Jump to content

Bmw PISICA


Alex4Tuning

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iauitati ce pisica am gasit...Si mai sunt o suma ca asteahttp://www.mobile.de/SID5O0T7Q136ZxJRsntsQGoyg-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11Iindex_cgiJ1169492192A1Iindex_cgiD1100CCar%5D-t-vctpLtt~BmPA1C161B20E23471%81l-t-vCaMiMkQuSeUnVb_X_Y_x_ypord~BSRA6D1100Z7%7C8%7C9%7C10%7C11%7C12%7C13%7C14%7C15%7C56D3500BGNCPKWA0HinPublicA2A0A0A0C110D1993/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sr_qual=GN&top=178&id=11111111242253827&

 

e 323 din 95 si are 170 caluti :blink: SI E SI 3300 :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Acum lasnad gluma pe care am spuso Nu mio luati in NUME de rau...Pai e bine eu ziceam ca 318-le ia pe undeva pe la 200 km\h si 320 tot cam asa 2-3 in plus km\h ...E Suficient 200 mie imi ajunge :) ca doar navem strazi sa mergem cu 200 tot timpul DAR ODATA O SA MA ''SUPAR'' SI EU PE EA  :blink:

182453[/snapback]

 

 

Mie sa nu se supere si ea pe tine si sa iti faca cunostinta cu vreun copac ceva...ca am mai vazut...cred ca si tu....hai ca glumesc... :)

Link to comment
Share on other sites

Mie sa nu se supere si ea pe tine si sa iti faca cunostinta cu vreun copac ceva...ca am mai vazut...cred ca si tu....hai ca glumesc... :)

182516[/snapback]

 

Nu ca in primu an nu merg cu mai mult de 199 :) :)

 

Dupa un an merge si 200 :blink:

 

Am Glumit :)

Edited by Alex4Tuning
Link to comment
Share on other sites

Scenariul: o sa fii super entuziasmat ca ti-ai luat carnet, mai ai si 170 cai. Mai iei si vreo 3 colegi de liceu la plimbare, "hai sa va arat ce masina am eu, si da-i si tu sa vedem ce poate" si va trezitii toti in copac.

182238[/snapback]

 

 

 

are mare dreptate omu.. eu la prima masina am avut "noroku" sa-mi iau ceva slab. acuma vreau sa o schimb pt ceva mai puternic dar si in clipa de fatza multumesc lui D-zeu ca am ales motor mic pt prima data. am avut momente multe de bravura si daca aveam ceva mai puternic puteam sa o comit. iar in plus cu tractiunea spate nu e de glumit.

Link to comment
Share on other sites

o masina puternica te face - cel putin in cazul meu si a multor persoane pe care le cunosc bine - sa fii mai calm si sa ii lasi pe cei cu supernove sa te "faca".

de bravat se poate brava si cu Matiz.

nu cred ca puterea masinii e factorul determinant in cazul unui accident ci viteza, neatentia, impresiile etc.

Link to comment
Share on other sites

iti dau eu pisika mea  coupe 318is motor de 1895cm  M44 care are si 140 de caluti...si pentru un pustan ca tine scuza-mi adresarea e mai mult decat suficient...si nici nu trebuie sa bagi bani in ea...

182424[/snapback]

Si totusi cat ceri pe masina??Daca pui niste poze si imi va place ce vad at mai vorbim!Ma gandesc sa am un BMW in garaj foarte curand! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nu ca in primu an nu merg cu mai mult de 199 :)  :)

 

Dupa un an merge si 200 :blink:

 

Am Glumit :)

182525[/snapback]

:) Imi amintesti de un fost prieten pe vremea cand eram si eu la liceu.Eu am primit o dacie la 18 ani,iar el un BMW(nu mai stiu exact ce model) cu vreo peste 150 CP.M-a tachinat si a ras de mine,doar pt ca aveam "tupeul" de a parca langa bijuteria sa.Si sa vezi ce s-a intamplat:...eu,unul,m-am distantat de el,ii crescuse orgoliul mult prea mult.La aprox. o luna dupa ce si-a luat carnetul....masina,el si inca vreo 2 persoane ce erau cu el.....sa zicem ca nu a mai ramas mult din ei.Ce s-a intamplat?Crede-ma,cu o astfel de masina nu poti sa fi indiferent,toti prietenii vor vrea sa o vada,sa mearga cu tine....cica va fi super,iti va creste audienta :) !!

