Jump to content

Cine are Bmw X3


Cosminbad

Recommended Posts

vad ca sunt multi posesori de X-uri mai noi, dar foarte putini au facut cate un topic pentru masina. Daca nu va rapeste mult din timp, ar fi frumos sa apara cate un topic la sectiunea Masina Mea din forum

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
salut, depinde cum a fost intretinuta, la km astia e normal sa mai cada una alta. Eu am 353 000 km cu a mea si o folosesc zilnic. 2.0d tot 2005. Vezi cum se comporta la un test - drive. Sa nu o testezi doar pe asfal bun, intra si pe drum mai rau sa vezi zgomote suspecte.
Link to comment
Share on other sites

salut, depinde cum a fost intretinuta, la km astia e normal sa mai cada una alta. Eu am 353 000 km cu a mea si o folosesc zilnic. 2.0d tot 2005. Vezi cum se comporta la un test - drive. Sa nu o testezi doar pe asfal bun, intra si pe drum mai rau sa vezi zgomote suspecte.

Multumesc pt raspuns,am probat-o merge bine.Masina este a unui doctor mai in varsta.Voi reveni cu detalii daca o cumpar :)

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Te rog, da-mi si mie cateva raspunsuri:

1. cat costa o revizie la bmw?

2. cat costa RCA la ea?

3. Cat costa Casco?

Multam!

 

Salut,

Nu știu cat costa revizia, mai am pana o fac. Oricum nu o sa aștept 30000 km...

RCA depinde de Societate, ĂŽn jur de 5-6 mil. CASCO 1600e/an, din nou variabil.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Am si eu un bmw x3 e 83 2005 2.0 diesel.sunt nou aici asa ca nu sunt sigur ca scriu unde trebuie,daca am gresit imi cer scuze.Masina mia dat impresia ca nu trage inca de la inceput de cand am cumparato.mentioney ca are acum 217000 km.intradevar motorul e mic pentru o masina de 1800 de kg.dar ori cum.am observat ca la relanti nu o pot tura mai tare de 4000 de ture cu pedala in blana.am pus mana pe furtunu ala gros care duce la egr si cineva mia spus ca ala cand masina e turata el trebuie sa stea tare incat sa nu il poti strange cu mana pt ca isi face presiune insa la mine se intareste o secunda doua si apoi e dinou moale desii masina e la aceasi turatie.am fost pe un tester in germania si din cate mia spus mosu ala de la subaru ca nu lam prea inteles a yis ca trebuie sa schimb bujiile incandescente toate 4 si filtru de particule e infundat si trebuie schimbat.dar eu ma gandesc sa nu fie totusi de la turbo ceva.in treapta unu doi trei si patru pare sa merga destul de normal insa deja in a cincea si a sasea treapta turometrul urca foarte greu in a sasea nu mai rca de 3000 de tureasta fiind la 160 de km la ora si mai tare nu pot sa merg decat daca ma rog de ea pe autostrada 10 km ca sa ajung la 175 plus ca imi consuma 8.2 pe autostrada si 10 in oras .mi se pare mult.cand trebuie sa urc un deal in treapta 6 atat ii scade puterea incat imi scade viteya de deplasare.daca ma poate ajuta si pe mine cineva CU NISTE RASPUNSURI as fii tare recunoscator.MULTUMESC FRUMOS
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Salut! Am un X3 xDrive din 2004, benzina, 2979 cmc, 231 HP, manuala cu 6 viteze. Motor M54 B30. Este super OK din toate pdv (calitatea BMW isi spune cuvantul). singurele OFFFFF-uri au fost si sunt : aproape 2000 euro taxa de mediu si cei doar 2012 ron anual pt impozit. Am fost la RAR pt ITP (noiembrie 2015) si a trecut fara probleme.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.