Jump to content

Vand BMW E46 320i coupe facelift 170 CP


525RCI

Recommended Posts

Va multumesc tuturor pentru pareri si mesaje.

 

@Myx - sunt sigur ca s-a discutat aici pe forum foarte mult despre schimbul de ulei la cutie. Eu am discutat (ba chiar am insistat) pe acest subiect cu cei de la BMW si am considerat si consider ca opinia lor este pertinenta. Nu doresc sa intru in polemici si tocmai din acest motiv propun urmatoarea varianta : in afara de suma pe care eram dispus sa o negociez vom scadea si cei 600 RON necesari pentru ca noul proprietar sa inlocuiasca uleiul la cutie. E ok asa ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Va multumesc tuturor pentru pareri si mesaje.

 

@Myx - sunt sigur ca s-a discutat aici pe forum foarte mult despre schimbul de ulei la cutie. Eu am discutat (ba chiar am insistat) pe acest subiect cu cei de la BMW si am considerat si consider ca opinia lor este pertinenta. Nu doresc sa intru in polemici si tocmai din acest motiv propun urmatoarea varianta : in afara de suma pe care eram dispus sa o negociez vom scadea si cei 600 RON necesari pentru ca noul proprietar sa inlocuiasca uleiul la cutie. E ok asa ?

 

visavis de masina asta 600 ron nu prea conteaza nu e vb de asta . Sa intrebi pe cei de la BMW de ce in usa se recomanda schimbul ulei si in europa nu :) . De fapt cel mai bine ar fi sa faci un email producatorului cutiei si ai sa te convingi singur . In rest nu e nici o polemica , fiecare face cum considera, bafta la vanzare , mie-mi place masina. Si bantuind forumul asta de 6 ani cam asta e concluzia ca ar trebui schimbat cat mai repede . Succes !

Link to comment
Share on other sites

Myx, ai sa fii surptins sa afli ca am un prieten cu un 320dA trecut putin de 250k km si nu a schimbat uleiul la cutie N I C I O D A T A, are masina de cand avea 2 ani (masina, nu el) si 120k km si cutia functioneaza P_E_R_F_E_C_T.

acum.. pe cine draq sa mai cred?

 

app: si nu merge tocmai linistit cu ea, ba chiar are vreo 20k de cand a resoftato, nu mult, atat cat sa nu depaseasca cuplul admis de cutie.

 

scuze pt off..

..cu placere pt UP! :D

 

bafta la vanzare!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Pot sa iti pun cateva intrebari? Aparent nu pot da PM.

 

- cum te descurci cu parcarea in bucuresti? cam ce inaltime maxima poate avea trotuarul pe care o poti urca?

- senzorii spate se pot repara?

- se poate monta Dynavin pe masina? in cazul in care parktronic poate fi reparat, banuiesc ca s-ar vedea si pe dynavin

Link to comment
Share on other sites

Salut.

 

- ma descurc foarte bine cu parcarile, nu ma urc pe trotuar :)) . Serios vorbind, pot urca si borduri cu conditia sa urc intai spatele si pe urma fata (la parcarile laterale ma refer). Direct cu fata chiar nu as incerca din simplul motiv ca s-ar putea de 3 ori sa apreciez bine inaltimea si a patra oara nu. Si e pacat, mai bine evit.

 

- senzorii de parcare nu au nimic, functioneaza, problema este ca mai departe de sezori nu se afla nimic. Banuiesc ca nu a avut parktronic din fabrica si deci ca sa functioneze iti trebuie modulul de parckronic, gong-ul si instalatia electrica pana la senzori. Am gasit tot ce ti-am enumerat la pretul de 300 RON, cand o sa am timp o sa rezolv si problema asta, daca masina va mai fi la mine.

 

- Dynavin se poate monta, bineinteles. Sigur ca daca Dynavin-ul are aceasta functie, va aparea pe ecran masina cu idicatorii de senzori. Nu ma pricep foarte bine, nu am avut la nici o masina Dynavin, dar cred ca mai folositoare este camera de mers inapoi.

 

O zi frumoasa in continuare.

Link to comment
Share on other sites

Trimite-mi te rog poze pe PM, din pacate nu reusesc sa-ti gasesc topicul de la "Masina mea" :blush: . Te sun dupa si stam de vorba. O seara buna.

 

@KIP - Multumesc frumos.

Edited by 525RCI
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Kenbobo - este un vecin care-mi stie masina, a aflat ca doresc sa o vand, a vandut masina pe care o avea si a cumparat-o. Sper si eu sa isi faca topic, cunoaste forumul dar nu cred ca si-a creat ica un user, dar toate la timpul lor, are de gand sa o tina destul de mult timp. Prioritatile s-au schimbat intre timp si cred ca va trebui sa ma orientez catre ceva mai mare, respectiv un E60. Deocamdata citesc, studiez si numar banii, dar parca intotdeauna masina pe care mi-o doresc este cu o mie sau doua mai mult decat banii alocati pentru masina :rolleyes:

 

@Myx - asa este, am fost la un prieten care are o casa de weekend la Tandava. Puteai sa faci un semn, mai schimbam cateva pareri cu uleiul ala la cutie :drinks: .

 

Seara placuta.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.