30, un e36 ? din 90 poate fi e30 sau e36..cel mai sigur tu ai un e36.

Link to comment
Share on other sites

:))) Puneti cu 2 zecimale, cu 1 zecimala nu ii valabil :))

 

Evident ca la intrebarea asta nu iti poate raspunde nimeni, mergi cum o simti, depinde de cum ii tinuta de drum la masina respectiva, telescoape, arcuri...

 

Sa nu zici ca tu intrii intr-o curba cum iti zic oamenii aici, te uiti pe ceas si dai...in copaci :)) Poate drumu ii inclinat in vreo parte, depinde de cate grade ii curba...multe variabile...

 

Intrebarea asta ii subiectiv de subiectiva...la fel o sa vina si raspunsurile :)))

 

Tinand cont ca pe "pisicute" nu ai nici un control de stabilitate si tractiune ( din cate stiu ) nu te arunca prea tare...ca cine stie daca mai ai ocazia sa te arunci :) Bine acuma nici ca Dacia :))

Evident ca tii seama de curbe de cat sunt ele de periculoase dar vroiam sa stiu cat sunt de stab ile bmw urile in curbe,nu am mai condus masina cu tractiune pe spate si am auzit mai ales cand e umed carosabilul ca nu e bn sa o accelerezi in curbe.

Link to comment
Share on other sites

Nu sti cum arata un e30, un e36 ? din 90 poate fi e30 sau e36..cel mai sigur tu ai un e36.

Nu prea stiu,a fost visul meu sa mi iau un bmw si uite ca sa realizat chiar daca e mai vechi arata bine imi placece bizain au dar sincer nu stiam e 318i pe benzina din 90 dar nu stiam ca e:e36 sau e30 sumai stiu eu cum de asta am intrebat ca sa stiu peviitor ce masina am si eu si ce piese sa i caut daca va fi nevoie.multam fain. :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Care din astea doua ?

Prima e E30

A doua e E36

cu a doua seamana deci e E36.

 

Cu asta seamana ?

 

 

 

http://i1263.photobucket.com/albums/ii622/mikken6/BMW-E36-sedan.jpg

Da asa e ce ziceti sunt bune de ceva modelul asta?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.