Acum poti zice ca te vei limita la doar atat,dar iti zic....te-ar durea tare daca vreun prieten ti-ar sopti:"Mmmda,frumoasa masina,dar pacat ca nu stii s-o conduci cum trebuie,fiind incepator!"(stiu cum este,am fost si eu incepator,cu totii am fost)

Si atunci,explodezi,si te vei gandi sa le arati ca esti in stare sa tii sub control puterea asta......in momentul asta majoritatea vor apasa pe acceleratie doar din dorinta de a se afirma,de a dovedi ceva(iti dai seama ce vor zice toti colegii de la scoala daca ajungi sa treci de ex. peste 160 km/h?Vei fi admirat).Depinde de fiecare individ in parte.....cat CONTROL ai nevoie de a nu fi influentat!!Eu am avut control,si atunci cand am primit carnetul,si mai ales atunci cand m-am decis in ziua aceea sa nu ma urc in masina cu el si aiuritii aia!!

Deci nu te sfatuiesc in leg cu ce masina ar fi mai bine sa-ti ei(ca totusi nu prea conteaza aspectul asta,si daciile te pot baga in mormant),ci mai degraba ce vei face cand ai carnetul in mana si masina langa tine!!

Ia gandeste-te bine!Prietenu meu nu s-a prea gandit! :D

Link to comment
Share on other sites

:D Imi amintesti de un fost prieten pe vremea cand eram si eu la liceu.Eu am primit o dacie la 18 ani,iar el un BMW(nu mai stiu exact ce model) cu vreo peste 150 CP.M-a tachinat si a ras de mine,doar pt ca aveam "tupeul" de a parca langa bijuteria sa.Si sa vezi ce s-a intamplat:...eu,unul,m-am distantat de el,ii crescuse orgoliul mult prea mult.La aprox. o luna dupa ce si-a luat carnetul....masina,el si inca vreo 2 persoane ce erau cu el.....sa zicem ca nu a mai ramas mult din ei.Ce s-a intamplat?Crede-ma,cu o astfel de masina nu poti sa fi indiferent,toti prietenii vor vrea sa o vada,sa mearga cu tine....cica va fi super,iti va creste audienta :D !!

Acum poti zice ca te vei limita la doar atat,dar iti zic....te-ar durea tare daca vreun prieten ti-ar sopti:"Mmmda,frumoasa masina,dar pacat ca nu stii s-o conduci cum trebuie,fiind incepator!"(stiu cum este,am fost si eu incepator,cu totii am fost)

Si atunci,explodezi,si te vei gandi sa le arati ca esti in stare sa tii sub control puterea asta......in momentul asta majoritatea vor apasa pe acceleratie doar din dorinta de a se afirma,de a dovedi ceva(iti dai seama ce vor zice toti colegii de la scoala daca ajungi sa treci de ex. peste 160 km/h?Vei fi admirat).Depinde de fiecare individ in parte.....cat CONTROL ai nevoie de a nu fi influentat!!Eu am avut control,si atunci cand am primit carnetul,si mai ales atunci cand m-am decis in ziua aceea sa nu ma urc in masina cu el si aiuritii aia!!

Deci nu te sfatuiesc in leg cu ce masina ar fi mai bine sa-ti ei(ca totusi nu prea conteaza aspectul asta,si daciile te pot baga in mormant),ci mai degraba ce vei face cand ai carnetul in mana si masina langa tine!!

