Jump to content

320D 105KW


Recommended Posts

Lista cu dotarile de a venit masina din fabrica:

Options

Code

 

Description (interface)

 

Description (EPC)

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selection of COP relevant vehicles

S1CBA CO2 UMFANG CO2 package

S1CCA AUTO START STOP FUNKTION Auto start/stop function

S1CDA BRAKE ENERGY REGENERATION Brake Energy Regeneration

S216A SERVOTRONIC HYDRO STEERING-SERVOTRONIC

S230A EU SPEZIFISCHE ZUSATZUMFAENGE Extra package, EU-specific

S258A BEREIFUNG MIT NOTLAUFEIGENSCHAFTEN Tire with run-flat functionality

S2SXA LM RAEDER VIELSPEICHE 282 BMW LA wheel, multispoke 282

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Deleted, model lettering

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Floor mats, velours

S428A WARNDREIECK Warning triangle and first aid kit

S430A INNEN-/AUSSENSPIEGEL AUT.ABBLENDEND Interior/outside mirror with auto dip

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Interior mirror with automatic-dip

S464A SKISACK Ski bag

S465A DURCHLADESYSTEM Through-loading system

 

Code

Description (interface)

 

Description (EPC)

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Sports seat

S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER Lumbar support, driver and passenger

S493A ABLAGENPAKET Storage compartment package

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Seat heating driver/passenger

S4AEA ARMAUFLAGE VORNE VERSCHIEBBAR Armrest front, retractable

S4B9A INT.LEISTE ALUMINIUM FEINSCHLIFF Interieurleisten Alu Feinschliff

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Headlight cleaning system

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S521A REGENSENSOR Rain sensor

S522A XENON-LICHT Xenon Light

S534A KLIMAAUTOMATIK Automatic air conditioning

S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Cruise control

S563A LICHTPAKET Light package

S5DCA FONDKOPFSTUETZEN KLAPPBAR Rear-seat headrests, folding

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL Navigation system Professional

Code

Description (interface)

Description (EPC)

S612A BMW ASSIST BMW Assist

S614A INTERNET VORBEREITUNG Internet, preparations

S615A ERWEITERTE BMW ONLINE INFORMATION Expanded BMW Online Information

S616A BMW ONLINE BMW Online

S620A SPRACHEINGABESYSTEM Voice control

S633A HANDY VORB. BUSINESS/BLUETOOTH-SCH. Preparation, mobile phone, Business

S676A HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM HiFi speaker system

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 for DVD

S6AAA BMW TELESERVICES BMW TeleServices

S6ABA STEUERUNG TELESERVICES Control for Teleservices

S6FLA USB-AUDIO-SCHNITTSTELLE USB/Audio interface

S710A M LEDERLENKRAD M leather steering wheel

S7SPA NAVI PROFESSINAL M.HANDYVORB.BLUETOOTH Nav Professional/cellph. prep. Bluetooth

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG NATIONAL VERSION GERMANY

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Retailer Directory Europe

 

Code

 

Description (interface)

Description (EPC)

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR On-board vehicle literature German

S8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Telematics access request,country-spec.

S8SPA COP STEUERUNG Control unit COP

P9BFA NAVIGATIONSPACKAGE Navigation Package

 

Standard equipment

 

Code

Description (interface)

Description (EPC)

S321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Exterior parts in vehicle color

S548A KILOMETERTACHO Kilometer-calibrated speedometer

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Language version German

Edited by killer17
Link to comment
Share on other sites

Mda se pare ca am gresit, de aia e bine totdeauna sa ai un VIN ceva sa nu iei hotariri pripite...

 

Intradevar masina are NAVIGATOR PROFESIONAL, dar de ce nu merge?

 

Are ceva dotari, nu pot nega asta... da totusi raman km....

