Jump to content

TAXA PRIMA INMATRICULARE


GTR

Recommended Posts

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest IulianE
cumparat mitsubishi colt nou

1500 cmc - 608 roni taxa prima inmatriculare.....euro 4

223855[/snapback]

din cate stiu eu nu e nici un BMW nou cu cilindreea aia...

Edited by IulianE
Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
MITSUBISHI COLT

 

uita-te si la avatar :blink:

223889[/snapback]

am vazut....nu te supara dar nu cred ca ne intereseaza aici taxa asta la masinutele astea cu motoare mici.

Buba si nervozitatea mea si cred ca a noastra e camataria asta de mii de euro pt 2500,3000,3500cc...ceea ce se numeste TAXA DE PRIMA INMATRICULARE.

Link to comment
Share on other sites

:) ce-mi place de voi:)) pana la urma pe mine chiar nu ma afecteaza.Eventual imi e mila de amaritii care au numa 2-3000euro

224339[/snapback]

pai si daca iti e mila de ei dc sustii taxa? :) :blink: nu mi se pare corect ca altii care nu au asa multi bani sa nu viseze si ei la o masina cat de cat buna din afara chiar daca e sh.e mai bun un junghi de dacie din 97 decat un urs sau un e34? :)

Link to comment
Share on other sites

pai si daca iti e mila de ei dc sustii taxa? :)  :blink: nu mi se pare corect ca altii care nu au asa multi bani sa nu viseze si ei la o masina cat de cat buna din afara chiar daca e sh.e mai bun un junghi de dacie din 97  decat un urs sau un e34? :)

224344[/snapback]

Da pentru ca Dacia oricat de ruginita ar fi este din 1997 iar e30 sau e34 oricat de perfecte ar fi sunt cu cativa ani mai vechi, implicit mai poluante :) :)

Link to comment
Share on other sites

Da pentru ca Dacia oricat de ruginita ar fi este din 1997 iar e30 sau e34 oricat de perfecte ar fi sunt cu cativa ani mai vechi, implicit mai poluante :blink:  :)

224364[/snapback]

la dacie nu conteaza anul fiindca dak ii faci test de noxe o sa scoata cat un e30 si un e34 la un loc.si chiar daca sunt mai vechi tehnologia germana de atunci se p**a chiar si pe logan.

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

sa ii ia dracu cu taxa lor....daca iau 760Li care e euro 15 tre sa pltesc 10 000E...aia ce dracu mai polueaza?

si asta tot rabla e?

sa ne taxeze la astea vechi am inteles....dar la masinile de 2-3 ani cu E3 sau E4 dar capacitati mari astea ce dracu mai polueaza...

gata ca ma enervez rau...

Tariceanu mori!mori!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

sa ii ia dracu cu taxa lor....daca iau 760Li care e euro 15 tre sa pltesc 10 000E...aia ce dracu mai polueaza?

si asta tot rabla e?

sa ne taxeze la astea vechi am inteles....dar la masinile de 2-3 ani cu E3 sau E4 dar capacitati mari astea ce dracu mai polueaza...

gata ca ma enervez rau...

Tariceanu mori!mori!!!!!!!!!!!!!!!!!

224369[/snapback]

 

Poate te asculta ..si se duce :blink:

Link to comment
Share on other sites

sa ii ia dracu cu taxa lor....daca iau 760Li care e euro 15 tre sa pltesc 10 000E...aia ce dracu mai polueaza?

si asta tot rabla e?

sa ne taxeze la astea vechi am inteles....dar la masinile de 2-3 ani cu E3 sau E4 dar capacitati mari astea ce dracu mai polueaza...

gata ca ma enervez rau...

Tariceanu mori!mori!!!!!!!!!!!!!!!!!

224369[/snapback]

stai calm frate ca nu merita sa te enervezi pentru toti comunistii din tara asta.el isi protejeaza interesu si nu ii pasa de ceilalti :blink: fiecare cu ce-l doare. :)

Edited by alex_maniacu_91
Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

da ma da imi iau si io acu ca omu 525d...

La ce plm sa dau statului 3500 de E?...pt ce?

cand am facut accident a venit Politia sa se intereseze daca e zidu afectat...puteam sa fiu mort ca nu asta conta...

in fine...gata nu mia zic nimic

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

nici eu nu aspir la seria 7...era un exemplu

uite de ex meu E39 525d e Euro 3 daca nu ma insel....cat mama dracului polueaza de tre sa platesti 3500E la el?

ce furnal de masina e asta in viziunea lor?

Link to comment
Share on other sites

Da pentru ca Dacia oricat de ruginita ar fi este din 1997 iar e30 sau e34 oricat de perfecte ar fi sunt cu cativa ani mai vechi, implicit mai poluante :)  :)

224364[/snapback]

Fara suparare si imi asum raspunderea pentru o eventuala "suspendare" ca se poarta acum si la case mai mari dar cu asemenea "colegi" de forum imi este sila sa mai intru pe acest forum :) .

Pentru cei care sustin TAXA DE PRIMA IMATRICULARE cu astfel de motive (ca polueaza dar RATA cu care va deplasati voi nu polueaza??) ....eu le ofer titlul de BOII BALTII :) :D .

Ps: sunt afectat direct de aceasta taxa de imatriculare si nu sunt un amarat care are doar 2000 euro si credeti-ma ca am bagat bani in masina mea un 524td din 90 pentru ca imi place aceasta masina si punct .DAR SA PLATESC 6450 EURO SA O INMATRICULEZ este inacceptabil :) . In vara imi aduc un E39 din 2000 dar la E34 nu renunt...

Am rabufnit iar....astept consecintele :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.