Jump to content

Cine are de pe aici M3 e30? original


aleXpeed

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Totusi cred ca sunt mai mult de doua bucati.

 

Una era in Cluj, cealalalta din Bucuresti (EKK) e acum in America.

 

Insa e foarte probabil sa mai existe cateva prin cine stie ce garaje :blink:

 

Ma uitam acum ceva vreme pe retromobil.ro si am vazut mai multe poze cu un Lamborghini Miura inmatriculat in Romania.

Prin urmare sunt sigur ca exista unele masini foarte rare in Romania dar care nu prea circula.

Link to comment
Share on other sites

Totusi cred ca sunt mai mult de doua bucati.

 

Una era in Cluj, cealalalta din Bucuresti (EKK) e acum in America.

 

Insa e foarte probabil sa mai existe cateva prin cine stie ce garaje :blink:

 

Ma uitam acum ceva vreme pe retromobil.ro si am vazut mai multe poze cu un Lamborghini Miura inmatriculat in Romania.

Prin urmare sunt sigur ca exista unele masini foarte rare in Romania dar care nu prea circula.

 

cea din cluj e acum la andrei ... cel care are o colectie impresionanta de masini...

sunt multe masini de care noi nici nu stim...gen slr,diablo sv, carrera gt si alte...bunatati

Link to comment
Share on other sites

Exact.

 

Mai ales masini clasice foarte valoroase pentru ca posesorii unor astfel de masini sunt adevarati pasionati care nu vor sa atraga atentia asupra lor.

 

 

Mai este una in Buc.

 

Si eu cum nu o vad??? Ca ma uit de nebun dupa orice bmw pe strada, fie el si urat sau bucata asta este de week-end? Super ursul. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Evo 2 fara nici un element de Evo 2.

Destul de ciudat. :twoup:

 

Hai acum sa dam in cap pt fiecare afirmatie, din cate am vazut la salon este un M3 E30 si daca ar fii sa nu fie, ce conteaza, afara asa se vede + ca va urma din cate spune marius ceva nervos. Parerea mea, ce este ce nu este, arata foarte tare masina, nu multi se risca sa dea atatia bani pentru o masina care in cativa ani va trece la epoca.

Link to comment
Share on other sites

Evo 2 fara nici un element de Evo 2.

Destul de ciudat. smile.gif

 

Hai acum sa dam in cap pt fiecare afirmatie, din cate am vazut la salon este un M3 E30 si daca ar fii sa nu fie, ce conteaza, afara asa se vede + ca va urma din cate spune marius ceva nervos. Parerea mea, ce este ce nu este, arata foarte tare masina, nu multi se risca sa dea atatia bani pentru o masina care in cativa ani va trece la epoca.

 

 

Dar nu este Evo 2.

 

Bravo lui ca o modifica si ca este pasionat de E30 insa nu este normal sa dezinformezi.

Link to comment
Share on other sites

Evo 2 fara nici un element de Evo 2.

Destul de ciudat. smile.gif

 

Hai acum sa dam in cap pt fiecare afirmatie, din cate am vazut la salon este un M3 E30 si daca ar fii sa nu fie, ce conteaza, afara asa se vede + ca va urma din cate spune marius ceva nervos. Parerea mea, ce este ce nu este, arata foarte tare masina, nu multi se risca sa dea atatia bani pentru o masina care in cativa ani va trece la epoca.

 

 

Dar nu este Evo 2.

 

Bravo lui ca o modifica si ca este pasionat de E30 insa nu este normal sa dezinformezi.

prea putin ma intereseaza pe mine ce crede ciupanezu si cu mai stiu eu care,masina va fi evo 5 din cauza ca va avea un motor de m5 turbo....dupa parerea ta este un 318....ce sa zic esti un mare cunoscator....daca vei avea vreodata o masina capabila sa te poti da cu mine te astept pana atunci bafta sa imi inchizi topicurile ca doar atat poti face....am si eu 530 d e60 am avut si 2 bucati 525 d e60(asta ca o completare ca poate tu te gandesti ca ai e39 si esti cumva superior...sa stii ca nu esti)....

Link to comment
Share on other sites

Nu ma intereseaza ce masini ai avut de vanzare si ce masini ai avut, nu este treaba mea.