 

Eu as proceda in felul urmator; Ai cerut 14000 pe masina? ok mergem la reprezentanta, rezolvam problemele masinii (navigator, semering, etc) apoi ne intelegem si batem palma, nu dupa ce cumperi masina sa mai trebuiasca sa bagi scurt vre-o 2000 de euro in ea si apoi sa mai ai surpriza ca are si vre-o 300000km si pica turbo, filtru de particule,volanta , fulia,etc,etc...

 

Apoi alta chestie care ar fi bine sa o faci, ar fi sa mergi singurel sa vorbesti cu cel care ti-a facut constatarea.. fara sa mai fie proprietarul de fata :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mda se pare ca am gresit, de aia e bine totdeauna sa ai un VIN ceva sa nu iei hotariri pripite...

 

Intradevar masina are NAVIGATOR PROFESIONAL, dar de ce nu merge?

 

Are ceva dotari, nu pot nega asta... da totusi raman km....

 

Eu as proceda in felul urmator; Ai cerut 14000 pe masina? ok mergem la reprezentanta, rezolvam problemele masinii (navigator, semering, etc) apoi ne intelegem si batem palma, nu dupa ce cumperi masina sa mai trebuiasca sa bagi scurt vre-o 2000 de euro in ea si apoi sa mai ai surpriza ca are si vre-o 300000km si pica turbo, filtru de particule,volanta , fulia,etc,etc...

 

Apoi alta chestie care ar fi bine sa o faci, ar fi sa mergi singurel sa vorbesti cu cel care ti-a facut constatarea.. fara sa mai fie proprietarul de fata :rolleyes:

 

 

 

 

 

Ms f f f frumos chiar mi-ai fost de ajutor da asa am sa fac si o sa-l chem si in bucuresti cu ea la inca o reprezentanta ....cei de la reprezentanta respectiva mi-au mai zis ca masina are asa :

-timonerie cutie de viteze neetansa

-lipsa scut motor + cutie de viteze

-neconcordanta intre grosimea placutelor de frana spate si indicatia din bord

-KIT TRANSMISIE MOTOR (ACCESORII) UZAT ANORMAL-----asta ultima nus ce sa zic de ea....cred ca sunt curelele sau ceva de genu...

In legatura cu kilometrii cred ca are cam 160k km, maxim, dupa calculele mele ma gandesc ca dupa un an jumatate de mers a facut 60k km dupa 3 ani 120k km dupa inca un an alti 40 mii...am si istoricul ei dat de reprezentanta dar nu prea stiu sa-l interpretez cred ca o sa merg cu ea la reprezentanta aici in bucuresti sa ma lamureasca aia....

Ce anume trebuie sa urmaresc in legatura cu istoricul acesta ...de ex sa nu fi avut prea multe probleme in trecut sau nus la ce anume ma ajuta...

 

pt smiley32...

 

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C27171267.html

 

De asta ce parere ai...la asta am renuntat dar nu stiu de ce..are aproape aceleasi dotari si este si inmatriculata......dupa parerea ta asta ar fi meritat...uite si vin-ul acesteia...:WBAPN110X0A256349

Am intrebat si de asta si mi s-a zis ca are 180k....si el a dat-o inapoi..acum nu mi-azis ala de la reprezentanta ceva oficial...ai putea sa aflii si asta?

Link to comment
Share on other sites

VIN WBAPN110X0A256349

Type code PN11

Type 318D UL (EUR)

E series E90 (MUE)

Series 3

Type LIM

Steering LL

Doors 4

Engine N47

Displacement 2.00

Power 105

Drive HECK

Transmission MECH

Colour SCHWARZ 2 (668)

Upholstery STOFF VERTEX/ANTHRAZIT (EBAT)

Prod.date 2009-01-23

 

Close Options

Code

 

Description (interface)

 

Description (EPC)

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selection of COP-relevant vehicles

S1CBA CO2 UMFANG CO2 equipment

S1CCA AUTO START STOP FUNKTION Auto start/stop function

S1CDA BRAKE ENERGY REGENERATION Brake Energy Regeneration

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Multifunction f steering wheel

