Jump to content

Nu mai merg butoanele de pe cheie


Recommended Posts

De putina vreme sunt posesorul unui exemplar frumos 525 D 2002 dar am avut un mic incident cu el ,s-a rupt cureaua de la agregate ,ca urmare ,cred, nu mai funtioneaza butoanele de la cheie*telecomanda.Am incercat reinitializarea ei dar nu merge.Care este pasul urmator.Va multumesc anticipat.
Link to comment
Share on other sites

si eu am patit la fel...am incercat reintializarea ei vreo 3 zile... ma gandeam ca poate nu stiu eu sa o fac...dar masina era in fata scarii nemiscata in ziua respectiva cand incercam manevra

 

dupa ce am mers catev ore prin oras... am incercat inca o data, ma gandeam ca sigur nu merge dupa ce mai icnercasem cateva zile si surpriza a mers initializarea...dupa care a mers inchiderea din butoane... numai ca uneori mergea uneori nu mergea... acum iar nu merge... probabil trebuia sa am un drum mai lung sa se incarce dupa reinitializare...

 

Incearca dupa ce mergi mai mult cu masina sa faci reinitilizarea poate te ajuta.

Edited by Fan_XBMW
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Eu am auzit dela un "meserias" de la mine din oras,ca daca schimbi acumulatorul din cheie ,nu se va mai putea reinitializa niciodata,cica de accea sunt lipite cheile si nu se pot deschide,sa nu se umble la baterie.Eu am avut aceeasi problema.Am comandat acumulator si carcasa noua pt cheie de pe ebay.Inainte sa schimb bateria am incercat de multe ori sa o reinitialez,nu am reusit .Am condus vreo 12 ore incontinu cu spetanta ca se reincarca si apoi am incercat sa o reinitializez si tot nu am reusit.Am taiat cheia am montat acumulatorul nou si am introdus totul in carcasa noua.Am incercat reiniyializarea si nu functiona,reuseam sa reinitializez doar a 2 a cheie.Acum am ajuns la un alt meserias la mine in oras si el zicea ca in situatia mea este defect pe placa cheii cipul ce transforma semnalul de la butoane in freqvente inalte.Am gasit o cheie de e46 sh si astept sa ma sune meseriasul sa schimbam pe placa cheii cipul respectiv.Asa ca eu ti-as recomanda sa mai astepti putin sa vedem daca la mine funcioneaza,sa nu ii demontezi acumulatorul sa se duca cumva cheia pe veci.Sau poate ai pe altcineva care ar putea sa te informeze referitor la schimbatul acu.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.