Jump to content

Vreau sa iau un BMW 535D - oct/2008


Recommended Posts

Salutare toturor !

 

Doresc sa achizitionez un 535D si as vrea sa va rog, daca puteti sa-mi spuneti si mie ce probleme ar putea avea aceasta masina.

Stie cineva ce fel de cutie este aceasta (cate viteze, ce model de cutie) ?

http://e60.5post.com/forums/attachment.php?attachmentid=280758&stc=1&d=1245904800

Are padele + buton sport.

 

Cutia de viteze este singurul lucru care ma nelinisteste. Am mers cu masina cativa km insa nu am reusit sa-mi fac o idee despre cutie (eram furat de peisaj :) )

 

Masina este foarte frumoasa. Are pachet M int-ext, active dynamics,scaune seria 7, prologic 7, soft close, etc ..

Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi pentru a nu arunca cu baniipe geam,care sunt destui...22.000E

 

Imi cer scuze daca am postat aiurea.Am cautat informatii despre cutie, insa nu stiu ce fel de cutie este.

 

Va multumesc !

Edited by NIKU85
Link to comment
Share on other sites

Alo.... Nu vreau sa ma cert cu nimeni (asa ca te rog sa te abtii)sau du-te si impartaseste-ti parerea in alta parte ! Consider ca sunt un om mult mai normal decat tine (si mai putin frustrat, in viata asta ..)

Ce nu am precizat este faptul ca o parte din suma aia reprezinta TVA recuperabil (apox 4000 E)

 

Oricum, masina merita.

Link to comment
Share on other sites

daca oricum,masina merita,atunci de ce ne mai deranjezi pt "sfaturi"

sau poate ai vrut sa te lauzi un pic ca ai 22k ? asa ,la prima postare pe forum ? :blush:

 

nu vreau sa ma laud... nu asta este scopul meu in viata.

Masina asta o iau cu bani castigati prin munca. Daca te intereseaza, ma bag la un leasing de 4 ani.

 

Vreau doar sa stiu doar sa stiu la ce sa ma uit... Daca cineva m-ar intreba la ce sa se uite la o Vectra C GTS i-a da o lista intreaga.

Oricum, eu iti multumesc pentru timpul acordat !

Link to comment
Share on other sites

nu vreau sa ma laud... nu asta este scopul meu in viata.

Masina asta o iau cu bani castigati prin munca. Daca te intereseaza, ma bag la un leasing de 4 ani.

 

Vreau doar sa stiu doar sa stiu la ce sa ma uit... Daca cineva m-ar intreba la ce sa se uite la o Vectra C GTS i-a da o lista intreaga.

Oricum, eu iti multumesc pentru timpul acordat !

 

Stai sa inteleg: iti iei 535 d second hand la 22000 euro si iti faci leasing pe 4 ani???? o intrebare semistupida: iti permiti sa intretii masina? ca la 22000 euro cred ca are "vreo 2 kilometrii" si 4 ani jumate din cate vad....your choice

Edited by tutorial
Link to comment
Share on other sites

asa arata masina la interior (cutia cu butonul sport)

 

Stai sa inteleg: iti iei 535 d second hand la 22000 euro si iti faci leasing pe 4 ani???? o intrebare semistupida: iti permiti sa intretii masina? ca la 22000 euro cred ca are "vreo 2 kilometrii" si 4 ani jumate din cate vad....your choice

 

Masina este 18.000.

De intretinut... nu-mi fac probleme... :rolleyes: am avut o vectra c de 150 cp in care am bagat mii de euro. N-are cum sa pice BMW-ul in stilul ala. Km reali 163.000

Link to comment
Share on other sites

cred ca fara minim un 50 de milioane nu gasesti discuri si placute de frana pt un 535d :thumbsup:

 

adauga turbinele, ritmul in care se uzeaza anvelopele, reviziile(nu cred ca sunt tocmai ieftine) comparativ cu un 525xd al unui prieten care sunt in jur de 2300 (la BMW ce-i drept);

impozit 2400 ron; leasing=full casco.... e bine daca iti permiti; te felicit

Link to comment
Share on other sites

pai nu mai departe de umilu meu 525 ,luna asta la inceput ....6 bujii,releul de bujii ,9 litri de ulei si filtrele.Total, aproape 2000 de lei :frantics:Nu mai bine tineam masina dinainte,impecabila si de aia 2000 imi luam un Galaxy note 2 ?? :rolleyes:

 