S255A SPORT-LEDERLENKRAD Sports leather steering wheel

S2KUA LM RAEDER V-SPEICHE 285 BMW LA wheel V-spoke 285

S2PAA RADSCHRAUBENSICHERUNG Wheel bolt locks

S302A ALARMANLAGE Alarm system

S441A RAUCHERPAKET Smoker package

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Sports seat

S507A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC), rear

S520A NEBELSCHEINWERFER Fog lights

S534A KLIMAAUTOMATIK Automatic air conditioning

S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Cruise control

Code

 

Description (interface)

 

Description (EPC)

S563A LICHTPAKET Light package

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL Navigation system Professional

S620A SPRACHEINGABESYSTEM Voice control

S644A HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS. Preparation f mobile phone w Bluetooth Ai instalatia pregatita, doar trebuie sa montezi unitatea si sa codezi

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 for DVD

S6AAA BMW TELESERVICES BMW TeleServices

S6ABA STEUERUNG TELESERVICES Control, Teleservices

S704A M SPORTFAHRWERK M Sports suspension Deci o sa cam scuture :twitch:

S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Headlining anthracite

S843A MOTORAUSLEGUNG Power reduction Asta ar trebui dezactivat :rolleyes: daca nu cumva a facut-o proprietarul deja

S845A AKUSTISCHE GURTWARNUNG Acoustic fasten seat belt reminder

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Dealer List Europe

S868A SPRACHVERSION NIEDERLAENDISCH Language version, Dutch

S877A UEBERKREUZBEDIENUNG ENTFALL Omission of non-combined operation

S886A HOLLAENDISCH / BORDLITERATUR On-board literature, Dutch

Code

 

Description (interface)

 

Description (EPC)

S896A TAGFAHRLICHTSCHALTUNG Daytime driving lights

S8S2A KODIERUNG ALARMSIGNAL Coding, alarm signal

S8S3A AUTOM. VERRIEGELUNG BEIM ANFAHREN Automatic locking during starting

S8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Telematics access request,country-spec.

S8SPA COP STEUERUNG Control unit COP

 

Close Standard equipment

Code

 

Description (interface)

 

Description (EPC)

S321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Exterior parts in vehicle colour

S4CGA INT.LEISTEN SATINSILBER MATT Interior trim strips "satin-silber" matt

S548A KILOMETERTACHO Kilometre speedo

 

 

WEBASTO PROGRAMABIL = nu are asa ceva, e doar optiune in idrive

 

Stie careva din din dotarile de mai sus daca are functia TV sau daca poate citi DVD-uri...sau daca exista posibilitatea de a ii face aceste modificari in prealabil...?!

 

Are instalatia pregatita pentru TV deci tu trebuie sa iei numai modulul, normal nu este ieftin dar macar nu trebuie sa faci retrofit si la inatalatia electrica ( ar trebui sa ai niste fire in plus in porbagaj sub placa aia)

 

DVD pote citi in stationare, poti apela la baietii care se ocupa cu codari sa rezolve problema ..

 

In schimb iti recomand sa te uiti atent cand cumperi o masina, de exeplu te uiti sa nu fie capota fara nici o lovitura de pitricica, atunci clar a fost vopsita recent, la faruri acelasi lucru, uite-te la data fabricatiei in interiorul farurilor, stopurilor etc, pe marginea discului de franare ( daca nu a fost schimbat). Deci ai putea sa vezi de exemplu 09 si o uzura mica la discuri si atunci poti fi sigur ca nu are masina 200000km

Edited by smiley32
Link to comment
Share on other sites

VIN WBAPN110X0A256349

Type code PN11

Type 318D UL (EUR)

E series E90 (MUE)

Series 3

Type LIM

Steering LL

Doors 4

Engine N47

Displacement 2.00

Power 105

Drive HECK

Transmission MECH

Colour SCHWARZ 2 (668)

Upholstery STOFF VERTEX/ANTHRAZIT (EBAT)

Prod.date 2009-01-23

 

Close Options

Code

 

Description (interface)

 