Ia gandeste-te bine!Prietenu meu nu s-a prea gandit! :D

184788[/snapback]

 

 

Sa sti ca nu toti tineri sunt TERIBILISTI....Intradevar nu pot sa neg ca numi place viteza sau liniutele si etc...(E varsta :blink: ) dar nu sunt nici nebun sa vad ca nu am pe unde sa sprind 200 si sa incerc sa-i dau doar ca sa demonstrez cuiva ca sunt "Smecher" asta nu e smecherie dupa parerea mea...Smecherie e sa ai permis de 20 de ani si sa nai nici un accident ATUNCI ESTI INTRADEVAR SMECHER.... :) Cand mai merg cu taicameo cu masina vad tineri care zboara pur si simplu pe langa taicameo si eu Ii mai zic "Uite ma Il lasi pela cu Nova se zboare pe langa tine"si el de fiecare data zice ca nu Il intereseaza asa ceva si incet incet am inceput si eu sa nu mai fiu asa interesat de viteza.Intradevar nu suport sa mai vad soferi pe Banda a 2-a pe in afara localitati care merg cu 100Km\h deaia sunt 2 benzi.....Eu zic ca nu e o rusine nici cu BMW-ul sa mergi pe prima banda atata timp cat nu te grabesti nu tot timpul daca ai bmw tre sa ai si 200 la ora...SI sa raspund si la chestia asta; Daca ai Bmw sau ceva puternik tre sa fi si teribilist...sau sa te dai "MARE" pe langa unu cu o dacie sau cu un olcit sau un matiz....ASTA e cea mai insuportabila chestie dupa parerea mea sa vezi unu cu un matiz si gata sa incepi sa Ii dai Flashuri si sa te iei de el ...ASTA E CEA MAI TARANESCA CHESTIE :) :D

 

O sa radeti dar acum am inceput sa ma uit dupa seria 5 E39 ala cel mai vechi din 97-98 de 2000cmc si 150 cai :) :) :) ...E o adevarata bijuterie..Am vazut ca in germania e 6000 una chiar buna adica nu cred ca e tepa ca incep e la 4000 si sunt 15 pagini de masini la pagina 15 ajungand pretul la 6000....

 

SCUZATI CA NU AM MAI RASPUNS DAR AM AVUT SUSPENDARE 3 zile ...NU STIU DE CE DAR AFLU EU...

Link to comment
Share on other sites

hahaha. :blink: eu cand m-am dus prima data cu E34 la scoala am pierdut ceva "prieteni" :) invidia. iar cu X3 ...in perioada imediat urmatoare cand l-am cumparat , toti "prietenii" ma intrebau de ce nu mi-am luat Touareg ca aia e masina :) sa zica fiecare ce vrea. cand aveam E34 la inceput cand conduceam de o luna , faceam un drum pe care acum il fac in 15 mins in 30 de minute sau chiar mai mult.Pur si simplu pentru ca eram foarte atent si mergeam incet.Nici la muzica nu ii dadeam drumul si nici acum nu suport muzica tare in timp ce conduc.Ma distrage.si mi se parea ca nu pot sa merg cu E34 (era atat de bine izolata masina ca nu ma puteam concentra la condus.mi se parea ca sunt intr-o cutie si nu pot fi atent la ce se intampla.un timp am mers cu geamul deschis sa aud traficul din jur. va dati seama de diferenta pentru ca am facut scoala de soferi pe o Dacia din 1975.) prima data cand am depasit 120km.h a fost dupa vreo 2000km parcursi din curiozitate.Prima iarna am parcurs-o cu un Matiz(am luat carnetul in mai) .deci am luat-o zic eu destul de treptat.Nici acum nu pot sa zic ca cunosc tot.In fiecare zi ma intalnesc cu o experienta noua pe DN1 dar experienta din urma ma ajuta sa nu ma pierd cu firea si sa ii fac fata. Am trecut si printr-un accident care mi-a aratat ce importanta e viata si ce puteam pati daca trecea vreun tir si nu era o berlina in intersectia in care am intrat fara sa ne asiguram , eu si un amic care conducea . Mie mi-a folosit foarte mult faptul ca am avut un scuter de la 14 pana la 18 ani , astfel am invatat regulile in trafic si eram obisnuit cu alte masini cand am luat carnetul. E totusi diferenta si de la 2 la 4 roti. Va recomand sa aveti grija la masini.Pot sa aiba si 1000 de cp.Daca tu ai ambitie si vointa vei conduce preventiv si sigur pt tine si ceilalti.va doresc la toti cat mai multi km fara probleme si sa ne vedem teferi la urmatoarea intalnire. scuzati offtopicul dar simteam nevoia :)
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea privind ce masina sa iti iei eu zic sa iti iei una ptr inceput cu motorul mai mic. Pana descoperi un BMW si dupa aia poti sa iti iei ce vrei. plus ca la un motor mai mic ai si un consum mai mic si te poti plimba cu ea mai mult si credema vrei sa te plimbi cu ea mai ales dupa ce ai luat carnetul. vorbesc din propria experienta ptr ca am si eu 18 ani si sunt multumit de 1,6 litri benzina. oricum alegerea o iei tu
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea privind ce masina sa iti iei eu zic sa iti iei una ptr inceput cu motorul mai mic. Pana descoperi un BMW si dupa aia poti sa iti iei ce vrei. plus ca la un motor mai mic ai si un consum mai mic si te poti plimba cu ea mai mult si credema vrei sa te plimbi cu ea mai ales dupa ce ai luat carnetul. vorbesc din propria experienta ptr ca am si eu 18 ani si sunt multumit de 1,6 litri benzina. oricum alegerea o iei tu

