Jump to content

Un Ajutor


Recommended Posts

Salut. Am ceva probleme iar cu al meu E39 528i steptronic . Am fost la un service in Constanta si am schimbat filtru de ulei din cutie,garnituri ulei (Castrol ATF Dextron 3) asta cica e recomandat de producator faza e ca miau scos din cutie in jur de 5L si mia bagat doar 3 pe la surubu ala de jos si miau zis ca trb completat dar acum smunceste masina,pe unde sa mai completez uleiu? Am schimbat furtunele de frana pe spate,mi-au facut aerisirea,mi-a facut de pe tester si la pompa de ABS dar nu tin franele decand am schimbat furtunele,intra ABS-ul la fiecare franare...Ajutatima si pe mine,cum sa fac aeriserea sa tina franele,daca e cineva din Constanta dispus sa ma ajute...Va rog mult,nui mai dau de cap. Edited by Scout
Link to comment
Share on other sites

@ Pole - Scuze ca nu am scris corect dpv. gramatical.

 

Similea - Am fost cu ea la service,si nenea au bagat ulei dar nu destul,adica au scos aproximativ 5L si au bagat cam 3L si jumatate,are un buson de supraplin dar nu il gasesc,nici eu si nici aia nu am stiu unde e.

 

In legatura cu franele,poate ma poate ajuta vre-un coleg de pe forum,nu tin deloc,ei zic ca aer nu mai are in instalatie dar tot nu tin franele,intra ABS prea repede,sa facut aerisirea la pompa de ABS si la fel face.

Link to comment
Share on other sites

@ Pole - Scuze ca nu am scris corect dpv. gramatical.

 

Similea - Am fost cu ea la service,si nenea au bagat ulei dar nu destul,adica au scos aproximativ 5L si au bagat cam 3L si jumatate,are un buson de supraplin dar nu il gasesc,nici eu si nici aia nu am stiu unde e.

 

In legatura cu franele,poate ma poate ajuta vre-un coleg de pe forum,nu tin deloc,ei zic ca aer nu mai are in instalatie dar tot nu tin franele,intra ABS prea repede,sa facut aerisirea la pompa de ABS si la fel face.

 

 

Au bagat ulei in cutie dar nu mai stiu unde se afla busonul de supra-plin?:wacko: Pai ce fel de servis e ala, omule? Mai bine du-te cu ea la un service BMW, oricum aici nu poate nimeni sa te ajute, si chiar daca ti-ar da ceva sfaturi, tu oricum n-ai ce sa-i faci...asa ca lasa rugamintile de pe forum si fugi cu ea la un service bun; cine stie la ce dorel din coltul blocului ai fost...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.