Description (EPC)

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selection of COP-relevant vehicles

S1CBA CO2 UMFANG CO2 equipment

S1CCA AUTO START STOP FUNKTION Auto start/stop function

S1CDA BRAKE ENERGY REGENERATION Brake Energy Regeneration

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Multifunction f steering wheel

S255A SPORT-LEDERLENKRAD Sports leather steering wheel

S2KUA LM RAEDER V-SPEICHE 285 BMW LA wheel V-spoke 285

S2PAA RADSCHRAUBENSICHERUNG Wheel bolt locks

S302A ALARMANLAGE Alarm system

S441A RAUCHERPAKET Smoker package

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Sports seat

S507A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC), rear

S520A NEBELSCHEINWERFER Fog lights

S534A KLIMAAUTOMATIK Automatic air conditioning

S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Cruise control

Code

 

Description (interface)

 

Description (EPC)

S563A LICHTPAKET Light package

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL Navigation system Professional

S620A SPRACHEINGABESYSTEM Voice control

S644A HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS. Preparation f mobile phone w Bluetooth Ai instalatia pregatita, doar trebuie sa montezi unitatea si sa codezi

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 for DVD

S6AAA BMW TELESERVICES BMW TeleServices

S6ABA STEUERUNG TELESERVICES Control, Teleservices

S704A M SPORTFAHRWERK M Sports suspension Deci o sa cam scuture :twitch:

S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Headlining anthracite

S843A MOTORAUSLEGUNG Power reduction Asta ar trebui dezactivat :rolleyes: daca nu cumva a facut-o proprietarul deja

S845A AKUSTISCHE GURTWARNUNG Acoustic fasten seat belt reminder

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Dealer List Europe

S868A SPRACHVERSION NIEDERLAENDISCH Language version, Dutch

S877A UEBERKREUZBEDIENUNG ENTFALL Omission of non-combined operation

S886A HOLLAENDISCH / BORDLITERATUR On-board literature, Dutch

Code

 

Description (interface)

 

Description (EPC)

S896A TAGFAHRLICHTSCHALTUNG Daytime driving lights

S8S2A KODIERUNG ALARMSIGNAL Coding, alarm signal

S8S3A AUTOM. VERRIEGELUNG BEIM ANFAHREN Automatic locking during starting

S8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Telematics access request,country-spec.

S8SPA COP STEUERUNG Control unit COP

 

Close Standard equipment

Code

 

Description (interface)

 

Description (EPC)

S321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Exterior parts in vehicle colour

S4CGA INT.LEISTEN SATINSILBER MATT Interior trim strips "satin-silber" matt

S548A KILOMETERTACHO Kilometre speedo

 

 

WEBASTO PROGRAMABIL = nu are asa ceva, e doar optiune in idrive

 

 

 

Are instalatia pregatita pentru TV deci tu trebuie sa iei numai modulul, normal nu este ieftin dar macar nu trebuie sa faci retrofit si la inatalatia electrica ( ar trebui sa ai niste fire in plus in porbagaj sub placa aia)

 

DVD pote citi in stationare, poti apela la baietii care se ocupa cu codari sa rezolve problema ..

 

In schimb iti recomand sa te uiti atent cand cumperi o masina, de exeplu te uiti sa nu fie capota fara nici o lovitura de pitricica, atunci clar a fost vopsita recent, la faruri acelasi lucru, uite-te la data fabricatiei in interiorul farurilor, stopurilor etc, pe marginea discului de franare ( daca nu a fost schimbat). Deci ai putea sa vezi de exemplu 09 si o uzura mica la discuri si atunci poti fi sigur ca nu are masina 200000km

 

 

 

 

Ms, o sa ma uit f bine la ce m-ai sfatuit...cred ca raman la masina pt care am dat si avansul si pana sambata sper sa rezolv cu actele...

In legatura cu cipul pt calutzii putere in plus la masina...la cat as putea sa ajung de la cei 143cp??