 

Insa dupa parerea mea, E30-ul tau galben nu este un Evo 2.

 

Lipsesc cateva elemente: eleronul de Evo 2 si placa din bord care exista pe oricare din cele 500 de M3-uri Evo 2 fabricate.

Si nici n-ai vrut sa postezi VIN-ul masinii.

http://img88.imageshack.us/img88/4946/00686a40234xr6zf9.jpg

http://img152.imageshack.us/img152/1351/m3001a0df98dw1kk7.jpg

 

Nu o lua deloc personal, nu te cunosc si n-am nimic cu tine.

 

Pur si simplu este parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Un M3 E30 a fost cativa ani in Targoviste.Era modelul de 200 cp facut in 88.Am avut o singura data ocazia sa il alerg putin :twoup:

Si acum tin minte schimbatorul cu a-1-a spre mine si a 2-a in fata.

Din pacate a fost vanduta undeva in Bucuresti si de atunci nu mai stiu nimic de M3-ul ala.

Link to comment
Share on other sites

Un M3 E30 a fost cativa ani in Targoviste.Era modelul de 200 cp facut in 88.Am avut o singura data ocazia sa il alerg putin :twoup:

Si acum tin minte schimbatorul cu a-1-a spre mine si a 2-a in fata.

Din pacate a fost vanduta undeva in Bucuresti si de atunci nu mai stiu nimic de M3-ul ala.

ala nu era cumva 320is ?

Link to comment
Share on other sites

Un M3 E30 a fost cativa ani in Targoviste.Era modelul de 200 cp facut in 88.Am avut o singura data ocazia sa il alerg putin :twoup:

Si acum tin minte schimbatorul cu a-1-a spre mine si a 2-a in fata.

Din pacate a fost vanduta undeva in Bucuresti si de atunci nu mai stiu nimic de M3-ul ala.

ala nu era cumva 320is ?

 

 

 

 

Exact! Masina a fost a unui prieten de-al meu!

Link to comment
Share on other sites

Un M3 E30 a fost cativa ani in Targoviste.Era modelul de 200 cp facut in 88.Am avut o singura data ocazia sa il alerg putin :twoup:

Si acum tin minte schimbatorul cu a-1-a spre mine si a 2-a in fata.

Din pacate a fost vanduta undeva in Bucuresti si de atunci nu mai stiu nimic de M3-ul ala.

ala nu era cumva 320is ?

 

 

 

 

Exact! Masina a fost a unui prieten de-al meu!

 

 

 

Pai pana la urma 320is E30 este M sau nu ??? :twoup:

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

[

 

 

Pai pana la urma 320is E30 este M sau nu ???

 

 

 

desi are acelasi tip de motor ( S14 ) BMW nu il considera M , ci un model sport pentru piata din Portugalia si Italia

Edited by cat
Link to comment
Share on other sites

Stiu ca era modelul M de 2303 cc si 147 kW(200CP).

320is de 200 de cai nu am mai vazut pana acum :twoup: ....cel putin nu stiu eu despre asa bmw.

In perioada cand era M-ul acela in Targoviste aveam un 323 coupe de 150 de cai si nu puteam sa ma tin dupa el nici cu prastia :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Nu ma intereseaza ce masini ai avut de vanzare si ce masini ai avut, nu este treaba mea.

 

Insa dupa parerea mea, E30-ul tau galben nu este un Evo 2.

 

Lipsesc cateva elemente: eleronul de Evo 2 si placa din bord care exista pe oricare din cele 500 de M3-uri Evo 2 fabricate.

Si nici n-ai vrut sa postezi VIN-ul masinii.

http://img88.imageshack.us/img88/4946/00686a40234xr6zf9.jpg

http://img152.imageshack.us/img152/1351/m3001a0df98dw1kk7.jpg

 

Nu o lua deloc personal, nu te cunosc si n-am nimic cu tine.

 

Pur si simplu este parerea mea.

eu as putea sa iti dau o serie de caroserie de la un oarecare m3 e30 tu de unde stii atunci ca eu ti-am dat seria de pe caroseria mea?OARE O FI M3 E30 MACAR?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.