185410[/snapback]

 

Nu stiu ce sa fac .... :blink: :) ...Ma mai gandesc ca mai am aproape 1 an pana la 18 :) ....Eu zic ca 2000 cmc mai jos sigur nu iau asta e parerea mea...sa simt si eu ca am BMW.. :)

Link to comment
Share on other sites

sa nu uiti ca tot BMW e si 116i.parerea mea e ca BMW inseamna mai mult decat un motor puternic.daca tu cauti belele la volan le gasesti si conducand un tico.asta o zic din experienta,am avut primul accident cu un bmw inainte sa imi ridic carnetul de la politie.bafta multa in alegere si succes in trafic!
Link to comment
Share on other sites

sa nu uiti ca tot BMW e si 116i.parerea mea e ca BMW inseamna mai mult decat un motor puternic.daca tu cauti belele la volan le gasesti si conducand un tico.asta o zic din experienta,am avut primul accident cu un bmw inainte sa imi ridic carnetul de la politie.bafta multa in alegere si succes in trafic!

185692[/snapback]

 

Ai dreptate :) .....Daca e poti sa faci belele si cu un Matiz.Daca ai bmw nu inseamna neaparat ca tre sa mergi ca un "dement" :blink: ....Nu stiu ce sa aleg...Daca as avea acum Permis serios as avea niste Dubi foarte mari in privinta cu "CUMPARAREA UNUI PISIC" :) ma refer la ce motorizare :) ...

 

Acum ma tot uit pe forum in fircare zii sa vad ce spun MEMBRI despre diferite pisici :) :D...Diferite Motorizari; si incet incet.. Poate imi fac O idee despre cea mai Reusita motorizare :)

Edited by Alex4Tuning
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate :) .....Daca e poti sa faci belele si cu un Matiz.Daca ai bmw nu inseamna neaparat ca tre sa mergi ca un "dement" :blink: ....Nu stiu ce sa aleg...Daca as avea acum Permis serios as avea niste Dubi foarte mari in privinta cu "CUMPARAREA UNUI PISIC" :) ma refer la ce motorizare :) ...

 

Acum ma tot uit pe forum in fircare zii sa vad ce spun MEMBRI despre diferite pisici :D  :D...Diferite Motorizari; si incet incet.. Poate imi fac O idee despre cea mai Reusita motorizare  :)

185693[/snapback]

 

Cea mai reusita motorizare la E36 este 320i si 325i aici nu incape discutie. Problema care trebuie sa ti-o pui este daca aceasta motorizare ti se potriveste tie.

Eu zic ca nu :)

Link to comment
Share on other sites

Ba au dar nu pe strada :blink: ....Au chear mai multi km...si Mainile si Picioarele :)

 

Am mers si cu Solenza si cu Logan golfuri 3 si 4 si chear si cu un urs.. matiz Espero Nubira... am mers si eu cu vreao 10 masini pana acum :) dar asa 5-10 ture :) ....Pe la Aeroportul din Craiova cine stie unde e... Stie si ce e acolo :) :)

Edited by Alex4Tuning
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.