Din cate am auzit nu este prea bine pt ca in timp ii dauneaza...creste uzura sau ceva de genu......care este de fapt faza cu cipul asta....?

Link to comment
Share on other sites

Ms, o sa ma uit f bine la ce m-ai sfatuit...cred ca raman la masina pt care am dat si avansul si pana sambata sper sa rezolv cu actele...

In legatura cu cipul pt calutzii putere in plus la masina...la cat as putea sa ajung de la cei 143cp??

Din cate am auzit nu este prea bine pt ca in timp ii dauneaza...creste uzura sau ceva de genu......care este de fapt faza cu cipul asta....?

pentru resoftare intreaba la george face treaba buna http://www.bmwclub.ro/forums/topic/41678-chip-tuning-oferta/page__st__1520

Link to comment
Share on other sites

Ms, o sa ma uit f bine la ce m-ai sfatuit...cred ca raman la masina pt care am dat si avansul si pana sambata sper sa rezolv cu actele...

In legatura cu cipul pt calutzii putere in plus la masina...la cat as putea sa ajung de la cei 143cp??

Din cate am auzit nu este prea bine pt ca in timp ii dauneaza...creste uzura sau ceva de genu......care este de fapt faza cu cipul asta....?

 

Poi nici nu ai cumparat masina si deja vrei sa-i cresti puterea?

 

Prima data obisnuieste-te cu masina apoi vezi daca intradevar ai nevoie de ceva cp in plus, asa daca nici nu ai condus masina o perioada, nu o sa-ti dai seama cat a crescut puterea motorului!

 

Poti face altceva mult mai practic cu banii, de exemplu sa incepi sa schimbi consumabilele, daca tot nu are km reali si habar nu are nimeni cati km are masina defapt, asa ti tu un istoric exact cu ce s-a schimbat la masina si ce nu..

 

Ps: Masina mea e un E90 318D LCI, fabricat in dec 2008, am un istoril ca BMW cu 2 intrari unul la 30000km si unul la 60000km parca...

Apoi am de la firma pe care era inscrisa masina (franta) un istoric cu tot ce sa schimbat la masina si revizii, becuri ulei, filtre pana la 151000km prin februarie. Am cumparat masina in mai cu 154000km, problema e ca tot nu am avut incredere in toate reviziile astea si am inceput sa schimb filtru motorina, filtru aer, etc.... Si am avut placuta surpriza sa vad ca filtrul de motorina era original, fabricatie 2008 (intradevar in istoricul de la revizii nu apare cum ca ar fi fost schimbat filtru de motorina) o fi life time si asta :thumbsup: filtrul aer 2010, discuri 2008 (uzura medie)fata, apoi discuri spate uzura mica tot 2008.

Deci mare atentie!!!

 

Lista cu rezii am gasito printre actele masinii, a uitat-o "samsarul" in masina, normal ca avea si carte service falsificata, de al primele 2 revizii incolo era un fals, pt ca masina nu a mai fost dusa la reprezentanta BMW ci la un service oarecare din franta :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

:)) nici nu ma gandeam sa ii maresc cp nu prea sunt eu impacat sufleteste cu astfel de chestii..ma gandesc ca pe langa o reducere electonica facuta de ei(bmw) sa aiba mai putini cai (exemplu aceste masini cu capacitate cilindrica de 2000cc si cai putere diferiti)....sunt modificate si mecanic iar daca eu intervin electronic posibil sa nu mai aiba aceeasi fiabilitate si cred ca si uzura ar fi alta...

Da, asta am sa fac in mod sigur adica toate schimburile pentru ca in meniul ei toate cer service...inclusiv placute de frana...aceeasi problema o are si masina asta nu a fost dusa decat de doua ori la service-ul bmw si atunci nu s-au schimbat multe la ea...deci tot pe la alte service-uri a fost dusa...tu ai avut noroc ca ai gasit acel istoric...samsarul ma aburea inainte sa o duc la bmw ca are carte service la ea chiar sunt curios sa o vad :)) dar nu cred ca mi-o va mai arata...