Asta a fost tare cu Galaxy Note

Edited by tutorial
Link to comment
Share on other sites

adauga turbinele, ritmul in care se uzeaza anvelopele, reviziile(nu cred ca sunt tocmai ieftine) comparativ cu un 525xd al unui prieten care sunt in jur de 2300 (la BMW ce-i drept);

impozit 2400 ron; leasing=full casco.... e bine daca iti permiti; te felicit

 

ex: Vectra C GTS : Volanta/Disc/Placa/Rulment 3000 ron x2

Mana de lucru 400 ron x2

Galerie admisie 1600 ron x2

Mana lucru 400 ron x2

filtre,discuri, placute,filtre, ulei, capete bara, tampon antibasculare, etc,etc, nu le mai pun.

iti spun un lucru.. : sa ti un opel, nu-i ieftin..

 

Cred ca userul asta o sa te lamureasca: http://www.bmwclub.ro/forums/user/54320-lexius/

 

:)

 

Dupa mine mai bine ramai la Vectra sau cauti un 525d/530d.

 

Vectra s-a dat..

Avansul s-a platit... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ex: Vectra C GTS : Volanta/Disc/Placa/Rulment 3000 ron x2

Mana de lucru 400 ron x2

Galerie admisie 1600 ron x2

Mana lucru 400 ron x2

filtre,discuri, placute,filtre, ulei, capete bara, tampon antibasculare, etc,etc, nu le mai pun.

iti spun un lucru.. : sa ti un opel, nu-i ieftin..

ok, atunci merita o masina de 4 ani juma si peste 160000km? esti constient ca vei baga multi bani si in ea; de ce nu ceva mai nou cu mai putini kilometrii(evident un 3 sau un 520);

sau un 535 de 2 ani si 70000km;

Asta as face eu; daca tot e leasing; eu sunt de parere ca unde merge mia merge si suta; iar daca nu merge mia, veci nu ar trebui sa te gandesti la asa masina;

Link to comment
Share on other sites

ok,ok ...cu manopera,una alta...mai vezi un furtunas,mai pui un lichid de frana ...te-ai lins pe bot de 1000 de euro.Si asta numai la frane :popcorn:

 

Iti spun un lucru... Ebay.co.uk... Nu este japca, ca in magazine. Partea nasoala este ca tre sa mai pui ceva la transport.

Tot ce mi-am lulat de pe ebay pana acum a meritat din plin.

 

ok, atunci merita o masina de 4 ani juma si peste 160000km? esti constient ca vei baga multi bani si in ea; de ce nu ceva mai nou cu mai putini kilometrii(evident un 3 sau un 520);

sau un 535 de 2 ani si 70000km;

Asta as face eu; daca tot e leasing; eu sunt de parere ca unde merge mia merge si suta; iar daca nu merge mia, veci nu ar trebui sa te gandesti la asa masina;

 

Nu pot urca niste poze cu masina. Nu stiu de ce...

Daca o s-o vezi, o sa zici... da-le dracu de probleme... merita masina :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Iti spun un lucru... Ebay.co.uk... Nu este japca, ca in magazine. Partea nasoala este ca tre sa mai pui ceva la transport.

Tot ce mi-am lulat de pe ebay pana acum a meritat din plin.

 

 

 

Nu pot urca niste poze cu masina. Nu stiu de ce...

Daca o s-o vezi, o sa zici... da-le dracu de probleme... merita masina :thumbsup:

 

eu sunt practic; mai bine mai astept un an, mai strang 5-10000 euro si imi iau una mai noua si mai buna; am vazut multe masini frumoase, dar...decat sa ma doara capu si sa o tot duc la service...mai bine stau in ceva "in my confort zone"

Link to comment
Share on other sites

Daca dai peste 20 de mii pe o masina sh, bani la care adaugi pierderea generata de plata lor in rate (presupun ca iei masina pe credit, nu stiu cine mai face leasing la asa ceva, dintre societatile consacrate) ,

Exista o singura solutie logica - iti iei masina de la reprezentanta bmw, sa ai si garantie.

Ma refer la cea din Munchen, intra pe site si cauta modelul tau.

 

In rest ... participi la loterie, indiferent de sfaturile care le ceri aici.

 

PS: este o masina f reusita. Si, in varianta de care-ti spun eu, nu ai de ce-ti face probleme le descrise cu ... tandrete de colegii tai cativa ani.

 

Pe de alta parte, poate fi un topic facut in gluma si atunci ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.