Jump to content

Vreau sa stiu denumirea la niste piese!Help PLZ?


mad

Recommended Posts

Vreau sa stiu si eu absolut toate piesele care imi trebuie sa pot schimba o cutie hidramata si sa pun una manuala ....bai dar toate ....care stie, sa imi lase si mie un mesaj daca nu ...nu va bagati aiurea in seama ca numai am chef de prostii de 2lei ...Eu stiu cateva dar nu le stiu pe toate :Volanta ,disc abmreaj,pedalier,cadran,cutia de viteze...:) cam atat..ce mai trebuie ??

 

Zicea cineva de Pistonasul de sus ...si de jos ?:) ca mai e si ala ??

Hai care stie ..lasa si mie un mesaj aici sau personal !!

Stau cu masina de 5 luni pe tusa si fac spume ....ca am bagat in ea banii mai multi ca in femeia mea :)) :blink:

MS,lu ala care m-a ajuta ..!!!

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa stiu si eu absolut toate piesele care imi trebuie sa pot schimba o cutie hidramata si sa pun una manuala ....bai dar toate ....care stie, sa imi lase si mie un mesaj daca nu ...nu va bagati aiurea in seama ca numai am chef de prostii de 2lei ...

E jignitoare o asemenea agresivitate in exprimare : "nu va bagati aiurea in seama ca numai am chef de prostii de 2lei".Te rog ca pe viitor sa renunti la genul asta de exprimare.

 

Citind mesajul tau ma intreb ce-ti imaginezi tu ca este acest forum ....

Aici fiecare e liber sa-si dea cu parerea si "sa se bage in seama" daca considera ca are ceva de zis referitor la subiectul discutat, atata vreme cat nu se abate de la subiect.

 

Ar trebui sa fi capabil sa filtrezi singur informatia utila. Daca nu poti sau daca nu ai "chef de prostii de 2 lei" mergi la un service si trage-i pe aia la raspundere.

Link to comment
Share on other sites

prietene daca esti admin eu zic sa te lasi te treaba asta....

Decat sa vad raspunsuri de genul tau ...mai bine m-a las ....credeam ca in bmwclub au user numai baietzi care stiu despre ce e vorba si care pot sa dea un sfat celor ca mine ..

nu bagatori de seama ca tine ... oricum paul tu ai dat-o cu muci in fasole ...mai mult de 18 ani nu ai ....esti praf.....deci daca nu m-a ajuta nimeni OK m-a duc pe bmwclub ....si cu asta basta....

Prietene.....tu si bmw-urile 2 chestii paralele !!!

Link to comment
Share on other sites

prietene daca esti admin eu zic sa te lasi te treaba asta....

Decat sa vad raspunsuri de genul tau ...mai bine m-a las ....credeam ca in bmwclub au user numai baietzi care stiu despre ce e vorba si care pot sa dea un sfat celor ca mine ..

nu bagatori de seama ca tine ... oricum paul tu ai dat-o cu muci in fasole ...mai mult de 18 ani nu ai ....esti praf.....deci daca nu m-a ajuta nimeni OK m-a duc pe bmwclub ....si cu asta basta....

Prietene.....tu si bmw-urile 2 chestii paralele !!!

179959[/snapback]

ai luat legatura cu userul INTERCEPTOR, ai sunat la numarul lasat de b78angeleyes, sau la nr lasat de iulian518i?? ti se pare ca nu incearca nimeni sa te ajute? :blink:

 

:) si mai usor cu limbajul :)

Link to comment
Share on other sites

Stau cu masina de 5 luni pe tusa si fac spume ....ca am bagat in ea bani multi                                   

                                                                   

179853[/snapback]

Putin filtrat...iata motivul pentru care e atat de nervos...cred :blink: sau s-o fi saturat de cati garajisti o fi intrebat :) desi... eu mi-am intrebat mecanicul exact acelasi lucru...ca si pe mine ma bate gandul sa trec pe cutie manuala...si mi-a spus ca nu e nici un fel de problema...dureaza cateva ore (nu stiu cate :))

Apropos de pistonasele lui @mad...pistonasele reprezinta transmisia hidraulica intre ambreiaj si cutia de viteze...nu e prin cablu ca la majoritatea altor masini :)

E pistonasul master la pedala de ambreiaj, e furtunul/racordul flexibil, pistonasul slave...receptorul de la cutie.

Link to comment
Share on other sites

Putin filtrat...iata motivul pentru care e atat de nervos...cred :blink: sau s-o fi saturat de cati garajisti o fi intrebat :) desi... eu mi-am intrebat mecanicul exact acelasi lucru...ca si pe mine ma bate gandul sa trec pe cutie manuala...si mi-a spus ca nu e nici un fel de problema...dureaza cateva ore (nu stiu cate :))

Apropos de pistonasele lui @mad...pistonasele reprezinta transmisia hidraulica intre ambreiaj si cutia de viteze...nu e prin cablu ca la majoritatea altor masini :)

E pistonasul master la pedala de ambreiaj, e furtunul/racordul flexibil, pistonasul slave...receptorul de la cutie.

180187[/snapback]

da, aceiasi operatiune am facut-o si eu...dureaza totusi ceva mai mult...pana dai motorul jos,pana montezi pedala de ambreiaj si pistonasul de sub ea....dupa care vine montarea cutiei pe motor....montarea cardanului...si cam atit in mare...

Link to comment
Share on other sites

paul daca ai fi in locul meu ..nu cred ca ai avea alta solutie ...corect imi cer scuze cu ocazia asta ...oricum puteam sa iti scriu in privat...daca vroiam dar , am spume stau cu masina de 5 luni pe tusa ...nu reusesc sa trag o concluzie buna , corecta ca nici eu nu stiu cum sa ii spun ..

Acum am aflat alta chestie ....ziceti-mi si mie care stie ..pe un bmw 528i e28 an 85 ..in afara de motorul lui de 2800 cmc3 , ce motor mai pot sa ii pun si cine are oferte...??

Ca m-a bate gandu sa imi dau doar motorul de pe masina ...ca oricum e super bun ....si cred ca am si client ...si din cate am inteles eu gasesc mai usor motor mai mic in jur de 2000cmc3 si cu tot cu ,cutie manuala ..???Vreau sa stiu si eu parerile ..si daca se merita ....

Aaa si inca ceva ..faza cu Impozitul si cu Asigurarea obligatorie .....exista ceva de genu reduceri ptr studenti sau persoane mai tinere la fazele astea 2?? are cineva vre-o idee ?? ms

 

Inca o data sryy all....dar sunt cam stresat...ca bag banii in masina de 2 ani de zile ..si 1 la mana nu se vede ..si al 2lea ...parca nu vrea sa fie facuta...jur deci turbezzz...:|

 

 

thnx all !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.