Ma gandesc sa-i fac primul service la reprezentanta apoi mai vad eu..nu?Ai idee cam la ce costuri m-ar duce?(toate filtrele, uleiul si pacutele)

Link to comment
Share on other sites

Si ma mai gandeam la un casco...care iar nu stiu cat ar costa dar este destul de necesar avand in vedere ca stau in bucuresti unde te poti trezi si fara ea nu mai zic de furaciuni si zgarieturi din cauza locurilor de parcare insuficiente... Edited by shaolinu
Link to comment
Share on other sites

Sal Smiley32!

Uite m-am hotarat la masina asta intr-un final alta de fapt! :))

Poti sa-mi verifici si mie VIN-ul asta ca nu stiu optiunile masinii toate...! Raman dator de o bere daca esti din Bucuresti si cu ocazia asta o sa-mi vezi si ,,copilasul"...

 

Ms anticipat !!

WBAPN31020A769283

Edited by shaolinu
Link to comment
Share on other sites

Sal Smiley32!

Uite m-am hotarat la masina asta intr-un final alta de fapt! :))

Poti sa-mi verifici si mie VIN-ul asta ca nu stiu optiunile masinii toate...! Raman dator de o bere daca esti din Bucuresti si cu ocazia asta o sa-mi vezi si ,,copilasul"...

 

Ms anticipat !!

WBAPN31020A769283

 

VIN WBAPN31020A769283 Type code PN31 Type 320D OL (EUR) E series E90 (MUE) Series 3 Type LIM Steering LL Doors 4 Engine N47 Displacement 2.00 Power 130 Drive HECK Transmission MECH Colour SPACEGRAU METALLIC (A52) Upholstery LEDER DAKOTA/SCHWARZ (LCSW) Prod.date 2009-12-07

 

minus.gif Options

Code

Description (interface)

Description (EPC)

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selection of COP-relevant vehiclesS1CBA CO2 UMFANG CO2 equipmentS1CCA AUTO START STOP FUNKTION Auto start/stop functionS1CDA BRAKE ENERGY REGENERATION Brake Energy RegenerationS230A EU SPEZIFISCHE ZUSATZUMFAENGE Extra package, EU-speciifcS255A SPORT-LEDERLENKRAD Sports leather steering wheelS258A BEREIFUNG MIT NOTLAUFEIGENSCHAFTEN Tyres with runflat propertiesS2KUA LM RAEDER V-SPEICHE 285 BMW LA wheel V-spoke 285S2PAA RADSCHRAUBENSICHERUNG Wheel bolt locksS302A ALARMANLAGE Alarm systemS320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Deleted, model letteringS441A RAUCHERPAKET Smoker packageS464A SKISACK Ski bagS465A DURCHLADESYSTEM Through-loading systemS481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Sports seat

Code

Description (interface)

Description (EPC)

S493A ABLAGENPAKET Storage compartment packageS494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Seat heating driver/passengerS4B9A INT.LEISTE ALUMINIUM FEINSCHLIFF Interieurleisten Alu FeinschliffS502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Headlight cleaning systemS508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)S522A XENON-LICHT Xenon LightS534A KLIMAAUTOMATIK Automatic air conditioningS540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Cruise controlS563A LICHTPAKET Light packageS609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL Navigation system ProfessionalS620A SPRACHEINGABESYSTEM Voice controlS644A HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS. Preparation f mobile phone w BluetoothS698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 for DVDS6AAA BMW TELESERVICES BMW TeleServicesS6ABA STEUERUNG TELESERVICES Control, Teleservices

Code

Description (interface)

Description (EPC)

S704A M SPORTFAHRWERK M Sports suspensionS845A AKUSTISCHE GURTWARNUNG Acoustic fasten seat belt reminderS863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Dealer List EuropeS868A SPRACHVERSION NIEDERLAENDISCH Language version, DutchS877A UEBERKREUZBEDIENUNG ENTFALL Omission of non-combined operationS886A HOLLAENDISCH / BORDLITERATUR On-board literature, DutchS8S2A KODIERUNG ALARMSIGNAL Coding, alarm signalS8S3A AUTOM. VERRIEGELUNG BEIM ANFAHREN Automatic locking during startingS8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Telematics access request,country-spec.S8SPA COP STEUERUNG Control unit COP

 

minus.gif Standard equipment

Code

Description (interface)

Description (EPC)

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Multifunction f steering wheelS321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Exterior parts in vehicle colourS520A NEBELSCHEINWERFER Fog lightsS548A KILOMETERTACHO Kilometre speedo

Link to comment
Share on other sites

VIN WBAPN31020A769283 Type code PN31 Type 320D OL (EUR) E series E90 (MUE) Series 3 Type LIM Steering LL Doors 4 Engine N47 Displacement 2.00 Power 130 Drive HECK Transmission MECH Colour SPACEGRAU METALLIC (A52) Upholstery LEDER DAKOTA/SCHWARZ (LCSW) Prod.date 2009-12-07

 

minus.gif Options

Code

Description (interface)

Description (EPC)

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selection of COP-relevant vehiclesS1CBA CO2 UMFANG CO2 equipmentS1CCA AUTO START STOP FUNKTION Auto start/stop functionS1CDA BRAKE ENERGY REGENERATION Brake Energy RegenerationS230A EU SPEZIFISCHE ZUSATZUMFAENGE Extra package, EU-speciifcS255A SPORT-LEDERLENKRAD Sports leather steering wheelS258A BEREIFUNG MIT NOTLAUFEIGENSCHAFTEN Tyres with runflat propertiesS2KUA LM RAEDER V-SPEICHE 285 BMW LA wheel V-spoke 285S2PAA RADSCHRAUBENSICHERUNG Wheel bolt locksS302A ALARMANLAGE Alarm systemS320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Deleted, model letteringS441A RAUCHERPAKET Smoker packageS464A SKISACK Ski bagS465A DURCHLADESYSTEM Through-loading systemS481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Sports seat

Code

Description (interface)

Description (EPC)

S493A ABLAGENPAKET Storage compartment packageS494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Seat heating driver/passengerS4B9A INT.LEISTE ALUMINIUM FEINSCHLIFF Interieurleisten Alu FeinschliffS502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Headlight cleaning systemS508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)S522A XENON-LICHT Xenon LightS534A KLIMAAUTOMATIK Automatic air conditioningS540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Cruise controlS563A LICHTPAKET Light packageS609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL Navigation system ProfessionalS620A SPRACHEINGABESYSTEM Voice controlS644A HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS. Preparation f mobile phone w BluetoothS698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 for DVDS6AAA BMW TELESERVICES BMW TeleServicesS6ABA STEUERUNG TELESERVICES Control, Teleservices

Code

Description (interface)

Description (EPC)

S704A M SPORTFAHRWERK M Sports suspensionS845A AKUSTISCHE GURTWARNUNG Acoustic fasten seat belt reminderS863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Dealer List EuropeS868A SPRACHVERSION NIEDERLAENDISCH Language version, DutchS877A UEBERKREUZBEDIENUNG ENTFALL Omission of non-combined operationS886A HOLLAENDISCH / BORDLITERATUR On-board literature, DutchS8S2A KODIERUNG ALARMSIGNAL Coding, alarm signalS8S3A AUTOM. VERRIEGELUNG BEIM ANFAHREN Automatic locking during startingS8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Telematics access request,country-spec.S8SPA COP STEUERUNG Control unit COP

 

minus.gif Standard equipment

Code

Description (interface)

Description (EPC)

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Multifunction f steering wheelS321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Exterior parts in vehicle colourS520A NEBELSCHEINWERFER Fog lightsS548A KILOMETERTACHO Kilometre speedo

 

 

 

Ms poate intr-o zi ma invatati si pe mine cum se pot afla optiunile unei masini avand vin-ul...!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.